Skocz do zawartości

Abandoned


Square

Rekomendowane odpowiedzi

Siren Blood Curse to dla mnie nadal top horrorów. Chory japoński klimat, praktycznie brak możliwości zabicia przeciwnika (wstawali parę minut po KO), widok z oczu potępieńców i oczywiście misja w szpitalu. To nie jest genialna gra (przez problemy techniczne- kamera, lekko drewniane sterowanie), ale klimatem, zaszczuciem i pokręceniem przebija SH.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Il Brutto napisał:

Oj w Sirena to bym zagral chetniej niz w nowego SH :obama: Jakakolwiek kontynuacja SH bedzie oznaczala nowe stare, w sensie zapowiadanie powrotu do korzeni, hajpowanie ze tym razem to bedzie duchowy spadkobierca 2 itd. a na koncu wyjdzie zawod graczy. Tak bylo z Homecoming, tak bylo z Downpour. Juz pomijam fakt ze to byly dobre gry tylko gracze maja jakies wysrubowane wymagania wzgledem serii i troche wyidealizowane wspomnienia z 1 i 2, ktore faktycznie byly swietne ale od tego gatunku jez sie raczej duzo wiecej nie wyciagnie.

No i Siren, paaaaanie ale to bylo dobre :banderas:W sumie juz marka zapomniana, w Europie to w ogole malo popularna ale horror naprawde solidny. Az mnie naszla ochota na zagranie znowu.

Grałem tylko w odcinkową reinterpretacje jedynki i była taka sobie, a końcowa sekwencja była tak pojebana, że nigdy do niej nie wrócę, bo grozi atakiem epilepsji. Nie wiem, co za łeb wpadł na coś takiego.

Z kolei za oryginały z PS2 boję się zabrać, bo jedynka ma opinie gry, której prawie nie da się ukończyć. Są tam jakieś dziwne pomysły, brak sejwów, czy coś w tym stylu. Już nie pamiętam, ale ponoć jest mocno nieprzyjazna. Nawet sugeruje się, żeby zacząć od dwójki, a później ewentualnie zmierzyć się z poprzednikiem.

Odnośnik do komentarza

A więc jeden z dziennikarzy Gamespotu napisał na Reddicie, że sam jest ciekaw tej sytuacji i postara się przeprowadzić wywiad z Hasanem. Niedługo później kasuje temat. Wraca chyba po 2 godzinach i na Twitterze informuje:

 

 

 

Tworzy nowy temat na Reddicie:

 

 

 

I praktycznie na nic nie odpowiada, albo wymijająco.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Il Brutto napisał:

Jakakolwiek kontynuacja SH bedzie oznaczala nowe stare, w sensie zapowiadanie powrotu do korzeni, hajpowanie ze tym razem to bedzie duchowy spadkobierca 2 itd. a na koncu wyjdzie zawod graczy. Tak bylo z Homecoming, tak bylo z Downpour. Juz pomijam fakt ze to byly dobre gry tylko gracze maja jakies wysrubowane wymagania wzgledem serii i troche wyidealizowane wspomnienia z 1 i 2, ktore faktycznie byly swietne ale od tego gatunku jez sie raczej duzo wiecej nie wyciagnie.

W Downpour nie grałem ale już ci mówię z czym problem miał Homecoming - Był przeamerykanizowany i na siłę próbowali urozmaicić system walki i przez to człowiek czuł, że gra większym kozakiem niż postacie w pierwowzorach przez co jakikolwiek horror uleciał.

Odnośnik do komentarza

Grał żołnierzem, więc miało to sens z punktu widzenia fabuły. Akurat nowy Silent musiałby mieć unowocześnioną walkę i sterowanie.

 

No i nie zgodzę się, że Homecoming nie straszył czy nie trzymał w napięciu. 

Odnośnik do komentarza

Niech w nowej części wytną broń białą, bo jest zbędna. Gameplay niech będzie podobny do Residenta 7 albo Remake 2, które przecież są podobne do pierwszych Silentów.

Żadnego wydziwiania w stylu P.T., bo to było jakieś nie wiadomo co oderwane od klimat Silent Hill. Takie gierki to może robić Bloober Team. Ja chcę dobrego i mięsistego gameplayu w sosie Silent Hill, bez padaczki technicznej jak Downpour.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Paradoks Homecoming polega na tym, że miała najlepszą walkę a jednocześnie jest jedną z gorszych odsłon(choć nadal niezłą). SH zawsze słynęły, że konkretni przeciwnicy, ich wygląd i zachowanie nie brały się znikąd(tak jak w Rule of Rose), a tutaj wciskają nie wiadomo z jakiej paki np.

Spoiler

Piramidogłowego.

i od razu wiesz, że masz do czynienia z Hamburgerami.

 

Odnośnik do komentarza

To co umiesciłeś w spoilerze to niestety zmora każdego zachodniego silenta (z zaznaczeniem że nie skończyłem SM).

 

Patrząc jednak na takie.Downpour widać, że chciano utrzymać klimat serii i to z dobrym skutkiem, bo żadna zachodnia część mnie tak nie trzymała w napięciu. Zabrakło jednak budżetu i wyszło z tego ledwie grywalne drewno.

Odnośnik do komentarza

Hasan ma teraz niezły kocioł. Wczoraj o 2-3 w nocy holenderskiego czasu udzielał godzinnego wywiadu telefonicznego dziennikarzowi GameSpotu oraz ogarniał twittera Blue Boxu. Niesamowity facet.

 

Oby jeszcze tylko znalazł chwilę, by wysłać Geoffowi obiecane parę dni temu zdjęcia.

 

 

 

Zwycięzca konkursu otrzyma wkrótce dostęp do alphy Abandoned. Na pewno otrzyma. Ale nie wkrótce, ani nie w najbliższym czasie xD

 

 

 

 

Nowe wideo z kanału GameBoss:

 

 

 

 

Te osoby brzmią, jak jacyś voice actorzy, trzymający się z góry określonego skryptu.

Edytowane przez Hal Emmerich
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Dr.Czekolada napisał:

O co chodzi z tą grą bo nie śledzę? Jakieś ploty chuje muje a to co pokazali do tej pory wygląda jak parujące gówno na Steam za 10 zł.

 

Trwa śledztwo w sieci próbujące dowieść, że Abandoned jest jedynie przemyślaną akcją marketingową Silent Hilla pod przewodnictwem Kojimy.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...