Skocz do zawartości

Final Fantasy VII Rebirth


Rekomendowane odpowiedzi

Im więcej czasu spędzam w Rebirth, tym bardziej uświadamiam sobie jak chętnie bym pograł w FFVIII odświeżone w takim stylu  :frog: Tam jednak świat i story są bardziej ponure (jest potencjał na wielkie, ciekawe miejscówki), a postacie nigdy nie miały okazji aż tak się rozwinąć jak w Siódemce, bo nigdy nie było żadnej kontynuacji, żadnego prequela, żadnego spinoffa. Pogadanki Squalla z Zellem albo Irvinem mogłyby być sztosowe. Ten remake mógłby zrobić nawet większe wrażenie, bo nigdy nie widzieliśmy tej gry w innej formie niż w rozpikselowanej breji z pierwszego PSX'a. Zakładam jednak, że prędzej Square odświeży FFX i to w sumie też byłoby ok. Pobiegać po wielkim post-apo Zanakardzie albo po skąpanym w słońcu Besaid wykonując queściki i uczestnicząc w dziesiątkach minigierek? Ech, może kiedyś dadzo...

Edytowane przez Josh
  • Plusik 1
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Jestem właśnie po Junon, łooo matulu... to jak odtworzyli to miasto i paradę Rufusa przeszło moje najśmielsze oczekiwania. :fsg:  

Chora Ilość detali, dopracowania i serca które włożyli w te wszystkie lokacje powala od samego początku.

To nie wygląda na coś stworzone 3-4 lata, myślę że zaczęli to już  równocześnie z Remake.

Mam nadzieje, że gra taki poziom utrzyma do samego końca. Jedynie co może tu nie zagrać to jakieś mieszanie w story, reszta to perfekcja.

Btw. Co do Junon:

 

Spoiler

Klub łysoli, to mnie rozwaliło totalnie :dynia:

 

Edytowane przez Sefiro
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ölschmitz napisał:

Nie no platyna w tej grze mnie zniszczy.

Kilka osób już sie pochwaliło platyną, 230-250h zabawy.

23 minuty temu, Josh napisał:

Im więcej czasu spędzam w Rebirth, tym bardziej uświadamiam sobie jak chętnie bym pograł w FFVIII odświeżone w takim stylu  :frog:

VIII, a później IX, jakieś tam plotki o IX krążą w necie, więc kto wie. Dodac do tego obecną modę na odświeżanie klasyków i sukces jaki odniosła siódemka, nadzieja jest.

 

 

 

xD

 

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, KrYcHu_89 napisał:

Jak mało, nawet w main story trochę tego dali :D. 

 

6 meczyków przez 3 rozdziały to dużo (z czego połowa to quest)? Brakuje możliwości rozegrania partyjki dla rekreacji, bo aż chce się grać. Pamiętam jak w wiedźmaku wpadłem w cug z gwintem, aż zaniedbałem przybraną córkę... :obama:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Sefiro napisał:

To nie wygląda na coś stworzone 3-4 lata, myślę że zaczęli to już  równocześnie z Remake.


Remake mieli w planach już co najmniej w 2005 roku gdy wyszło pamiętne tech demo na PS3. Swoją drogą, śmiesznie ono dzisiaj wygląda w porównaniu do tego, co zrobili.

Podzielenie tego projektu na 3 części to najlepsza decyzja jaką mogli podjąć i Rebirth jest tego dowodem. Założę się z resztą, że i tak będą później doić to uniwersum (kolejna kompilacja?), oby tylko nie wyszła z tego taka padaka jak CC i DoC.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, stoodio napisał:

 

6 meczyków przez 3 rozdziały to dużo (z czego połowa to quest)? Brakuje możliwości rozegrania partyjki dla rekreacji, bo aż chce się grać. Pamiętam jak w wiedźmaku wpadłem w cug z gwintem, aż zaniedbałem przybraną córkę... :obama:

Coś źle robisz. 

 

Miałem już z 30 meczyków i dodatkowe wyzwania, do tego jeden turniej :). 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Plackus napisał:

Pytanie czy zabicie tytana bez ułatwiaczy za te intele niesie za sobą jakieś korzyści ??

Spoiler

Chyba nie. Dostajesz słabszą materię. Będzie mieć 4 gwiazdki dopiero po odblokowaniu tych intelów.

 

A z innej beczki.

