Skocz do zawartości

Alan Wake II


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, number_nine napisał:

granie w horror rano XD gracze 2023, byle jak, byle jak najszybciej 

Mamy rok 2023, a ten o roletach zaciemniających i słuchawkach nie słyszał :notlikethis: Wodę też podgrzewasz na palenisku? 

 

Co do samej gry, to otwarcie i kaskada zdarzeń w 

Spoiler

Prosektorium 

to jeden wielki :banderas:

A to dopiero pierwszy rozdział. 

Nie jestem grafiko i klatkofilem ale tryb jakości na PS5 daje na prawdę radę. Co prawda tweety o najlepiej wyglądających twarzach można między bajki włożyć ale jest solidnie. Po lesie i miasteczku można po prostu łazić i podziwiać. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, kiseki napisał:

Mamy rok 2023, a ten o roletach zaciemniających i słuchawkach nie słyszał :notlikethis: Wodę też podgrzewasz na palenisku? 

Bardziej chodzi o zbudowanie sobie odpowiedniej atmosfery i wsiąknięcie w świat gry, no ale jak ktoś lubi grać jak stara obok ubija kotleta albo przed wyjściem do pracy to ok

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pięknie zachowano ducha oryginału. A smaczków i mrugnięć okiem jest tutaj cała masa (nawiązań do Control oraz QB także).

 

Oglądać śmiało: materiał praktycznie bez spoilerów, lokacje z pierwszej godziny gry.

 

 

Edytowane przez Amer
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

A gdzie widziałeś ładniejsze twarze? Bo dla mnie to jest top z Horizon 2.

Cały zestaw remaków Residenta, Callisto i Horizon właśnie. 

Nie twierdzę, że są złe, są świetne, o wieeeeele lepsze niż w nowym Spidermanie. Jednak pisanie o nich jako o najlepszych w tej generacji było mocnym nadużyciem. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Donatello1991 napisał:

Nie wytrzymałem do 23 i odpaliłem przed pracą. Mega klimacior i chodzi bardzo dobrze. Też gram w 30 fps i jest git. Tak jak w SP2. Tempo rozgrywka idealne pod 30fps. Wygląda świetnie, ale widać że rozdzielczość nie za wysoka.

Uwielbiam takie klimaty. Detektyw, morderstwa, misteczko hamerykanskie, świry itd.

 

Aha i jakby co to mam takie coś w oknach, żeby nie było, że źle gram.

20231027_113800.jpg

Najlepsze okno do gamingu jakie widziałem xD. Hahaha

Odnośnik do komentarza

Alan Wake 2 od samego początku mocno mnie wciągnął zapraszając do swojego unikatowego świata, który od razu przypomina za co uwielbiam pierwszą część. 


Survival horror z elementami detektywistycznymi a dodatkowo z świetną oprawą AV jest idealną pozycją na jesień. Będzie dzisiaj noc długa do grania :) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pograłem też "intro". Jednak pogoda za oknem dała radę, klimacik się sam zrobił:), nigdy nie bawiłem się tak dobrze przez 60 minut bez strzelania, przeglądając notatki, zapowiada się gruba inwestygacja i profiling, rzeczywiście czuć tutaj True Detective w 1 chapterze. Trzeba kupić ze 2 razy, żeby więcej takich gierek powstawało :). 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Wredny napisał:

Pytanie natury technicznej - w ustawieniach jasności (tu przynajmniej dali, a nie jak Bethesda) mam tylko HDR i za cholerę nie mogę dać na lewo, żeby zobaczyć, jak to wygląda w SDR - jak to przesunąć? Czy gdzieś zewnętrznie, w ustawieniach PS5 mam coś przełączyć?

W ustawieniach konsoli jak dasz żeby HDR był zawsze wyłączony to wtedy na pewno w grze też będzie SDR. To się zmienia w tej zakładce gdzie rozdzielczość itd.

Odnośnik do komentarza

W ustawieniach wygladało trochę mlecznie, ale w samej grze HDR chyba nie jest skopany, bo jak dla mnie wygląda spoko, więc zostawiam jak jest.
Początek fhooy fajny, klimacik jak z Bezsenności z Williamsem i Pacino.
Szkoda, że nie ma trybu foto i wkurzające jest to uciekanie postaci z twarzą, jak człowiek obraca kamerę, żeby spojrzeć na jej przód.

No i śmieszny bug z samego początku:
 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...