Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Czoperrr napisał:

akurat do emulatorów Windows nie jest ci potrzebny.

Tak wiem ale do codziennych czynności wolę windowsa. Mam RPi400 z linuxem postawionym i jakoś nie moge się przyzwyczaić do codziennych operacji. Dodatkowo na RPi to nie śmiga tak pięknie jak smigają windy na nowych lapkach. Planuje uzywac docka z SD żeby robiło mi to zwykłego PC - wiecie jakies tabelki w excelu lub przelewy (nienawidze tego robic na telefonie) i inne takie małe rzeczy. Emulacja to zabawa gratis i nie najwazniejszy powód instalcji innego OS niż to co tam będzie.

Odnośnik do komentarza

Zobaczymy z tym windowsem czy będzie wydajny, czy będzie grzał konsole, pewnie nie będzie miał opcji sleep w konsoli, czy wogole będą sterowniki na te urządzenie.

Na bank steam os mniej obciąży konsolkę. Emulatory działają tak samo i chyba niektóre popularne oryginalnie powstały na Linuxie

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, u55r napisał:

Tylko dwie wersje mają sens. 256 i 512gb bo zastosowano w nich pamięć NVMe SSD, natomiast podstawowa z pamięcią eMMC jakieś nieporozumienie :yao: 

Mówisz o graniu w AAA czy ogólnie o uzytkowaniu? Celuje tylko w klasyki/indyki/emulatory i wzialem wlansie 64gb z mysla o włożeniu microsd. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dobra karta SD powinna bez problemu osiągać wyższe prędkości niż to co znajduje się w PS4/XONE, więc nie ma się czym martwić.

 

Jak coś nie pójdzie na Decku ze względu na wymagania sprzętowe, to żadne 256 GB/512 GB NVME w niczym tutaj nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, pawelgr5 napisał:

Jak ktoś się nastawiał, że za 1,8k dostanie przenośniaka do ogrywania nowości AAA w 60FPS na ulta to :reggie: 

 

No nie wiem, ale przy takiej rozdzielczości 720p, no to medium dla mnie jest obowiązkiem w każdej grze przy 60fps. Albo high/ultra przy 30fps.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Shago napisał:

 

No nie wiem, ale przy takiej rozdzielczości 720p, no to medium dla mnie jest obowiązkiem w każdej grze przy 60fps. Albo high/ultra przy 30fps.

Każdej wydanej do kiedy? Ja nadal mam w głowie ze czasem nawet poteżne PC niedają rady jak optymalizacja jest zjebna więc wolę się nie nastawiać.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Shago napisał:

 

No nie wiem, ale przy takiej rozdzielczości 720p, no to medium dla mnie jest obowiązkiem w każdej grze przy 60fps. Albo high/ultra przy 30fps.

 

No mocno życzeniowe, polecam zejść na ziemię albo zobaczyć jak nowe konsole sobie radzą z portami gierek z poprzedniej generacji. Dobrym porównaniem będzie XSS i w sumie ten sprzęt będzie przez lata ratował Decka. Na razie mamy One więc gry rozkraczone między generacjami będą spoko działać. Pamiętajcie ,że sprzet jest ograniczony do 15W TDP. Pewnie będą przeróbki pod 20W ale wtedy bateria będzie schodziła jak złoto. Mnie ciekawi ile w stacji dokującej zyskamy mocy. 

Odnośnik do komentarza

Mówimy o rozdzielczości z 2005r. Jeżeli jedynymi ustawieniami sensownymi dla gierek z datą premiery w okolicy premiery urządzenia mają być LOW przy płynności > 30fps, no to konsola nie wart zakupu. Na szczęście specyfikacja urządzenia pozwala mieć nadzieję na kawał przyzwoitego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Shago napisał:

Mówimy o rozdzielczości z 2005r. Jeżeli jedynymi ustawieniami sensownymi dla gierek z datą premiery w okolicy premiery urządzenia mają być LOW przy płynności > 30fps, no to konsola nie wart zakupu. Na szczęście specyfikacja urządzenia pozwala mieć nadzieję na kawał przyzwoitego sprzętu.

 

Niektóre porty z One/PS4 na XSS działają w 900P albo dynamicznej a to dopiero początek. A konsola jest o wiele potężniejsza od Decka i nie jest ograniczona poborem energii. Jedynie spoko ,że teraz jest ta dynamiczna rozdzielczość, szkoda tylko ,że Deck nie obsłuży DLSS bo jest genialna technologia. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.