Skocz do zawartości

PSVR 2 - komentarze i inne rozmowy


qraq_pk

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Logan napisał:

Sprawdziłem,nie pomogło, dalej czarny ekran.

Widać to poważniejszy problem , wklejam wątek z reddita

U mnie ten problem pojawił się może ze dwa razy, podłączyłem jeszcze raz ten kabel u góry i zrobiłem reset,kalibrując gogle od nowa.

Na razie odpukać jest ok.

Edytowane przez Jożin z Bażin
Ortografia
Odnośnik do komentarza

Mam ogromną prośbę. Kumpel, któremu wczoraj pomogłem w ogarnięciu konta i instalek na świeżo zakupionej przez niego PS5 (nigdy wcześniej nie posiadał konsoli Sony) dziś poszedł za ciosem i już zakupił VR2. W związku z tym chciałbym bardzo poprosić o podanie na początek pięciu Waszym zdaniem najlepszych gierek na ten system, czyli takich, które każdy kto kupi VR2 winien posiadać/ograć.

Odnośnik do komentarza

Jak poszukać na PS Store, to jest trochę demek do ściągnięcia i można popróbować. Między innymi Horizon ma, ale nie wiem czy nie trzeba do tego Plusa.

Z tym, że tak jak kolega wyżej pisze - na start warto zacząć od czegoś bardziej stacjonarnego, ewentualnie korytarzowego i stopniowo zwiększać natężenie.

 

Beat Saber pewniak nawet dla początkujących, a jak siądzie to można się zainteresować innymi muzyczno rytmicznymi grami - Synth Riders (jest chyba demo), Pistol Whip, Thumper to też świetnie hipnotyzuje, z mniej kojarzonych można dać szansę demom Ragnarock czy Drums Rock, choć to klasa niżej w gatunku. Generalnie jest tego sporo i są w sam raz na krótkie partyjki przy początkowym oswajaniu się ze sprzętem.

Oba Mossy też można brać raczej w ciemno, bo to bezpieczne wybory. Tetris wiadomo - gra wieczna, ale doznania zupełnie nowe. A jak będzie gotowy na trochę akcji, to VRowe Walking Dead są bardzo chwalone, Synapse to też czysta frajda (choć trzeba przebrnąć dość przeciętny początek). No i RE8, GT7 i RE4Remake, ale te gry akurat trudno przegapić, bo są topowe. Z tym, że to już raczej po oswojeniu się ze sprzętem, by nie przytłoczyć.  

 

Zaznaczę jeszcze raz: zwróćcie uwagę na dema, bo co najmniej kilka jest wartych sprawdzenia i nie wszystko trzeba brać w ciemno.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Nie no, jest wersja gry na PS5/PSVR2, więc kontrolery z zestawu to wszystko co potrzebuje do zabawy. 

Choć Move miały według mnie lepszy kształt i były wygodniejsze w użyciu przy tej akurat grze, to jednak była archaiczna, kapryśna technologia. Move nie potrzebujesz do żadnej gry na PSVR2, bo one do działania wymagały dodatkowo rozstawianej kamerki. Move umarły wraz z pierwszym PSVR.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Jeszcze z gier na PSVR2, których jak dotąd nikt nie wymienił, a które także mają wersje demo, dorzuciłby dodatkowo:

 

- Star Wars: Tales form the Galaxy's Edge (jedna z gier, która zrobiła na mnie największe wrażenie na goglach, dużo interakcji, szczególnie z bronią i ekwipunkiem.)

 

- C-Smash VRS oraz Masternoid (mniejsze tytuły o prostej koncepcji, ale niezwykle miodne; szczególnie ten drugi, taki Arkanoid w VR potrafi przywrócić magię dawnego Arcade i walki o coraz to lepsze rezultaty.)

 

- Song in the Smoke: Rekindled (survival w prehistorycznych czasach; graficznie nie powala, ale ma dobrą atmosferę i sporo interakcji ze światem).

 

- Humanity (takie Lemmingi 3d, tylko zrobione przez Japończyków, gdzie zamiast sterować kursorem jest się psem Shibą; jedna z ciekawszych mniejszych gier tamtego roku).

