Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles 3


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

3 godziny temu, Jeez_PS napisał:

Graj dalej, jeszcze nic nie widziałeś :obama:

Jestem dopiero w ch3 po 16h, a już było więcej plot twistów, niż przez całe Xeno2 :P. 

Swoją drogą to mam 27 lvl, a ch3 trwa i trwa już chyba z 10 godzin (robiłem też hero questa z dlc w miedzyczasie i trochę innych mniejszych q), ile jest chapterów :)? 

Odnośnik do komentarza

No to trochę pograłem i ALE TO JEST KURWA DOBRE. Fabuła wciąga od samego początku, MUZYKA TO JEST MAJSTERSZTYK, przyjemny system walki, ociekające klimatem scenerie, bdb grafika ( a grałem póki co tylko w hh mode). No i wywalili praktycznie większość rzeczy, które odrzuciły mnie od 2 części. Zapowiada się najlepszy jrgp od bardzo dawna.

Edytowane przez izon
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

To jest dzieło po prostu epickie. Dla fana JRPG nie ma chyba nic lepszego, poza klasykami. Gra rozkręca się nawet w 25 godzinie, staje się coraz lepsza. Jedna z lepszych JRPG wszech czasów, jak na razie. Rozmach, dorosła, poważna fabuła ocierającą się lekko o Evangeliona i poprzednie Xenosy. 

 

Chapter 4 dowozi, a jeszcze daleko, delektuje się każdą chwilą. Sidequesty wreszcie w jrpg działają...

 

Pozdro dla ekipy GOLA, dali 9/10, po czym nie umieścili gry w swoim top 15 roku, umieszczając wyżej takie tuzy jak Mario kontra króliki, Sniper Elite 5 :cool2:czy Splatoon 3... najbardziej nielogiczny portal w branży. Brawo ...;).

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

No gra jest świetna. Jestem w 5 chapterze już. Szkoda, że tylko 7. 

Daje na 1 miejscu z Aloy jeśli chodzi o 2022 w osobistym Goty.

15 godzin temu, KrYcHu_89 napisał:

To jest dzieło po prostu epickie. Dla fana JRPG nie ma chyba nic lepszego, poza klasykami. Gra rozkręca się nawet w 25 godzinie, staje się coraz lepsza. Jedna z lepszych JRPG wszech czasów, jak na razie. Rozmach, dorosła, poważna fabuła ocierającą się lekko o Evangeliona i poprzednie Xenosy. 

 

Chapter 4 dowozi, a jeszcze daleko, delektuje się każdą chwilą. Sidequesty wreszcie w jrpg działają...

 

Pozdro dla ekipy GOLA, dali 9/10, po czym nie umieścili gry w swoim top 15 roku, umieszczając wyżej takie tuzy jak Mario kontra króliki, Sniper Elite 5 :cool2:czy Splatoon 3... najbardziej nielogiczny portal w branży. Brawo ...;).

Redaktorzy Gola nie raz się wypowiadali, że tworzą newsy według kliknięć i popularności, więc zakładam, że gry w rankingach na podobnej zasadzie. Gdyby każdy się ekscytowal xeno i switchem na ich stronie, to by było top 3.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nareszcie udało mi się ukończyć tego molocha.  Fajnie domkneli historię dwóch poprzednich części,  ale fabularnie zdecydowanie wolałem poprzedników w szczególności XC2.

Pod koniec system walki wymęczył mnie niemiłosierne szczególnie chainy.

Świetny design świata w pierwszej połowie,  natomiast od wysp miałem wrażenie że zabrakło im pomysłu,  albo przydusiła moc switcha.

OST świetne jak zawsze od Mitsudy i ekipy. 

Edytowane przez Rezoo7
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Chlopaky, robie podejscia co pare miechow, ale nie czuje tego :< W sumie nawet nie wiem co mi tak nie odpowiada - system? Zmeczenie materialu, bo jednak podobne do reszty? Inny setting?

Jakos mi ta gra nie siedzi :<

 

Mam podobne odczucia jak przy tsushimie - super klimat, samurajowie, grafa. Ale jak to pominac, to masz assassina z 2008 roku.

A odczucia podobne w tym wzgledzie, ze chwile pogram i mi sie odechciewa.

Odnośnik do komentarza

Bez obaw, nie tylko Ty tak masz. Pierwsze Xenoblade uważam za jednego z najlepszych jRPGów w dziejach, w XCX nie miałem okazji zagrać, dwójkę i trójkę nadrobiłem dopiero niedawno i obie mi się nie podobały, mimo że jakoś je wymęczyłem do samego końca. Dziwny, przekombinowany system walki na modłę MMO, gigantyczne światy których nie chce się zwiedzać (przynajmniej w trójce nie ma tej idiotycznej eksploracji wymagającej odblokowania poszczególnych skillów), monotonne questy, maksymalnie generyczne anime-ludki które psują odbiór całkiem nie najgorszej fabuły. Zupełnie nie rozumiem podjarki tymi grami, to już o wiele lepiej mając Switcha zagrać w Shin Megami Tensei V albo w Fire Emblemy. 

