Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że wchodzimy w strefę szklanej kuli, bo piszę tylko o swoich przypuszczeniach w długiej perspektywie. Może tak będzie, może nie. Może MS dokręci śrubę, może nie. Może Nintendo i Sony to przetrwają, może nie. Gdybamy, dyskutujemy.

 

Ale już widzę że muszę ograniczyć swoją obecność w CW, bo rzucacie się na mnie jak głodne wilki zapominając o panującej tam konwencji :) 

Edytowane przez jimmyyy8
Odnośnik do komentarza

Więc właśnie - będzie śruba albo nie będzie śruby, wszyscy zginiemy albo nie zginiemy. Moim zdaniem będzie tak samo jak dotychczas z bonusem gierek w GP i ewentualnie z wylotem pewnych marek z PS.

2 minuty temu, jimmyyy8 napisał:

rzucacie się na mnie jak głodne wilki zapominając o panującej tam konwencji :) 

Jeśli odniesienie się do każdego przytoczonego przez Ciebie punktu i odpowiedzenie na niego jest "rzucaniem się jak głodny wilk" to chyba nie tyle trzeba ograniczać obecność w CW, co w ogóle na forum. Po to ma w nazwie "dyskusyjne", żeby dyskutować. A sugerowanie istnienia jakiejś bandy jest mniej więcej na poziomie zdrowego i jego tajemnych sekt podziemnych forumka w kapturach, zmawiających się nocami na gnębienie i nękanie kogoś na forum w internecie :)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No boisz się gier klepanych na jedno kopyto, a grasz na PS5 i pewnie polecisz z jęzorem na brodzie po trzeciego spodermona wydanego przez Sony w okresie 5 lat.

 

Sam się podkładasz. 

 

Tymczasem MS w tym roku wydał na swojego klocka, po 6 latach GP na rynku:

- Hi-Fi Rush,

- Age of Empires II i IV,

- Forza Motorsport,

- Starfield,

- Minercraft Legends.

 

MS najdalej do klepania gier na jedno kopyto. Przoduje w tym Sony.

Odnośnik do komentarza

No więc właśnie panowie, Wasza odpowiedź na moje przypuszczenia to jest "ale Sony gorsze". Gorsze, lepsze, nie o tym rozmowa. Wspominałem o ryzykach jakie widzę z przejęcia jednej wielkiej firmy przez drugą w dłuższej perspektywie, bo zostałem o to zapytany. A zdaniem Bzdurasa będzie tak samo + bonus. I ja jestem z tym ok.

 

Sztama i niech Wam i nam to przejęcie na dobre wyjdzie!

Odnośnik do komentarza

Acti miało swoje podrygi, tutaj Tony Hawk, tam Spyro czy Crash, ale ewidentnie zrezygnowali z tych pomysłów. Z kolei Spencer lubi mniejsze gierki i jest za nimi. Gorzej z Acti nie będzie, sądzę, że może być tylko lepiej, tylko pytanie jak do tego Microsoft podejdzie, bo jak to Bethesdy, gdzie robią co chcą i wychodzi taki Redfall, to będzie kolejny fail. W Acti-blizzard potrzeba trochę zmian.

 

Ale to i tak dopiero pewnie kilka lat czekania na efekty.

 

 

Edytowane przez Moldar
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Luźna myśl - multiplayer na konsolach to jest już powszechnie przyblokowany bez posiadania stosownego abonamentu danej platformy? Czy są jakieś wyjątki?

 

Główną platformą jest dla mnie PC, gdzie multi jest darmowe poza niektórymi MMO. Zawsze to było normą z mojego punktu widzenia. Tymczasem jak odpalam na konsolach gierki z funkcją multi to oczywiście wszystko poblokowane. Niektóre gierki na dzień dobry po odpaleniu odsyłają mnie na ekran zakupu abonamentu. I to wszystko obok już i tak płatnej gierki i często licznych płatnych DLC.

 

Nie żeby mi specjalnie zależało, ale trochę żenada, że coś takiego się już przyjęło. Nie płacę za Plusa, nie mam zamiaru, a już na pewno nie będę tego robił, żeby odpalić multi od czasu do czasu. Z tego co czytam np. na PS3 multi było darmowe, dopiero od kolejnej generacji opcję przyblokowali. Nie jestem pewien, jak jest/było z Xboxem, ale chyba nie lepiej.

 

Czy tak naprawdę jest to czymś uwarunkowane, z perspektywy Sony lub Microsoft, poza zachłannością? Bo jednak gry F2P tej blokady nie mają, tylko te płatne, co jest tym bardziej dziwne.

 

Z Waszego punktu widzenia się to już po prostu przyjęło? Tj. zło konieczne? Czy i tak większość płaci za Plusa/Gamepassa, że jest im to obojętne?

