Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Dave Czezky napisał:

@Kmiot chciałem tylko cie poinformować, że na mocy nadanej mi przez samego siebie niniejszym DYSKWALIFIKUJE userke @maciucha z giveawaya e3 oraz giveawaya mensa-Czezky z powodu okazywania przez tego uzytkownika, raz za razem, POGARDY do przedmiotów mających fizyczna postac, a zatem zupełnie mu niepotrzebnych. Tak mi dopomóż @Rozi Hatfu. 

Wychodzę z założenia, że przy takiej ilości chętnych może się zdarzyć, że przez nieuwagę zapomnisz kogoś wpisać czy dorzucić do bębna losującego.

Więc jeśli tu i tam wypadnie z listy jakiś anty-pudełkarz to jest to poświęcenie, na które jestem gotów.

Kłaniam się nisko.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza

Szkoda że tego Steam Deck'a nie mogę mieć już 25 Sierpnia bo jadę z żoną nad morze i laptop oraz Switch będzie musiał mi wystarczyć. Na laptopie będziemy grać z kumplem w Colina McRae Rallly 2 a na plaży na Switchu :reggie:

Za to za rok :obama: to będzie gorące lato na wakacjach gdziekolwiek nie zabiorę ze sobą Steam Deck'a. Ja mocno wierzę w mobilne granie. Zabieranie laptopa do sypialni to tylko po to żeby jeszcze jakiś serial zapędził mnie do snu bo do grania się nie nadaje. :dunno:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, maciucha napisał:

C0rwa człowiek ma MM 300m od domu, a zamawia rzeczy nie raz drożej z perfectblue żeby dac ekoledze zarobić, poleca znajomym, a potem taki numer za żart? 

 

No nawet nie bede udawal dystansu :(

  

2 godziny temu, maciucha napisał:

jakbym wiedział że tak zaboli to byłbym delikatniejszy :obama: 

 

a teraz wybraz sobie, ze np. podpadles tonemu soprano i jutro bedziesz rozrzucony po 10 kontenerach na smieci.

ZEBY MI TO BYLO OSTATNI RAZ.

 

Odnośnik do komentarza

Nowy film od ign. Trochę o tym całym steam os. Zapowiada się nieźle no i ma opcję quick boot/ fast boot czy jak to tam się nazywa:

 

 

edit: widze dave czezky czuwa w temacie, pewnie pilnuje żeby nikt się za mocno nie jarał

Edytowane przez devilbot
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza

Pooglądałem sobie te filmy od ign i zapowiada się to bardzo dobrze......ale dla pctowca. Dla mnie (ostatni komputer to wczesne lata PS3 i granie na torrentach na konfigu i5 2500k+ GTX 670), osoby, która nie ma nawet konta steam to kolejna platforma, kolejne konto, kolejny sklep, w którym trzeba kupować gry. Tak jest opcja wgrania windy i ogrywania gamepassa czy darmówek z epicka. No ale jednak przez lata konsole mnie rozleniwiły pod tym względem i po prostu biorę coś out of the box (nawet na telefonie jadę na defaultcie i nie chce mi się bawić w launchery).

Dlatego na jesień wjeżdża switch OLED, ale widzę w steam deck potencjał i kibicuję mocno. Bo skoro switch się sprzedaje świetnie, może steam deck osiągnie sukces to w końcu Microsoft lub Sony wezmą się porządnie za handhelda (protezy w postaci xcloud nie uznaje).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Śledzę fora, reddity i dla wielu osób steam deck to będzie pierwsza styczność z PC gamingiem. Pojawia się masa pytań co to ten steam, czy działa offline itp

Tak Steam to kolejny sklep, ale lepiej w tym sklepie zostawić kasę i mieć grę już zawsze niż u nintendo które zmieni konsolę za rok i wszystko kupione cyfrowo przepadnie. No i te szmaciarsko niskie ceny steamowych kluczy na allegro itp też nie powinny być nikomu obojętne.

 

Zawsze będę fanem nintendo a zwłaszcza ich handheldów ale jednak switch trochę zwolnił ostatnio. Pora na coś nowego.

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza
6 minutes ago, devilbot said:

Śledzę fora, reddity i dla wielu osób steam deck to będzie pierwsza styczność z PC gamingiem.

 

Tak też jest w moim przypadku, że człowiek z po Atari i Amidze przeskoczył na N64 i od tej pory już tylko konsole. 

Mi to nie przeszkadza, że moja biblioteka na Steam jest zerowa, ale PC ma dobrą bibliotekę, więc czasami coś się weźmie i będzie grało. 

To będzie świetny dodatek do stacjonarnej dla ludzi grających na PS5 czy na Nintendo konsolach. A PC czy posiadacze Xboxa - po prostu świetny przenośny sprzęt który warto mieć.

Odnośnik do komentarza

Tak się zastanawiam, nie powinno być raczej problemu z podłączeniem jakiegoś zewnętrznego dysku SSD i uruchamianiem gier z niego?

 

Np. coś takiego 

 

pr_2018_3_20_12_3_13_740_00.jpg

 

Nie byłoby raczej uciążliwe gabarytowo, cenowo też wypada raczej ok, a przynajmniej wyeliminowałoby problem związany z pojemnością i szybkością wersji 64GB.

 

 

Odnośnie ustawień graficznych, bo ktoś tutaj wspominał o specjalnym profilu Deckowym, na jednym z materiałów od IGN gość z Valve mówi, że wszystkie ustawienia można samemu dostosować, jak to w pecetach bywa, ale większość gier po uruchomieniu będzie miała najbardziej zbalansowaną, odpowiednią dla sprzętu konfiguracje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Cytat

Previously they had dual channel LPDDR5, which would result in 44GB/s. People were legitimately worried about the bottleneck implications.

They've corrected the specs to quad channel LPDDR5, which should be 88GB/s. That's more than enough bandwidth to feed the Zen 2 cores and GPU.

For comparison, the most bandwidth currently for a portable device is 68GB/s in some of the Windows portable and Surface devices. Switch has 25.6 GB/s. The Ryzen APUs with Vega 11 has 48GB/s.

The RDNA 2 bandwidth improvements also adds to the efficiency. This thing should operate at least PS4 level if properly optimized for.

 

01156264798453479477.png

 

 

Super.

 

 

edit:

 

 

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Bigby napisał:

Tak się zastanawiam, nie powinno być raczej problemu z podłączeniem jakiegoś zewnętrznego dysku SSD i uruchamianiem gier z niego?

 

Np. coś takiego 

 

pr_2018_3_20_12_3_13_740_00.jpg

 

Nie byłoby raczej uciążliwe gabarytowo, cenowo też wypada raczej ok, a przynajmniej wyeliminowałoby problem związany z pojemnością i szybkością wersji 64GB.

 

 

Odnośnie ustawień graficznych, bo ktoś tutaj wspominał o specjalnym profilu Deckowym, na jednym z materiałów od IGN gość z Valve mówi, że wszystkie ustawienia można samemu dostosować, jak to w pecetach bywa, ale większość gier po uruchomieniu będzie miała najbardziej zbalansowaną, odpowiednią dla sprzętu konfiguracje.

 

 

 

O, z taką obudową mógłbyś sobie do Decka przykleić haczyk łazienkowy na ręczniki i podwieszać na nim ten dysk.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.