Skocz do zawartości

Final Fantasy XVI


Rekomendowane odpowiedzi

Nie no źle nie jest, gra jest mocno dynamiczna więc nie czuć tak tych spadków w porównaniu do innych gier. No ale stałe 60 to tylko w jakiś zamkniętych pomieszczeniach lub patrząc w niebo, średnio na oko to jest 45-55 ale poczekajmy na digital aż wrzuci film z konkretnymi widocznymi liczbami

Odnośnik do komentarza
7 minutes ago, aset said:

Nie no źle nie jest, gra jest mocno dynamiczna więc nie czuć tak tych spadków w porównaniu do innych gier. No ale stałe 60 to tylko w jakiś zamkniętych pomieszczeniach lub patrząc w niebo, średnio na oko to jest 45-55 ale poczekajmy na digital aż wrzuci film z konkretnymi widocznymi liczbami

VRR na On i problem z głowy więc? Zakładając że nie leci niżej niż 48fps... 

Odnośnik do komentarza

Początek, szaro bure rozmazane (pipi).
Odrazu szukałem opcji gdzie się blur wyłącza ale nie ma.
W 30 fps niegrywalne, w "60" spadki do 45 fps przy walce 1v1 w tutorialu xD.
Optymalizacja leży i kwiczy.
Ale sama walka zapowiada się fajnie, muzyczka jak zawszę klasa.
Lokację poza tą pierwszą szaro burą sraka całkiem ok.
No i duży plus za napisy PL.
Ogólnie to będzie bardzo dobra gra ale pewnie za pół roku jak polatają i zoptymalizują.
Przykro się patrzy jak seria która kiedyś wyznaczała standardy dzis wygląda jak niszowe jrpg typu tales czy star ocean .
Mimo wszystko demko pozytywnie mnie zaskoczyło.
Czekam na recki bo może to jakiś wczesny build.
Bo to aż nie możliwe żeby przy takiej grafice 45 fps rwące było normą gdzie większość gier teraz dostaje fidelity mode i jest dużo ładniejsza i płynniejsza.
Ostatnia rzecz która rzuca się w oczy to słabe ryje npc i ogolnie modele postaci to duży krok w tył względem 7R.




Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka



b99ebcb1957fe568963f4d65b927648b.jpg

Odnośnik do komentarza

Nie nie zmienia.
Bardzo nie fajnie się śmiga po lokacjach, blur plus szarpiące ramki.
Gram z vrr w trybie klatkarzu i dawno tak szarpiącej gry nie widziałem.
Na ps5 porażka.
Czekam na analizę DF.
Serio przeważnie mnie to (pipi)e ale tu oczy krwawią.
Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
Ograne na moim oled c1 z vrr on w 45 fps

Że też ktoś preorder składa na grę w takim stanie...


  • beka z typa 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Schranz1985 napisał:

Nie nie zmienia.
Bardzo nie fajnie się śmiga po lokacjach, blur plus szarpiące ramki.
Gram z vrr w trybie klatkarzu i dawno tak szarpiącej gry nie widziałem.
Na ps5 porażka.
Czekam na analizę DF.
Serio przeważnie mnie to (pipi)e ale tu oczy krwawią.
Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
Ograne na moim oled c1 z vrr on w 45 fps

Że też ktoś preorder składa na grę w takim stanie...

 

Idź zagraj na Xboxie w 0 fps. A tak na serio jak przeszkadza to graj w 30? 

34 minuty temu, Starh napisał:

jest wsparcie vrr? No to dużo jednak zmienia na plus, mimo iz nadal nie jest to idealna kwestia + brak day one patcha 

Jest wsparcie. Nie ma day1 patcha, co nie znaczy, że potem nie będzie. Zdaniem wielu gra jest w bardzo dobrym stanie, no na konsolach stabilne 60 fps bez VRR to masz w 2 tytułach xD. Elden miał to samo, 45-60 i tak grało się świetnie. Mogli tego dema może nie wydawać, znowu tylko o klatkarzu posty będą do czasu premiery...

3 godziny temu, oFi napisał:

Filmików ma być sporo, więc jak ktoś nie lubi tego typu rozgrywki z rozbudowaną fabuła a liczy na typowe action RPG z masą śmieci do zbierania to nie jest gra dla niego.

To final, tutaj będzie dużo i ma być dużo filmików. 

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Schranz1985 napisał:

Nie nie zmienia.
Bardzo nie fajnie się śmiga po lokacjach, blur plus szarpiące ramki.
Gram z vrr w trybie klatkarzu i dawno tak szarpiącej gry nie widziałem.
Na ps5 porażka.
Czekam na analizę DF.
Serio przeważnie mnie to (pipi)e ale tu oczy krwawią.
Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
Ograne na moim oled c1 z vrr on w 45 fps

Że też ktoś preorder składa na grę w takim stanie...