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Suavek napisał:

Z tego co czytam np. na PS3 multi było darmowe, dopiero od kolejnej generacji opcję przyblokowali. Nie jestem pewien, jak jest/było z Xboxem, ale chyba nie lepiej.

Na Xie multiplayer zawsze był płatny.

6 minut temu, Suavek napisał:

Czy tak naprawdę jest to czymś uwarunkowane, z perspektywy Sony lub Microsoft, poza zachłannością? Bo jednak gry F2P tej blokady nie mają, tylko te płatne, co jest tym bardziej dziwne.

Niestety od ostatnich dwóch/trzech generacji tak to działa. Najpierw jedna firma wprowadzi coś płatnego czy podwyżkę, druga zobaczy że to się opłaca mimo że część graczy się żali więc też zgapi ten pomysł. Na Xie nawet gierki F2P potrzebowały Golda do 2021. Jedyna szansa na zniesienie tego to bardziej agresywna polityka Sony czy MSu ale patrząc na to jak działają nie zanosi się na to.

19 minut temu, Suavek napisał:

Z Waszego punktu widzenia się to już po prostu przyjęło? Tj. zło konieczne? Czy i tak większość płaci za Plusa/Gamepassa, że jest im to obojętne?

Bardzo rzadko opłacam Plusa, a jeszcze rzadziej dla zagrania w multiplayerze, za dużo jest gierek a za mało czasu żeby tracić czas na multi. W 2019 jak wkręciłem się w Apex Legends to przegrałem prawie 300h i większość tego to był stracony czas który mogłem poświęcić na dziesiątki innych gier.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja kupuję PLUSa do save'ów w chmurze, bo $ony nawet coś tak oczywistego zostawiło za paywallem. Granie online jest pewnie na drugim miejscu, choć na PS5 rzadko mi się to zdarza ostatnio, a gierki w abonemencie zupełnie mnie nie obchodzą, bo kupuję co chcę.
Patrząc jednak na obecną cenę PLUSa w najniższym tierze to chyba nie odnowię, jak obecny mi się skończy.
Gamepassa na XBOXie też nie kupuję, bo w sumie tylko w PUBG gram, a to całe szczęście weszło w model f2p.
Gorzej jak się dam namówić na jakieś Sea of Thieves czy coś to trzeba będzie :sadkek:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Gry w 2023 :obama:

https://cdaction.pl/publicystyka/otwarte-wrota-baldurs-gate-3-to-krytyczny-sukces-ruchu-lgbt

 

Cytat

Niektórzy twórcy gier idą zresztą we wsparciu jeszcze dalej – przykładowo EA Games opublikowało na początku roku darmową aktualizację do The Sims 4 dodającą opcje personalizacji skrojone pod transpłciowych simów (tj. blizny po mastektomii i bindery).

 

Cytat

Dyskurs poszedł naprzód, bo zmienił się świat. Nie dziwi więc, że Baldur’s Gate 3 – tak jak Starfield i Dziedzictwo Hogwartu – pozwala nam wcielić się w osobę niebinarną. W dodatku zaimki ono/jego są w świecie gry używane i respektowane. Wyobrażam sobie zresztą, że godna reprezentacja nastręczyła nieco kłopotów rodzimym tłumaczom, którzy musieli się posiłkować neutratywami – neutralnymi formami wyrazów (Anglosasi tego problemu nie mają).

 

Cytat

O ile jednak BioWare stawiało na jednostkową reprezentację, Larian podchodzi do sprawy kompleksowo. Do łóżka możemy iść w Baldurze z każdym i każdą, postacie niezależne są bowiem graczoseksualne (ang. playersexual). Mało tego: zdecydowana większość z nich – wyłączywszy Gale’a – nie ma nic przeciwko poligamii!

 

Cytat

Niemniej nie da się ukryć, że dzięki niemu Zapomniane Krainy jawią się jako świat właściwie pozbawiony dyskryminacji ze względu na płeć czy orientację. Poszukiwacze i poszukiwaczki przygód nie dokonują – jak Tyler w Tell Me Why czy Lev w The Last of Us Part II – wiwisekcji własnych traum. Są queerowi, radośni i wyoutowani. Związki jednopłciowe czy funkcjonowanie różnych tożsamości płciowych nikogo we Wrotach Baldura nie oburza.

 

Jak tam osoby fanowskie BG3, jesteście queerowi, radośni i wyoutowani? Znaleźliście własną tożsamość seksualną? Larian niesie KAGANEK OŚWIATY.

 

Niech mnie chuj XD

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Nie grałem w Pandorę, ale mi to śmierdzi do porzygu zwykłym ubisoftem z ładną oprawą i klimatem. Oglądałem na YT początek i ledwo przez wstep przebrnąłem. Potem trochę spoko gameplay'u i pierdololo jacy to ludzie są źli, ale może takie lore jest w Istocie wody i reszty gry można się już spodziewać jaka będzie. Chyba, że ktos mnie zaskoczy i zaprzeczy.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...