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Josh napisał:

Bez obaw, nie tylko Ty tak masz. Pierwsze Xenoblade uważam za jednego z najlepszych jRPGów w dziejach, w XCX nie miałem okazji zagrać, dwójkę i trójkę nadrobiłem dopiero niedawno i obie mi się nie podobały, mimo że jakoś je wymęczyłem do samego końca. Dziwny, przekombinowany system walki na modłę MMO, gigantyczne światy których nie chce się zwiedzać (przynajmniej w trójce nie ma tej idiotycznej eksploracji wymagającej odblokowania poszczególnych skillów), monotonne questy, maksymalnie generyczne anime-ludki które psują odbiór całkiem nie najgorszej fabuły. Zupełnie nie rozumiem podjarki tymi grami, to już o wiele lepiej mając Switcha zagrać w Shin Megami Tensei V albo w Fire Emblemy. 

Akurat Xeno 2 gra zycka :fsg:

 

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Dahaka napisał:

Switch kupiony, za tydzień będzie grane, ale mam pytanie - normal czy hard?

Nie lubię jak gra jest za łatwa, bo się nudzę, ale nie lubię też HP gąbek i ciągnących się walk, bo się nudzę. Co polecacie?

Normal, walki są i tak wystarczające długie  i wymagające, nie wyobrażam sobie, ile moga trwać na hard. Jak masz problem z overleveled i zbyt niskim wyzwaniem (u mnie nie wystepuje, bo robie malo pobocznych questow, tylko te Hero), zawsze możesz nie wrzucać bonusowego expa i bedzie git na normalu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Dahaka napisał:

Switch kupiony, za tydzień będzie grane, ale mam pytanie - normal czy hard?

Nie lubię jak gra jest za łatwa, bo się nudzę, ale nie lubię też HP gąbek i ciągnących się walk, bo się nudzę. Co polecacie?

 

Sytuacja bez wyjścia. Na normalu jest diabelnie łatwo, z kolei na hardzie jest nieco trudniej, a co za tym idzie - bardziej satysfakcjonująco, za to walki z niektórymi przeciwnikami trwają całe wieki (zwłaszcza, że trzeba często korzystać z Chain Attacks). Zwykli przeciwnicy to gąbki, a bossowie to mega gąbki, ostatniego bossa tłukłem 1.5 h, z zegarkiem w ręku  x__x Musisz sam zdecydować. 

 

44 minuty temu, Dave Czezky napisał:

Akurat Xeno 2 gra zycka :fsg:

 

No to dziwna sytuacja, bo skoro dwójka Ci się podobała, to trójka tym bardziej powinna (dla mnie jak już wspomniałem lipa, ale obiektywnie musze przyznać, że jest trochę lepsza od XC2). Może zrób sobie dłuższą przerwę?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Emblemika właśnie wczoraj skończyłem. Dużo gorsza gra od Three Houses, ale wciąż świetny taktyczny erpeg (80 h natrzaskane w niecałe 2 tygodnie). Możesz mieć po nim lekki erpegowy przesyt, więc serio zostawiłbym sobie Xeno 3 na "kiedyś", w końcu pewnie najdzie Cię ochota. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Dave Czezky napisał:

Chlopaky, robie podejscia co pare miechow, ale nie czuje tego :< W sumie nawet nie wiem co mi tak nie odpowiada - system? Zmeczenie materialu, bo jednak podobne do reszty? Inny setting?

Jakos mi ta gra nie siedzi :<

 

Mam podobne odczucia jak przy tsushimie - super klimat, samurajowie, grafa. Ale jak to pominac, to masz assassina z 2008 roku.

A odczucia podobne w tym wzgledzie, ze chwile pogram i mi sie odechciewa.

Jak pisałem kilka postów wyżej jak to było w moim przypadku bo też mi gierka nie siadła jak dwójka którą ubostwiam:

 

System walki zbyt schematyczny z OP chainami, matura w xeno2 to było coś wspaniałego

 

Fabuła tylko do połowy goty, potem za mało nic nie widziales, dwójka to była jazda bez trzymanki, do tego jin i malos byli goty villainami

 

Za duże lokacje, podobną wadę u mnie miała jedynka przez co za długo biega się po tej mapie i jak dla mnie leży przez to pacing opowieści, te mniejsze tytany z dwójki sprawiały że fabuła leciała szybciej

 

No i wiadomo najważniejsze dla konsolomaniaka - za mało cyckowego sznytu

Edytowane przez Daffy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...