Skocz do zawartości

Prime Video


Wojtq

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.02.2023 o 14:42, Crazy Horse napisał:

 

Jeżeli czytujesz, to polecam książkę. Wiele motywów jest poprowadzonych zupełnie inaczej (sto razy lepiej) niż w ekranizacji.

Prawda.Obejrzałem ze względu na książkę i się rozczarowałem.Serial w najmnieszym stopniu nie oddaje klimatu powieści.Wątki fabularne  są spłycone ( o zmianach nawet szkoda wspominać).

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
On 2/24/2023 at 5:14 PM, Square said:

Konsultant wleciał, całe 8 odcinków dostępne od razu.

Obejrzałem 5 odcinków i Waltz bardzo spoko w roli konsultanta. Sam pomysł i główna fabuła też ciekawe (jeśli oczywiście przymkniemy oko na pewne głupoty). Taki miks niby-horroru i thrillera z komedią (chociaż wg mnie te komediowe momenty są zwykle słabe. Trochę mnie wkurzają obie główne postacie, no ale może taki był zamysł, że mają być lekko głupkowate. Zobaczymy co z tego wyniknie na koniec :) (średnia ocen w sieci 6.5-7 w zależności od serwisu, czyli tak w miarę)

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Crazy Horse napisał:

 

Wiesz,,w jakimś tam stopniu oddaje, ale to co się w książce 

  Ukryj zawartość

 

 

No właśnie "w jakimś stopniu"

Bo w filmie wyglada jakby po prostu czasami było trochę zimno, a czasami trochę  bardziej zimno.I tak trochę marzną Ci ludzie czasami.

Podczas gdy w książce....zresztą sam czytałeś to wiesz o co chodzi ;)

Teraz, AdiCarrion napisał:

 

 

Edytowane przez AdiCarrion
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.02.2023 o 11:30, dee napisał:

 

Spróbuj książki, klimat klaustrofobicznego koszmaru wykreowany przez Simmonsa daje popalić.

 

W dniu 25.02.2023 o 11:18, Banny napisał:

 

Oglądając to doszedłem do wniosku, że odkrywcy, ludzie, którzy porywali się aby odsłonić i zapełnić mapę świata - to byli prawdziwi bohaterowie.

 

 

U mnie książka stoi na półce, ale spora z tego kobyła i brakuje mi czasu żeby się zabrać. Jednak jeżeli kogoś interesuje tematyka, to polecam przeczytać

"Antarktyczna podróż sir Ernesta Shacketona" akacja dzieje się wprawdzie na drugim biegunie, ale jest to tak na prawdę dziennik podróży z 1914 r., oparty na relacjach świadków i uczestników. Poznając tą historię ciężko uwierzyć w jej przebieg i zakończenie. Na prawdę polecam!
 

 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 26.02.2023 o 19:25, AdiCarrion napisał:

Prawda.Obejrzałem ze względu na książkę i się rozczarowałem.Serial w najmnieszym stopniu nie oddaje klimatu powieści.Wątki fabularne  są spłycone ( o zmianach nawet szkoda wspominać).

 

Czyli lepiej najpierw obejrzeć serial, a potem zabrać się za książkę. Już od dawna chciałem to obejrzeć, ale teraz podkręciliście hajpa. No i coś w klimacie dla chętnych do posłuchania.

 

 

oraz polska wersja z podkładem graficznym. Już dla samych grafik warto odtworzyć, chociaż uważam, że wersja w naszym języku nie ubliża oryginałowi

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.03.2023 o 08:07, YETI napisał:

Tegoroczny zwycięzca Oskarow, Wszystko wszędzie naraz, dostępny na Amazonie, jakby ktoś nie wiedział. Oglądał ktoś?

 

No wiadomo, że w kinie, jak normalny człowiekb:kaz:

 

Świetne doświadczenie i powiew świeżości oraz nadzieja, że są jeszcze twórcy, którzy próbują wyrwać się z mainstreamu i dać coś od siebie i to w kreatywny sposób. A im więcej oglądam materiałów poświęconych kręceniu tego filmu tym większy mam do nich szacunek jak to ogarnęli. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...