Skocz do zawartości

PSX Extreme 287


Rekomendowane odpowiedzi

To jest wypowiedź 35-letniego dziada. Co się stanęło z numerze? Przylazł dziś pocztą. W sumie z mniejszym opóźnieniem niż zwykle. Przekazuję małżonce, która lubi poczytać co tam Sobek poleca do pooglądania. I słyszę- twoi to chyba popili co?

 

Bierę od kobiety, bo że pili to pewne, chodzi tylko ile i czego.

 

Miniaturka Mortala przy Army of Dead i 2x Shadow Bone przy The Michells vs the Machines jak i przy Uncle Frank.

 

Niby nic, idę dalej bo mnie tam gust Sobersa nie interere.

 

Włażę na spis treści i o, str. 45 Herosi ery VHS. No, moja era to przerzucam na stronkę. A tam recenzja VF5. Hmm.

Dalej stronka 68 Fenomen D&D- też nostalgia. Cyk. Ookeeejjj, mamy na 68 Plej i PC na wspólnym szklaku. Wracam do spisu treści i niby się zgadza, 68 ujęte dwukrotnie. 

 

Co było pite? Też chcę!

 

Czytać z uśmiechem. Błendy sie zdażajo. :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W tym kąciku filmowym Sobek w ogóle był bardzo "zabawny" z tekstem: "Kiedy Wy sobie spokojnie ogrywaliście gierki i korzystaliście z przywilejów luzowania lockdownu, my łamaliśmy palce, przygotowując trailery Salt and Sacrifice, The Riftbreaker, Project Warlock 2 i kilkunastu gier, o których dopiero się wszyscy dowiemy." 

 

Kurde, no heros z tego Sobka i spółki :-) Ale on na serio myśli, że tylko on ciężko pracuje? Chyba, że cofnęliśmy się o kilkanaście lat wstecz, gdy większość czytelników chodziła jeszcze do podstawówki, liceum czy na studia, a ja nic o tym nie wiem  :-) 

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Żą-Fransła napisał:

Włażę na spis treści i o, str. 45 Herosi ery VHS. No, moja era to przerzucam na stronkę. A tam recenzja VF5. Hmm.

Dalej stronka 68 Fenomen D&D- też nostalgia. Cyk. Ookeeejjj, mamy na 68 Plej i PC na wspólnym szklaku. Wracam do spisu treści i niby się zgadza, 68 ujęte dwukrotnie. 

 

Dziwne, u mnie spis treści wygląda ok i zgodnie odnosi się do prawidłowych stron.

Może masz jakiegoś białego kruka :)

Odnośnik do komentarza

Jako że kończę powoli czytanie nowego numeru, a afera twitterowa już ucichła, to parę słów ogólnej oceny: no nie za ciekawa lektura to była i w ogóle od kilku miesięcy mam wrażenie jakiegoś spadku poziomu. Oczywiście z magazynem zawsze było i będzie tak, że każdemu nie dogodzisz, i to, o czym jeden ma ochotę czytać, drugiego całkiem nudzi, no ale trudno, ocena z zasady jest subiektywna. Od jakiegoś czasu mamy w PE lekki przesyt tematów :

 

a) moocno okołogrowych ("snajper")

b) retro w wydaniu niemal antycznym jak na naszą branżę (lata 70/80 to, mimo średniej wieku czytelników, jednak mocna prehistoria, szczególnie w kraju, w którym w tamtych czasach z oczywistych powodów granie nie było aż tak powszechne i mam wrażenie, że niewielu czytelników ma jakiś mocniejszy sentyment do tego okresu).

c) wątek automatów, na czele z mocno oderwanymi od typowych giereczek wideo pinballami etc.

 

Forma też stała się jakaś taka, nie wiem, mało atrakcyjna. Np. artykuł o Metroidzie: tu się nie przyczepię do treści, ale prezentacja trochę zniechęcająca. Kiedyś dział retro był moim ulubionym, a wszelkie przeglądy czy historie serii/deweloperów czytałem jednym tchem. Ostatnio jest z tym słabo.

