Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie ta cała rezerwacja.

 

Konto na steam założyłem jakiś rok temu ale nie kupowałem tam żadnych gier. Dopiero teraz piszą że aby móc zamówić Decka trzeba mieć zarejestrowany jeden zakup. Pobrali mi te 18zł ale czy będę mógł złożyć zamówienie gdy konsole pojawią się już fizycznie w sklepie? :dunno:

Odnośnik do komentarza
51 minutes ago, Shago said:

Przespałem się i coraz bardziej mnie korci to cudo :obama:. Oby Pan Gabe dogadał się z Panem Spencerem w sprawie XGP, inaczej Windows jest obowiązkiem dla mnie.

Tak sobie na spokojnie myślę o tym pomyśle i to raczej nie ma szans zaistnienia. Gamepass, gry na UWP z MS Store. Są dostępne na Steam, owszem, ale nie wiem jak miałoby to zostać zintegrowane.

 

Dodatkowo kompatybilność z protonem jest słaba, sprawdziłem Forza Horizon 4 (https://www.protondb.com/app/1293830) oraz Gears 5 (https://www.protondb.com/app/1097840) - ta pierwsza działa kiepsko, druga nie działa w ogóle. A to tylko przykłady pierwsze z brzegu.

Odnośnik do komentarza

Nie dogadają się gabe nienawidzi windows. Chce przepchnąć steam os do świadomości graczy i teraz jest na to wielka szansa.

Gears 5 i Forza na 99 proc będą działały dobrze na stea. Os bo na premierę steam decka planują naprawić wszystkie gry z komponentem online co nie działają przez zabezpieczenia antycziterskie w tym te powyższe i np destiny.

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza

Nie. Nie ma żadnego emulatora Vity odpalającego gry w tej chwili. Emulatory są głównie ograniczone przez CPU, nie GPU wiec można zobaczyć co chodzi na przyzwoitym poziomie np na ryzenie 4500 czyli jakieś lapki, aya neo i będziesz widział co działa. PS3 nie chodzi, od razu uprzedzam pytania :-) Za niskie zegary są. W sensie odpali się ale z 10-15 fps będzie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Z datami się może pozmieniać jak więcej ludzi odwoła rezerwację (ciekawe ile osób nie ogarnęło ze to będzie na linuxie śmigać i nie wszystko im może dzialać tak pięnie jak Valve obiecuje). U mnie nadal Q1 2022. Im dluzej o tym myślę tym bardziej nie mogę się doczekac aż popykam na kibelku w Stardew Valley lub Killing Floor 2. Mam mase gierek pasujących do hh i walczylem mocno czy przypadkime nie przepłacic na switchu zeby móc grac przenosnie.

 

Dodatkowo jak tylko uda się dorwać docka to znika problem lapka i moge calkowicie olać temat. Planuję uzywac tego z Windosem tak jak zwykłego kompa, który przy okazji jest takim odrobinę mocniejszym switchem bez dodatkowego podatku za gierki.

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Jordanensis napisał:

No, ale materiał z IGN jak wszystko od nich to amatorka. Plus sponsoring pewnie wjechał.

Niby tak ale w pierwszym materiale pozwolili sobie trochę skrytykować pada i triggery ale powołali się, że to dopiero prototyp.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...