Skocz do zawartości

The Last Of Us Part II TEMAT SPOILEROWY


Masorz

Rekomendowane odpowiedzi

Ale RE4 to jest ekscytujaca jazda bez trzymanki od początku do końca, którą można grać przez lata, speedrunowac i ukończyć w 2h. The Last of Us 2 to bardzo dobra gra, jednak mająca słabsze momenty i trwająca odrobinę zbyt długo. RE4 gram cały czas od premiery, do TLOU2 nie wiem czy kiedykolwiek jeszcze wrócę przez niskie replayability bo raczej nie zapewni mi nowych emocji.

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza

RE4 ma lepsze replayibility niż tlou2? Chyba kogoś mocno poyebalo.
 

Każdy killroom w tlou robisz jak chcesz. Po cichu, na rambo. Kilka dróg do celu.

RE4 to killroom który skończysz w ten sam sposób (nawet postać się nie porusza jak strzelasz). Ściągnijcie te okulary nostalgii bo to już zaczyna być śmieszne. :facepalm:
 

 

Odnośnik do komentarza

Jakie okulary nostalgii? Resident Evil 4 to gra rewolucyjna, wyznaczająca na lata trendy, a TLOU2 to po prostu świetna gra. Przypomnę tylko, że lista nowości z ostatniej gry psiaków to już standard w większości tytułów od jakiś dobrych kilku lat. :reggie: 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

RE 4 oprócz tego że spierdoliła na lata serie Resident Evil (bo na fali zrobiono 5 i 6) to była zwykłą strzelanką. Skoro była taka rewolucyjna to czemu 2 miesiące po premierze RE4 wyszła gra Cold Fear która wyglądała niemal identycznie w gameplay`u tylko z niższym budżetem - przecież w 2 miesiące żadne studio by nie zdązyło skopiować tych "rewolucyjnych" rozwiązań. 

Edytowane przez LiŚciu
Odnośnik do komentarza
8 minutes ago, Wredny said:

Cold Fear :fsg:

Yebane UBI z tego by zrobiło remake, a nie jakiś Splinter Cell.

ciekawe, czy można Cold Fear ograć na XSX, odpalając RetroArch :philosoraptor:

Wersja PS2 powinna spokojnie pójść. Mnie to Cold Fear nie porwało, grałem na Xboxie OG ale nie ukończyłem, chociaż klimat był dobry.

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, LiŚciu napisał:

RE 4 oprócz tego że spierdoliła na lata serie Resident Evil (bo na fali zrobiono 5 i 6) to była zwykłą strzelanką. Skoro była taka rewolucyjna to czemu 2 miesiące po premierze RE4 wyszła gra Cold Fear która wyglądała niemal identycznie w gameplay`u tylko z niższym budżetem - przecież w 2 miesiące żadne studio by nie zdązyło skopiować tych "rewolucyjnych" rozwiązań. 

 

Dlatego, że Cold Fear nie ma siły przebicia. Pragnę zauważyć, że rewolucję sieciową przypisuje się np. Xboxowi pomimo tego, że rozwiązania w tej dziedzinie miał już chociażby Dreamcast. Apple też zakosiło kilka patentów, ale oni je wypromowali. Myślę więc, że nawet gdyby Cold Fear (ze średnią 66% na MC) wyszło 2 miesiące przed Residentem to nikt by o tym nie pamiętał, tak jak nikogo nie obchodzi, że Kill.Switch miał system odsłon przed Gearsami. To Gearsy uczyniły z tego standard po prostu. 

Odnośnik do komentarza

To gra która wyprzedziłą swoją generację i zwyczajnie wyznaczyła standard jak powinne wyglądać gry akcji TPP. Nawet wydany 14 lat później REmake 2 to rozwinięcie formuły czwórki, The Last of Us to rozwinięcie formuły RE4.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, LiŚciu napisał:

RE4 ma lepsze replayibility niż tlou2? Chyba kogoś mocno poyebalo.
 

Każdy killroom w tlou robisz jak chcesz. Po cichu, na rambo. Kilka dróg do celu.

RE4 to killroom który skończysz w ten sam sposób (nawet postać się nie porusza jak strzelasz). Ściągnijcie te okulary nostalgii bo to już zaczyna być śmieszne. :facepalm:
 

 

 

o mój boże :pawel:

Odnośnik do komentarza

Ale ciekawe opinie można poczytać, Cold Fear to była dobra gra i tyle, nie chciało się tego przechodzić wielokrotnie tak jak RE4. Równie dobrze można powiedzieć że Extermination z 2001 powinno być rewolucją na miarę RE4 bo wyszedł o wiele wcześniej a miał nóż pod oddzielnym przyciskiem i celownik laserowy.

A co do tego co jest bardziej grywalne, to zależy, jak ktoś woli się skradać i bawić z AI to pewnie TLOU2 a jak ktoś woli arcade'owe podejście to RE4. Ja ukończyłem RE4 ponad 20 razy, TLOU1 z 7 a TLOU2 raz i mi starczyło. A do RE4 pewnie będę nadal wracał od czasu do czasu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

No, brzmi jak trylogia rebootów. Czyli wg. liścia rebooty >> RE4?

Przestańcie pisać ze gameplay w stylu:

 

podbiegnij, zatrzymaj się, wyceluj, strzel, przeładuj, biegnij dalej i od nowa jest lepszy niż stealth, crafting, uniki, łapanie, broń biała, akcje w zwarciu, mylenie przeciwników, otwarte starcia… bo pierdolne na zawał… 

 

RE4 XD 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...