 

Kolejna sprawa to "klęska urodzaju" recenzji (tak, z tymi na 1/3 strony na czele). Tytuły absolutnie przeciętne i raczej przemykające bez większego echa (no mówiąc wprost noname), na które aż szkoda czasu recenzentów. No i tak od jednego działu do drugiego i doszło do tego, że pół numeru tylko przeglądam/zaczynam czytać i rezygnuję po akapicie/czytam z braku laku. Postarałem się przedstawić w tym poście konkrety na podstawie najnowszego numeru, ale ogólnie mógłbym ująć to tak, że od jakiegoś czasu "coś tu jest nie tak" i zwyczajnie pismo jako całość ma zniżkę formy.

 

No trochę mi się ulało, ale podobno redakcja ceni feedback, więc oto jest. Kupować PE pewnie w najbliższym czasie i tak nadal będę, trochę już siła przyzwyczajenia, no i obecnie to jedyne papierowe pismo, które jeszcze regularnie nabywam, ale patrząc czysto pragmatycznie to coraz mniej mi się to po prostu "opłaca".

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dziś miałem nieco czasu żeby poczytać. Z moje perspektywy najciekawszy numer w tym roku, tematy które mnie interesują: o snajperach (choć biednie), z racji wieku - Herosi ery VHS ;) i największe zaskoczenie: Legend of Mana.

Ludzie, przypomniało mi się jak w latach 90-tych chodząc do podstawówki kupiłem Extrima na wakacje (wersja, gdzie 2 numery wychodziły w jednym egzemplarzu), a tam recka Legend of Mana - zakochałem się, Extrima zabierałem na każdy wyjazd do dziadków na wieś, screeny z gry lupą oglądane i jak tylko byłem w domu to codziennie kurs na rynek Barlicki w Łodzi z 15 ziko w kieszeni do miejsca gdzie stał rumun z piratami. Doszło do tego, że jak mnie zobaczył z daleka to kiwał że jeszcze płyty nie ma, aż nadszedł ten dzień gdy kiwnął na tak :) Choć minęły 22 lata to pamiętam że to był piątek, ja zamiast iść do podstawówki to powrót do domu, odpalona konsola około 10 i wyłączyłem ją po 23h. Świetna gra, jak tylko będzie czas to powrócę do wspomnieć przy remasterze.

 

Aloha normalni!

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 7.07.2021 o 11:23, bobo84 napisał:

W tym kąciku filmowym Sobek w ogóle był bardzo "zabawny" z tekstem: "Kiedy Wy sobie spokojnie ogrywaliście gierki i korzystaliście z przywilejów luzowania lockdownu, my łamaliśmy palce, przygotowując trailery Salt and Sacrifice, The Riftbreaker, Project Warlock 2 i kilkunastu gier, o których dopiero się wszyscy dowiemy." 

 

Kurde, no heros z tego Sobka i spółki :-) Ale on na serio myśli, że tylko on ciężko pracuje? Chyba, że cofnęliśmy się o kilkanaście lat wstecz, gdy większość czytelników chodziła jeszcze do podstawówki, liceum czy na studia, a ja nic o tym nie wiem  :-) 

Chciałem się z wami podzielić crunchem - nie masz czasu nie tylko na granie, ale na podstawowe czynności życiowe i gdyby nie moja partnerka stolik by się wywrócił cały. Przykro mi, że zrozumiałeś to inaczej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Kuba_Sobek napisał:

Chciałem się z wami podzielić crunchem - nie masz czasu nie tylko na granie, ale na podstawowe czynności życiowe i gdyby nie moja partnerka stolik by się wywrócił cały. Przykro mi, że zrozumiałeś to inaczej.

Sorry ale to brzmi jak pierdololo typowego umęczonego menża XD pomyśl o ludziach mieszkających na solo, którzy po robocie muszą ogarnąć chate, zrobić pranie, zakupy, ugotować, załatwić inne sprawy i jeszcze znaleźć czas dla ziomków, rodziny i na przyjemności itd. Beka z takiego stękania na łamach pisma.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...