 

"Przykro się patrzy jak seria która kiedyś wyznaczała standardy dzis wygląda jak niszowe jrpg typu tales czy star ocean ." - Ty tak na serio?:)

Odnośnik do komentarza

Ta gra jest fhuj nie równa i od skrajności w skrajność.
Jedną postacią walczy się mega a drugą lipa.
Bossy są bardzo fajne a walki summonow to trzymasz awesome Trójka i to się tak dłuży że można w śpiączkę zapaść.
Dawno nie grałem w grę która budziła by we mnie tak skrajne emocje.
Zginąć to się chyba nie da bo potionki można chyba spamować ile fabryka dała.
Nie wiem co mam sądzić o tym FF.
Na pewno nie kupię na premierę.
Nie ten rozmach nie ta skala nie te FF.
Jak to ma być 30h rynny z czego 1/3 to filmiki to trochę xD.71286b7f28a9d067022c727fc324618d.jpg

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Czekam na opinie reszty co ogra.
Te demko to takie mocne nie zachęcające 6/10.


Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

spacer.png

 

Nie, to ja dziękuję Square Enix  :wub: Dziękuję, bo szykuje się najlepszy Final od czasu FFXII i powód dla któregoposiadacze Xboxów prawdopodobnie będą się wkrótce wieszać na drzewach, żałując swojej decyzji zakupowej podczas wydawania ostatniego tchnienia i puszczania finałowego kleksa w gacie.

 

 

Bardzo długie to demko, zajęło mi 2.5 godziny. Jak ktoś oczekuje konkretnego gameplayu, to owszem i tego się doczeka, ale dopiero w bonusowym trybie po skończeniu właściwej pokazówki, samo demko skupia się przede wszystkim na fabule, stanowiąc rozbudowany prolog. I to cholernie dobry prolog, taki gdzie klimat Final Fantasy zmienia się o 180 stopni. Fakt, były już mniej wesołe odsłony tej serii (chociażby Type-0), ale jeszcze nie było gry w tym uniwersum, gdzie trup padałby tak gęsto, w tak brutalny sposób (miażdżenie głazami, palenie żywcem, podrzynanie gardeł) i to w akompaniamencie tryskającej juchy albo gdzie w jednej ze scenek postacie robiłyby cimcirimci na korytarzu (bez konkretów, ale wcale się nie dziwię jeżeli w pełniaku pojawią się sceny seksu). Nawet zwierzęta nie mają tutaj taryfy ulgowej.  A to wszystko w zajebistej oprawie wizualnej, przy takim soundtracku i TAKIEJ reżyserii cut-scenek, że nawet moje włosy na jajach dostały gęsiej skórki  :obama:

 

Postacie zapowiadają się na kolejny mocny punkt tej gry, w końcu mamy do czynienia z ludźmi z krwi i kości, a nie z anime-ćwokami. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że jedna postać drugoplanowa ma w sobie więcej ikry i charakteru niż cały ten boysband z FFXV razem wzięty. Sporo z nich polubiłem już w demie i jestem ciekaw jak się później rozwiną (część niestety już nie będzie miała takiej okazji). 

 

Jak wspomniałem czystej rozgrywki nie ma zbyt dużo, a ta co jest, to jest... ok? Tryb wyzwań będę dopiero testował i podejrzewam, że tam czai się właściwe mięsko, natomiast zawartość z prologu, to bardziej rozbudowany tutorial, gdzie gracz uczy się podstaw, bez dostępu do jakichś zaawansowanych technik. Nie jest ani szybko, ani ślamazarnie, do DMC na pewno bym tego nie porównał, ale też nie do tego chaosu jaki miał miejsce w Piętnastce. Tutaj przynajmniej wiadomo co się dzieje. Jest trochę skillowo, ale bez przesady. Dziwi mnie brak paska MP, co sprawia że magią można szastać na lewo i prawo :unknown:  Za to co do jednej rzeczy twórcy na pewno nie ściemniali: starcia Eikonów gniotą suty po całości. Już walki ze zwykłymi bossami są cholernie efekciarskie, za to ostatnia walka z dema, gdzie ścierają się ze sobą dwa giganty spokojnie mogłaby robić za finałowe starcie z dowolnego erpega. A przecież to dopiero sam początek gry.

 

Jestem naprawdę zadowolony i tak jak przed ograniem pokazówki miałem jeszcze małe wątpliwości co do zakupu gry na premierę, tak teraz już nie mam żadnych. 22 czerwca 2023 roku - zapiszcie sobie tę datę w kalendarzyku i nasłuchujcie łkania konkurencji 

  • Plusik 5
  • Lubię! 1
  • Haha 1
  • beka z typa 2
  • This 1
Odnośnik do komentarza

To ja chyba w inną grę grałem xD.
Przecież te starcie summonow na koniec to 3min trzymasz trójkąt i modlisz się żeby to już się skończyło....
Tryb wyzwań zacząłem i owszem walka daje radę jest więcej możliwości i kombinowania.

Jak to będzie miało 80 na meta to będzie sukces.
Wg mnie tylko dobre story może tą grę uratować.
Jutro ma być opinia Heretyka nt grafiki.


Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

  • beka z typa 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Schranz1985 napisał:

To ja chyba w inną grę grałem xD.
Przecież te starcie summonow na koniec to 3min trzymasz trójkąt i modlisz się żeby to już się skończyło....
Tryb wyzwań zacząłem i owszem walka daje radę jest więcej możliwości i kombinowania.

Ty przecież lubisz jak gra nie ma gameplayu i tylko się wychyla gałkę do przodu albo raz na pół godziny kliknie "x". Więc jestem zaskoczony, że akurat Tobie nie przypasiło to demko, zwłaszcza że lubisz też dobre story, a tutaj naprawdę sporo się dzieje. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...