Skocz do zawartości

Hogwarts Legacy


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, KrYcHu_89 napisał:

Gram sobie od kilku dni, naprawdę niezła gierka. Niby typowy open world, ale po 7h nie czuję, żebym się nudzil, każda misja trochę inna. Dużo misji, gdzie walka ma drugorzędne znaczenie. Fajny klimat filmów, ciekawe łamigłówki. Przegryzam sobie po 1-2h raz na kilka dni u tak w tę gierkę się chyba gra najlepiej. Takie mocne 8/10 bym dał, ale jeszcze długo do końca.

No ja się rozpędziłem i po codziennym graniu rzygnalem przy 24 godzinie gry.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Podoba mi się ta gierka bardzo, gram ok 2h dziennie bo na więcej nie moge sobie pozwolić, wróciłem do tworzenia grafiki (tak na grubo bez zabawy w kreskówkowe popierdółki) na nowym sprzęcie i mniej czasu poświęcam na granie. Dzięki temu zabiegowi gierka mnie nie zamula, gra mi się wyśmienicie bo wszystko jest dawkowane z umiarem. Sporo czasu zejdzie zanim ukończę ale nie spieszy mi się. Żadnych ciekawych gier na horyzoncie nie widzę póki co więc nie mam po co gonić :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Czytając Wasze opinie kupiłem zaraz po premierze i nie żałuję. Dzięki chłopaki ;)


Ale ja gram niestety 1h dziennie max. I tylko pare razy w tygodniu. Mam 28 poziom i skończone misje główne. Gram na XSX w trybie zrównoważonym. 
 

Ogólnie jestem zadowolony z tej gry. Jako wielbiciel uniwersum Harry’ego bawiłem się znakomicie.

 

Chciałbym dobić do 34 poziomu, ale nie wiem czy starczy mi motywacji ;)

 

Jeszcze nie wszystkie wątki relacji doprowadziłem do końca, tym zajmę się na pewno.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.05.2023 o 15:17, modjo napisał:

Czytając Wasze opinie kupiłem zaraz po premierze i nie żałuję. Dzięki chłopaki ;)


Ale ja gram niestety 1h dziennie max. I tylko pare razy w tygodniu. Mam 28 poziom i skończone misje główne. Gram na XSX w trybie zrównoważonym. 
 

Ogólnie jestem zadowolony z tej gry. Jako wielbiciel uniwersum Harry’ego bawiłem się znakomicie.

 

Chciałbym dobić do 34 poziomu, ale nie wiem czy starczy mi motywacji ;)

 

Jeszcze nie wszystkie wątki relacji doprowadziłem do końca, tym zajmę się na pewno.

Też wczoraj skończyłem grę.

 

Również krótkie posiedzenia kilka godzin/week, skończone w kilka tygodni, naprzemienne z innymi gierkami, dlatego nie było mowy o nudzie i zmęczeniu "Ubisofciakiem". Jeszcze pewnie pokończę te większe misje poboczne, o calakowaniu nie ma mowy, za dużo jednak w tym wtórności, a te tereny poza Hogwartem jakoś mnie nie pociągnęły do eksploracji. 

 

Ta gra to takie typowe 8/10 dla mnie:

+ Bardzo efektowna, piękna graficzka i muzyczka naprawdę wysoki poziom w obu

+ klimat z filmów dobrze oddany

+ naprawdę landmarkiem tej gry jest ŚWIETNY Hogwart, jakby tylko na tym się skupili to byłaby to gra 9/10 :D. 

+ całkiem udany system walki, masa czarów i możliwości kombinowania

 

- okolice Hogwartu to już taki najgorszy Ubisofciak, poziom niżej niż w grach tejże firmy, w sumie widać, że po prostu chcieli zadbać o odpowiednią wielkość terenu, a niektóre nie miały zupełnie nic do zaoferowania

- niepotrzebne blokady progresu wątku głównego, przez co wiele razy musiałem robić to, czego nie chcę (np. zbieranie zwierzątek itp.)

 

Podsumowując, żadnego GOTY, ale kawał gry, jak będzie dwójka i popracują nad tym co poza zamkiem i trochę podrasują Ubi elementy, może wyjść top gierka

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Na PS5? Tak, mleko jak chooy. Konsola Sony chyba ogólnie niezbyt sobie z tym ficzerem radzi, bo często coś takiego obserwuję w różnych gierkach.
Szukałem jakichś leganckich ustawień na OLEDa w necie i niby coś tam znalazłem, wygląda lepiej, ale ogólnie poyebana akcja, że odpalasz gierkę na konsoli, a pierdzielisz się z ustawieniami, jak jakieś PeCetowe zwierzę :sadkek:

