Skocz do zawartości

PSVR 2 - komentarze i inne rozmowy


qraq_pk

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Logan napisał:

Sprawdziłem,nie pomogło, dalej czarny ekran.

Widać to poważniejszy problem , wklejam wątek z reddita

U mnie ten problem pojawił się może ze dwa razy, podłączyłem jeszcze raz ten kabel u góry i zrobiłem reset,kalibrując gogle od nowa.

Na razie odpukać jest ok.

Edytowane przez Jożin z Bażin
Ortografia
Odnośnik do komentarza

Mam ogromną prośbę. Kumpel, któremu wczoraj pomogłem w ogarnięciu konta i instalek na świeżo zakupionej przez niego PS5 (nigdy wcześniej nie posiadał konsoli Sony) dziś poszedł za ciosem i już zakupił VR2. W związku z tym chciałbym bardzo poprosić o podanie na początek pięciu Waszym zdaniem najlepszych gierek na ten system, czyli takich, które każdy kto kupi VR2 winien posiadać/ograć.

Odnośnik do komentarza

Jak poszukać na PS Store, to jest trochę demek do ściągnięcia i można popróbować. Między innymi Horizon ma, ale nie wiem czy nie trzeba do tego Plusa.

Z tym, że tak jak kolega wyżej pisze - na start warto zacząć od czegoś bardziej stacjonarnego, ewentualnie korytarzowego i stopniowo zwiększać natężenie.

 

Beat Saber pewniak nawet dla początkujących, a jak siądzie to można się zainteresować innymi muzyczno rytmicznymi grami - Synth Riders (jest chyba demo), Pistol Whip, Thumper to też świetnie hipnotyzuje, z mniej kojarzonych można dać szansę demom Ragnarock czy Drums Rock, choć to klasa niżej w gatunku. Generalnie jest tego sporo i są w sam raz na krótkie partyjki przy początkowym oswajaniu się ze sprzętem.

Oba Mossy też można brać raczej w ciemno, bo to bezpieczne wybory. Tetris wiadomo - gra wieczna, ale doznania zupełnie nowe. A jak będzie gotowy na trochę akcji, to VRowe Walking Dead są bardzo chwalone, Synapse to też czysta frajda (choć trzeba przebrnąć dość przeciętny początek). No i RE8, GT7 i RE4Remake, ale te gry akurat trudno przegapić, bo są topowe. Z tym, że to już raczej po oswojeniu się ze sprzętem, by nie przytłoczyć.  

 

Zaznaczę jeszcze raz: zwróćcie uwagę na dema, bo co najmniej kilka jest wartych sprawdzenia i nie wszystko trzeba brać w ciemno.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Nie no, jest wersja gry na PS5/PSVR2, więc kontrolery z zestawu to wszystko co potrzebuje do zabawy. 

Choć Move miały według mnie lepszy kształt i były wygodniejsze w użyciu przy tej akurat grze, to jednak była archaiczna, kapryśna technologia. Move nie potrzebujesz do żadnej gry na PSVR2, bo one do działania wymagały dodatkowo rozstawianej kamerki. Move umarły wraz z pierwszym PSVR.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Jeszcze z gier na PSVR2, których jak dotąd nikt nie wymienił, a które także mają wersje demo, dorzuciłby dodatkowo:

 

- Star Wars: Tales form the Galaxy's Edge (jedna z gier, która zrobiła na mnie największe wrażenie na goglach, dużo interakcji, szczególnie z bronią i ekwipunkiem.)

 

- C-Smash VRS oraz Masternoid (mniejsze tytuły o prostej koncepcji, ale niezwykle miodne; szczególnie ten drugi, taki Arkanoid w VR potrafi przywrócić magię dawnego Arcade i walki o coraz to lepsze rezultaty.)

 

- Song in the Smoke: Rekindled (survival w prehistorycznych czasach; graficznie nie powala, ale ma dobrą atmosferę i sporo interakcji ze światem).

 

- Humanity (takie Lemmingi 3d, tylko zrobione przez Japończyków, gdzie zamiast sterować kursorem jest się psem Shibą; jedna z ciekawszych mniejszych gier tamtego roku).

 

- Puzzling Places (puzzle w 3d i w środowisku VR; świetny tytuł do relaksu; możliwość obejrzenie z każdej strony poszczególnych elementów, jak i ułożonej budowli i przyjrzenia się jej z bliska potrafi zrobić piorunujące wrażenie.)

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...