Skocz do zawartości

Horizon II Forbidden West


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, messer88 napisał:

Jak ktoś nie trzyma gier w które nie gra to chyba starczy spokojnie, mi tam na ps4 500GB wystarczało. 

 

12 minut temu, Moldar napisał:

Wystarczy, że się lubi grać online i robi się problem.

Faktycznie może to online i jak grasz w ileś gier na raz (da się tak?).


Grając w singla w ogóle mi nie potrzeba większego dysku. Obecnie na PS5 zainstalowane Disco Elysium, Kene, GoW, Days Gone, Asto, Fenix Rising, Lego Avangers, Sacboya, TLOU2, Ratcheta, Moralesa i mam jeszcze prawie 200 giga wolnego…

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

33 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Zapytałbym gdzie Ci wszyscy co bronili małego dysku bo gry będą malutko zajmować dzięki kompresji i braku powtarzania danych emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png

 

Nikt nigdy nie pisał, że gry na PlayStation 5 będą zajmować malutko miejsca, tylko że będą go okupować mniejszą lub podobną ilość, w stosunku do PlayStation 4 (o ile naturalnie zostaną zoptymalizowane pod dysk SSD i IO nowej konsoli), nawet pomimo teksturom w wyższej rozdzielczości oraz cięższym assetom. Wszystko dzięki braku powielania tych samych danych na dysku SSD, czego wymaga dysk talerzowy oraz bardzo wydajnej kompresji Kraken, której niektóre wyniki są wręcz obłędne.

 

I tak się właśnie dzieje. Oto kilka przykładów (PS5 vs PS4), a można by je mnożyć i im dalej w generacje, to będzie ich znacznie więcej:

 

Cytat

 

Control: 25.7 vs 43.6

Hitman 3: 61.9 vs 77.8

Subnautica: 3.8 vs 8.3

Crash 4: 20.0 vs 28.0

Tony Hawk: 23.3 vs 31.9

Marvel’s Avengers: 74.1 vs 116.6

AC Valhalla: 41.8 vs 72.5

Watch Dogs Legion: 50.6 vs 61.1

Immortals Fenyx Rising: 22.3 vs 32.9

Borderlands 3: 51.1 vs 63.8

Dirt 5: 50.9 vs 63.3

Mortal Shell: 4.6 vs 8.6

 

 

Cytat

 

Control: 43% smaller

hitman: 20% smaller

Subnautica: 54% smaller

Crash 4: 28% smaller

Tony Hawk: 25% smaller

Avengers: 36% smaller

Assassins creed: 43%

Watch dogs: 18%

Immortals: 28%

Borderlands 3: 20%

Dirt 5: 20%

Mortal shell: 46%

That's an average of 31.7% space saved.

that's incredible, IMO

 

 

Source: https://www.reddit.com/r/PS5/comments/nkewpx/ps5_game_size_comparison/

 

 

Tak więc zgadza się. Przy założeniu, że gry są zoptymalizowane pod PlayStation 5, to SSD o pojemności 825gb w nowej konsoli pomieści więcej gier tego samego zestawu niż wtedy, gdy zmagazynowalibyśmy je na 1tb HDD w PlayStation 4 / Pro.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
48 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Zapytałbym gdzie Ci wszyscy co bronili małego dysku bo gry będą malutko zajmować dzięki kompresji i braku powtarzania danych emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png
 

Może poczekajmy na finalne liczby. Ja osobiście oczekiwałem 70GB max i dla mnie fabryczny dysk nigdy nie był problemem. Aktualnie mam chyba zainstalowane ok 10 gier w tym BL3 (90GB), GoT (60GB), Returnal (55GB), Ratchet (36GB), Crash4 (26GB chyba) czy TLoU (100GB, ale w rzeczywistości więcej, bo to wersja PS4), czyli duże tytuły i dostępne chyba 125GB. Horizon spokojnie się zmieści, a w razie czego można coś usunąć np TLoU2 i cyk nagle 120GB się pojawia.

Wiadomo, że każdy woli inaczej. Jeden będzie chciał dokupić dysk wewnętrzny, jeden zewnętrzny hdd jako przechowalnie, a inny będzie zadowolony na fabrycznym. A na razie każdy jeden tytuł zajmuje sporo mniej miejsca niż odpowiednik na PS4, więc nie ma o co kręcić dramy.

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, messer88 napisał:

Jak ktoś nie trzyma gier w które nie gra to chyba starczy spokojnie, mi tam na ps4 500GB wystarczało. 

Słuszna uwaga, ja większość gier mam na płycie, jak skończę, to i tak usuwam i sprzedaję dalej. Cyfrowe gry na razie mam na dysku, ale też zacznę usuwać, jak zacznie miejsca brakować ;)

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Wredny napisał:

Kto to k#rwa jest "Petra"? :yao:

Te nijakie postacie z jedynki zupełnie nie zapadły mi w pamięć, więc to ich jaranko powrotem tej postaci całkowicie mnie omija.

Ale imię plus " flirty with Aloy" sugeruje zbyt częste konsultacje z Naughty Dog i chyba mamy kolejną bohaterkę LPG.

Najlepsze jest to, że ja skończyłem jedynkę plus dodatek na świeżo jakiś miesiąc wstecz i dalej nie kojarzę Petry. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Lukas_AT napisał:

Oby Sony zostało przy swoich mniejszych open worldach

 

37 minut temu, Lukas_AT napisał:

w sam raz na 30-60h

 

:notsure: 

 

Swoją drogą, też macie flashbacki z Wieśka 3 jak czytacie o upgrade'ach zbroi czy różnych buildach postaci?

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Boomcio napisał:

 mam  nadzieję, że rozbudowali walkę z ludzkimi przeciwnikami, ponieważ na pewno ten tytuł kiedyś ogram. Natomiast w jedynce to był wg mnie najsłabszy element.


Chwalą się tym od początku, na tych materiałach wyglądało to nieźle, no i teraz podobno mają być jakieś areny melee, więc nie ma bata, żeby było takie samo drewno, jak w jedynce.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Wredny napisał:

 

No i nadal nie pamiętam :yao:

Z imienia to tylko Aloy, Rost, Erend i Sylens - reszta no-name.

Skonczylem jedynkę jakiś miesiąc temu i pamiętam tylko Alpy, Rosta i Sylensa, 

Petry i jej działa za chuja nie potrafię sobie przypomnieć. 

 

Moim zdaniem Guerilla powinno popracować nad narracją i budowaniem postaci, bo światy kreują przepiękne (Killzone, Horizon), ale mają problem kreacja interesujących postaci i opowiadaniem ciekawych historii.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...