  • This 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

The End. Kompletnie nie rozumiem zachwytów nad tą grą, ani tym bardziej tak wysokiej sprzedaży zważywszy na fakt, że to po prostu kolejny generyczny Ubirak, tylko w nieco bardziej atrakcyjnej otoczce: przez jakieś 70% gry powoli snujemy się po dosyć nudnym i smutnym open-worldzie lejąc wielkie pająki w jaskiniach i trolle w kopalniach, milion razy powtarzając tę samą minigierkę z otwieraniem zamków oraz zbierając multum niepotrzebnych śmieci w rozsianych wszędzie skrzyneczkach. To co z początku wydaje się fajne, czyli klimat książek Harry'ego Pottera totalnie rozpływa się po opuszczeniu murów Hogwartu i zabrnięciu dalej w fabułę: bajkowości nie ma tu niemal wcale, zamiast tego mamy bardzo przewidywalną, pozbawioną zwrotów akcji historyjkę pełną postaci, o których zapomina się zaraz po wyłączeniu konsoli. Końcówka gry to totalne rozczarowanie, zero pompy i kiepskie starcie z final bossem. Dziwi mnie też pójście w nieco mroczniejsze rytmy np. wątek z zabijaniemmagicznych zwierząt przez kłusowników albo w dalszej części gry radosne rzucanie na wszystkich avady kedavry. Nie tak zapamiętałem książki Rowling  :dynia: 

 

Dam plusika za dynamiczny system walki, można się pobawić w fajne, długie combosy. Niektóre questy też były spoko, ten z Sebastianem i jego siostrą wkręcił mnie dużo bardziej niż główny wątek. No i motyw z pracownią, w której możemy sobie siać roślinki był ok, tak samo jak zajmowanie się zwierzakami i pozyskiwanie z nich materiałów do upgrade'u ciuszków, nie powiem, ciekawy bajer. Ogólnie gra nie jest zła, da się w nią w miarę przyjemnie pograć, ale bardzo szybko wypstrykuje się ze swoich najlepszych sztuczek i nie rozwija w należyty sposób uniwersum, a momentami wręcz można odnieść wrażenie, że mało co ma z nim wspólnego. 6/10

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Niestety, lewaków nie da się w żaden sposób zadowolić, bo ci ludzie sami z siebie nienawidzą wszystkich i wszystkiego, nawet samych siebie. Czytałem, że deweloperzy specjalnie wrzucili do gry postać Sirony, żeby trochę udobruchać tęczowe towarzystwo i uniknąć bojkotu z ich strony. I co? No i to, że kolorowi zamiast się z tego cieszyć, to wkurzyli się jeszcze bardziej, bo imię SIRona źle im się kojarzy. Nożeszjapierdolę.gif. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Gra gdyby nawet była przeciętna, to i tak z marką HP by się sprzedała, a że była dobra, w porywach i pojedynczych elementach bardzo dobra to się sprzedała tym lepiej. Dla wielu wychowanych na HP to było spełnienie marzeń z dzieciństwa.

 

Ale Figaro będzie twierdził, że sprzedała się na złość lewakom, bo oni są przecież pępkiem świata. 90% kupujących pewnie nawet nie była świadoma, że gdzieś tam z lewej strony trwa dramat i bojkot.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Kmiot napisał:

Ale Figaro będzie twierdził, że sprzedała się na złość lewakom, bo oni są przecież pępkiem świata. 90% kupujących pewnie nawet nie była świadoma, że gdzieś tam z lewej strony trwa dramat i bojkot.

 

nie, mówię bardziej o tym forumku. Nawet pamiętam post Wrednego przed premierą, że nie jest jakiś zainteresowany tą grą, ale kupi na złość lewakom xD

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
2 hours ago, balon said:

Dość generyczny, z ładną graficzką open world z dziwnym obłożeniem przycisków (czary), to chyba tak średnio idealny wybór na przenośniaka.

 

Długa gra z licznymi pobocznymi aktywnościami? Wydaje mi się, że tak. W Wiedźmina czy Zeldę idealnie mi się przenośnie grało

Odnośnik do komentarza

Boże Zelda i Wiechu to topy gatunku i w żadnym wypadku generyki. Proszę ich nie zestawiać z Hogwartem
Zresztą przekonasz się po jakimś czasie. 
Aaaaa no i te skróty klawiszowe do czarów, jak już będzie ich więcej :obama:

 

Żeby nie było gierka nie jest tragiczna, sam Hogwart pikny. Takie 7/10 i kandydat na średniaka roku jak znalazł!

  • This 1
Odnośnik do komentarza
2 hours ago, balon said:

Boże Zelda i Wiechu to topy gatunku i w żadnym wypadku generyki. Proszę ich nie zestawiać z Hogwartem
Zresztą przekonasz się po jakimś czasie. 
Aaaaa no i te skróty klawiszowe do czarów, jak już będzie ich więcej :obama:

 

Żeby nie było gierka nie jest tragiczna, sam Hogwart pikny. Takie 7/10 i kandydat na średniaka roku jak znalazł!

 

No na to liczę. Jestem fanem Pottera, przeczytałem książki chyba z 10 razy całą sagę, filmy też obejrzałem. Liczę, że pomimo bycia średnią grą będę dobrze się bawił chodząc po Hogwarcie. Nie oczekuję mesjasza w żadnym wypadku

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...