Skocz do zawartości

Final Fantasy XVI


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.05.2023 o 13:20, Schranz1985 napisał:

Ale wy zakrzywiacie rzeczywistość.
Zrobili akcyjniaka na 30h a nie jrpg i tyle.
Dla mnie ideałem jrpg z ostatnich lat jest dragon quest 11.
Tutaj będzie bieda.
Co nie znaczy że gra będzie zła.
Można w grę wplesc masę mechanik itd.
Tylko że z roku na rok to jest coraz prostsze płytsze i biedniejsze .
Ciekawe jak będzie z eq.
Bo ja bym chciał masę broni zbroji hełmów ringów amuletów itd.
A później kombinować z doborem eq skilli postaci przed bossem.
Ale tu pewnie znów będzie awesome button .
Eq pewnie będzie iluzją jak te chłopki biegające obok.
Brak tej grze głębi, temu 30h .


Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
 

Dobrze, że ktoś to napisał.

Odnośnik do komentarza

Widzimy nawet tu w temacie, że lud oddalił się od Final Fantasy (trochę paradoksalnie, bo piętnastka sprzedała niby masę sztuk, a jednak wydaje się jakoś tak bardzo poza mainstreamem). Nawet remake FF7 miał stosunkowo ograniczoną liczbę kupujących, a mówimy o forum ludzi których wychowało FF7. 

 

Gra ma "XVI" w tytule, a jest robiona głównie z myślą o nowych graczach, twórcy wymieniają wyłącznie zachodnie porównania (poza walkami, przy których przywołują masę anime). W rozmowach z causalami też widzę, że nie mają wiele pojęcia o tej grze - w tym część z nich to ludzie, którzy grali w FF7 czy FFX dawno temu. Z wywiadów widać mocno, że twórcy bardzo się obawiają niedotarcia do grupy docelowej. Że za dużo osób skreśli grę nie wiedząc, że jest tak naprawdę robiona właśnie dla nich.

 

Demko będzie tutaj jak pilot serialu. Owszem, gra zaoferuje więcej, w demku będą tylko podstawy. Niemniej ma być stopą włożoną w drzwi, i ma zaintrygować ludzi mocnym zwrotem akcji na koniec i zachęcić do poznania dalszego ciągu. Bez spoilerowania przesadnio, powiedzmy, że to demko będzie jak odcinek "Gry o Tron" (w sumie jak i inne sekcje gry). Głównym celem tej gry jest sprawienie, że casuale będą podjarani gadać o tym co się tam dzieje i nic jeszcze nie widziałeś. Firmie nie zależy tak bardzo na uwodzeniu gameplayem - w promocji głównie skupiono się na tym, że gameplay nie jest taki trudny, że da się grać jedną ręką, że każdy może przejść tę grę itd. Ewidentnie nie na tym zależy najbardziej Square-Enix.

 

 

Ostatnia faza promocji gry zacznie się imprezą launchową 11/12 lipca w Los Angeles, nie spodziewałbym się dema wcześniej, chociaż kto wie.

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście mam pewne obawy, że gra będzie zbyt mocno podobna do FF Origins, które było typową grą akcji z elementami taktycznymi. Grałem w demo jakieś 10h (!) gra więc mnie wciągnęła, ale sama myśl o tym tytule jakoś niespecjalnie napawa mnie optymizmem, kojarzy mi się głównie z ciężkim klimatem i śmieciowym lootem na każdym kroku. Demko XVI może więc spowodować, że anuluję pre order :p

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.06.2023 o 15:29, Shen napisał:

Obawy mam tylko o walke i budowanie postaci, że bedzie prymitywne i cala gre sie przejdzie machajac mieczykiem.

Skoro za walkę odpowiada ziomek z Capcomu, który pracował przy DMC, to na 99.9% ten element spełni oczekiwania. Już na gameplayach wygląda to niesamowicie miodnie i daleko od oklepanego "press x to not die" znanego chociażby z Kingdom Hearts czy FFXV.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...