Skocz do zawartości

Mafia: Trilogy


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Wooow, nie przypuszczałem że coś takiego mnie ucieszy. Pamiętam że próbowałem za gnoja ogrywać Mafię 1 ale sławetna misja z wyścigiem mnie położyła a byłem za młody na docenienie fabuły w gierkach, więc GTA 3 i VC bardziej mnie robiły. A Mafię 2 kupiłem cyfrową wersję na X360 po taniości i nigdy nie odpaliłem.

 

Cudownie, nieoczekiwany kandydat na Day One.

Odnośnik do komentarza

wiem ze w całym zestawie trójka #nikogo ale ciekaw jestem czy chociaż podbiją grafikę pod PS4 Pro i One X.

 

EDIT: lol wygoglowałem i patch do trójki rzeczywiście już jest, także tymbarskiej jarenko tym wszystkim

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, blantman napisał:

 

 

Mafia 2 miała spoko historię ale była strasznie drewniana jak na czasy kiedy wyszła. Plus niepotrzebny sandboks udawany coś jak La noire. Niby chce być gra otwartą ale tam nic nie ma:)

 

 

Ja pyerdole Blantman, niby jaki element rozgrywki w Mafii 2 byl drewniany? Jaki udawany niby Sandbox? Bo dodali mozliwosc kupna ciuchow w sklepie?? Tak jak tu ktoś wspominał, miasta zarówno w jedynce i dwojce mialy być tylko i aż klimatycznym tłem dla rozgrywki oraz historii. I jeszcze raz zapytam co bylo tam drewniane? Bo strzelanie i prowadzenie pojazdow to top tamtej generacji.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, standby napisał:

Ja pyerdole Blantman, niby jaki element rozgrywki w Mafii 2 byl drewniany? Jaki udawany niby Sandbox? Bo dodali mozliwosc kupna ciuchow w sklepie?? Tak jak tu ktoś wspominał, miasta zarówno w jedynce i dwojce mialy być tylko i aż klimatycznym tłem dla rozgrywki oraz historii. I jeszcze raz zapytam co bylo tam drewniane? Bo strzelanie i prowadzenie pojazdow to top tamtej generacji.

dla mnie gameplay mafi 2 był niedopracowany. Przykłady pamiętam że między mega misjami  fabularnymi (prawie każda była super z dopracowanymi scenkami) było w (pipi) cover shootera. Problem miałem właśnie z tym strzelaniem bo często zdarzało się że nawet jak byłem za osłoną dostawałem dmg. Też dużo było walki na pięści i pamiętam że mi kompletnie nie leżała ta mechanika. Grałem w grę wieele lat temu a w mafie 1 jeszcze dawniej. Z Mafi 1 pamiętam tylko ten (pipi)any wyścig jeżeli chodzi o negatywne wspomnienia. a z Mafi 2 kilka rzeczy z gameplayu. Znowu mogę mieć moje zdanie po ograniu czegoś czy nie? Jak tobie się podobał model jazdy czy gameplay to już każdemu musi. Dla mnie mafia dwa stała historią i fabułą i to powodowało że gra była bardzo dobra na swoje czasy. Jeżeli teraz by zrobili remake jak jedynki to bym może nawet zagrał (bo może by troszkę poprawili system osłon czy walkę). Myślę jednak że tylko mafia 1 dostanie dopieszczony remake a remasterów nie ruszam.

Edytowane przez blantman
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

aj to strzelanko w jedynce i ten recoil broni (odrzut z dwururki ładnie wybijał celownik w kosmos).

 

 

Mafia the city of lost heaven była przykładem produkcji gry gdzie cały świat przedstawiony był budowany właśnie pod fabułę i przedstawienie wiarygodnego świata, dzięki czemu GRACZ mógł się poczuć tak jakby na prawdę to się wydarzyło. Takie było przesłanie jedynki, pokazanie prawdziwej Mafii w tamtych czasach, prawdziwego życia (mandaty, ograniczenia prędkości, włamywanie się do aut i tankowanie wozów). 

Dziwi mnie fakt, że ludzie co grali w mafię w tamtych czasach ( w tym ja na PC) powinni w obecnych czasach otrzymywać więcej gier tego typu, bo jest wiele osób, którzy jak widać są bardzo stargetowani 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nigdy nie rozumiałem zarzutu, że miasta w M1 i 2 były puste i nie dawały zbyt dużej swobody . To nigdy nie było i nie miało być klonem GTA.

 

Służyły jako otoczka dla misji i tworzyły po prostu iluzje żyjącego świata. I tak sporo czasu spędziłem na jeżdżeniu autami i słuchaniu muzyki.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.