 

- Puzzling Places (puzzle w 3d i w środowisku VR; świetny tytuł do relaksu; możliwość obejrzenie z każdej strony poszczególnych elementów, jak i ułożonej budowli i przyjrzenia się jej z bliska potrafi zrobić piorunujące wrażenie.)

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Odpaliłem VR2 po kolejnych 2 miesiącach leżenia na półce. Jedyna gra jaką kupiłem z PSN to Walking Dead (ver. PS5/PSVR2), reszta to jakieś demka no i GT7 z trybem VR na płycie. No jakoś nie mogę znaleźć w tym wszystkim frajdy. Wszystkie gesty trzeba pamiętać - wyciąganie plecaka, chowanie latarki, trzymanie noża, przeglądanie dziennika etc. Wiem, że chodzi o immersję, ale jakoś mnie to nie wkręca, że muszę robić wszystko jak w życiu, gdy chcę po prostu pograć xd. No i znowu po 30 minutach zaczęło mi się zbierać na pawia i trzyma mnie jeszcze chwilę po zdjęciu gogli.

Pierdolę, największy hardwarowy niewypał jaki kupiłem, 2900 zł w błoto na premierę i może połowę z tego odzyskam na jakimś OLX przy przebiegu może max 8h (a mogłem oddać w 30 dni zgodnie z polityką sklepu, ale nie chciałem wychodzić na janusza). Więcej radochy mam z Anbernica za 200 zł, bo chociaż można FF9 włączyć pod kołderką (w kapcioszkach i z kakałkiem ma się rozumieć).

A wy jak tam? Trzymacie tylko do zbierania kurzu, gracie, sprzedaliście juz?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, _Red_ napisał(a):

A wy jak tam? Trzymacie tylko do zbierania kurzu, gracie, sprzedaliście juz?

Sprzedałem jakoś po miesiącu na OLX ze stratą 200 zł. 

 

Moim zdaniem VR na ten moment to pomyłka, ślepa uliczka gamingu. Granie w ten sposób jest upierdliwe i męczące.

 

A wsparcie tego sprzętu przez Sony to już w ogóle kpina.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że gram. Ślepa uliczka? Nie dla mnie.

W tym roku na razie skończyłem tylko Propagation i 7th Guest ale zacząłem Moss i wleciały na zniżce Ancient Dungeon i Legendary Tales, które pójdą w następnej kolejności.

Na swoją kolej czeka też Humanity, dokończenie Synapse. Zamierzam też wrócić do No Man' Sky w które świetnie się grało.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ukukuki napisał(a):

No jak grałeś 8h to faktycznie słabo, może Astro 2 będzie exem na to więc warto jeszcze trzymać ;p Sony mocno się tym VR nie interesuje. 

 

Ciagle sobie wmawialem, ze w koncu przysiade, ale kończyło sie na wiecznym powtarzaniu tutoriala w Walking Dead i demku RE8 i wyłączeniu xd A jak mysle zeby zdejmować ten grat z półki, i robic z przeszkadzajacego kabla skakankę w czasie gry to mi sie odechciewa. Trudno, nie wszystkie decyzje w życiu są udane :nosacz2:

Odnośnik do komentarza

Moja partnerka jest zachwycona Beat Saber  i czasami w niego pogra. Ja zamierzam włączyć dzisiaj, może jutro, PSVR2 i dobić do 100% w Swordsman VR - zostały bodaj dwa osiągnięcia do :platinum:. Również chcę się wziąć za bary z BS.

Zasadniczo to sprzęt jest znakomity. Doznania niebywałe (jeżeli komuś błędnik nie szaleje). W takie GT7, Horizon warto choć trochę pograć.

Problem jest taki, że jeżeli wsparcie dalej będzie tak liche, to gogle podzielą los poprzednika. I na to się - niestety - zanosi. :unknown:

W każdym razi na celowniku mam jeszcze: The Dark Pictures: Switchback VR, Moss II, Synapse oraz Pistol Whip, Thumper oraz Humanity.
 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...