Skocz do zawartości

Mafia: Trilogy


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, po co komu trylogia, skoro trójka jest na obecną generację, ale mam nadzieję, że będzie można każdą z części zakupić osobno, bo w sumie interesuje mnie tylko jedynka.
Gierki praktycznie nie znam, bo miałem do czynienia jedynie z tragicznym portem na PS2 i po którymś dziesięciominutowym loadingu dałem sobie spokój.

Odnośnik do komentarza

Jedynka chyba top10 gier życia, na pewno top3 sandboksów (mimo, że sandboksem dość umownym była). Pamiętam cała klasa w liceum w to grała (wszyscy na jednym cracku :yao:). W temacie rozszerzona fabuła widziałbym rozciągniecie jej po środku, zakończenie jest kompletne i wara mi je ruszać łajzy. Mogą dać więcej dodatkowych zadań między misjami fabularnymi + rozbudowany freeride extreme (ktoś skończył wszystkie tak w ogóle? Nigdy nie miałem cierpliwości/skilla).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jedynka i dwójka, to nie były sandboksy, tylko liniowe gry, gdzie duże, szczegółowe miasto było tylko tłem. Właśnie m.in dlatego są takie zayebiste. Samo mięsko(pomijając te czasówki/arkejdowe shity z reżyserskiej wersji dwójki, bo te kilka misji fabularnych trzymało poziom podstawki).

Edytowane przez SlimShady
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Bzduras napisał:

Czyli jak nigdy nawet nie otarłem się o Mafię to powinienem być zainteresowany? Tak bez satyry to co takiego dobrego w tych gierkach (chyba dwóch) siedzi?

 

I to jeszcze jak. 

Tak jak wszyscy w tamtym czasie jarali się GTA 3, tak dla mnie Mafia to był prawdziwy przełom i gra, której nic nie zdetronizowało jako numer 1 aż do premiery Wiedźmina 3. Świetna wówczas grafika, postaci które do dziś pamiętam z imienia i twarzy, wciągająca fabuła z ciekawymi, klimatycznymi misjami (handel whisky, strzelanina w dokach, akcja w hotelu, nawet przeklęty wyścig). Główny motyw muzyczny nadal rozbrzmiewa mi w uszach, mimo że nie słuchałem soundtracku od lat. Nawet nie wspominam o voice actingu, bo to też duży plus tytułu i mam nadzieje, że za bardzo tego nie zepsują w remake'u.

 

No ale ja mówię z pozycji fanboja jedynki, więc może nie do końca obiektywnie podchodzę. ;)

 

edit:

 

 

Edytowane przez Bigby
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jedyne sandboksowe elementy to były dodatkowe zadania od Bertone (zbieżność nazwisk z Bertone prawdziwym? Nie Sondze) i potem freeride extreme. Pamiętam parę lat po premierze kupiłem sobie oryginał, tam nawet instrukcja była piękna, eh kiedyśto były instrukcje, teraz to nie ma instrukcji. https://steamcdn-a.akamaihd.net/steam/apps/40990/manuals/Mafia_-_Manual.pdf?t=1512762762

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

MAFIA: TCoLH na zawsze w moim sercu. Ścisłe TOP2 giereczek życia. Byłem chyba na wszystkich możliwych forach dotyczących tej gry.

To jak spełnienie marzenia, którego nie byłeś nawet świadom. Jedyna obawa to ingerencja w fabułę, która jest oscarowa.

Reszty się nie obawiam. Resztę będę połykał bez przeżuwania.

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Bigby napisał:

Niech tylko jeszcze powiedzą, że w Mafii 3 zmniejszyli albo wywalili grind pomiędzy misjami głównymi i będzie jeszcze większe jaranko. 

Jak czytają i liczą się z opinią graczy to zrobią to, bo gdzie bym nie zajrzał to ludzie właśnie narzekają na tę monotonię i rozwleczoną fabułę. Liczę też na ten fenomenalny soundtrack w Jedynce.

Edytowane przez krupek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...