Gongaga, po walce z

Spoiler

Scarlet

Cloud

Spoiler

zrobił coś baaaaaardzo brzydkiego, jak Tifa chciała mu pokazać cycki.

 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Plackus napisał:

Całe grassland wyczyszczone :asax: 

  Ukryj zawartość

Zebrałem trzy divine Intels czy jakoś tak 

Pytanie czy zabicie tytana bez ułatwiaczy za te intele niesie za sobą jakieś korzyści ??

 

Spoiler

Satysfakcję, siła summona zależy tylko od Inteli.

 

Odnośnik do komentarza

bardzo mi brakuje przynajmniej dwóch dość oczywistych wydawałoby się funkcjonalności w interfejsie : dokładnego porównania cech ekwipunku przy próbie zmiany/zakupu na inny oraz zapisu loadoutów (głównie materie i folio).

 

no i generalnie 50h za mną a dalej nie rozumiem jak zadobywa się SP(skill points). tylko za levele czy za party level też ? nie do końca też kumam jak podnosi się poziom broni - w sensie czy zależy to tylko od SP a jeśli tak, to jak masię to do SP dodawanych do folio... 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Suavek napisał:

Muszę kupić jakieś pieluchomajtki, bo jak już zacznę grać, to nawet na sikanie nie chcę robić przerwy...

 

Ja pierdzielę, prawie 40 na karku, a grając w Rebirth czuję się jak nastolatek. Można doszukiwać się tu niedoskonałości, ale nie zmienia to faktu, że jest to małe arcydzieło, a ja stale jestem czymś zauroczony. Bohaterowie są cudowni. Ich charyzma nadaje uroku niejednemu sidequestowi. Jak i w drugą stronę, sidequesty fajnie rozwijają kolejnych bohaterów. Gadałem wielokrotnie, jak to uwielbiam bohaterów Persony 4, jeśli chodzi o gry, ale ekipę remasterowanej siódemki jestem bliski postawić nawet wyżej.

 

I raz jeszcze powtórzę, że otwarty świat jest jak na razie zrobiony niemal idealnie. Nie jest to pustkowie po którym biegamy godzinami tłukąc jedynie przypadkowe potworki, ani nie jest to stereotypowy ubisofciak z setką znaczników bez żadnego znaczenia. Tu naprawdę wszystko zdaje się być przemyślane, dopracowane, a widoki zapierają dech w piersi. Nie wspominając o tym, że również lore został naprawdę fajnie rozwinięty i przedstawiony.

 

Nie jest to gra idealna, bo do paru rzeczy mógłbym się przyczepić, ale w ogólnym rozrachunku są to rzeczy mało istotne. Dawno się tak dobrze nie bawiłem i serio nie pamiętam, kiedy ostatnio jakakolwiek gra mnie AŻ tak wciągnęła.

Dokładnie to samo mam na myśli. Podpisuję się! Wracają wszystkie wspomnienia jak FF7 przed szkoła włączałem na 20min zeby choć chwilę coś porobić.

 

od siebie dodam, że widać, że nie przespali tego czasu od zrobienia obszczanego Remake, który zupełnie mi nie siadł. Przez stucznie wydłużanie, nudne korytarzyki itp powinni skrócić do 3-4chapterow i wydac jako calosc z rebirth dopiero teraz. 

Odnośnik do komentarza

Do jednej z symulacji Chadleya potrzebne jest zeskanowanie 16 stworków z grasslands (chapter 2). Problem w tym, że jednym z nich jest prawdopodobnie: white terror, który był tylko w queście. Zabiłem go i wykonałem quest, da się to jakoś ogarnąć inaczej?

 

Edit: ok doczytałem, że dopiero po przejściu całej gry - chapter select i zaznaczyć bez wykonanych questów.

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza





 
od siebie dodam, że widać, że nie przespali tego czasu od zrobienia obszczanego Remake, który zupełnie mi nie siadł. Przez stucznie wydłużanie, nudne korytarzyki itp powinni skrócić do 3-4chapterow i wydac jako calosc z rebirth dopiero teraz. 


XD
Aha, korytarze w remake były przedłużaniem, ale bieganie od znacznika do znacznika po pustym terenie i zbieranie Inteli to top content który wcale nie ma na celu wydłużenia rozgrywki xD .
Szkoda tylko że muszę na yt odpalać jakieś pogadanki w tle żeby nie przysnąć a po 2h ruszam story albo wyłączam bo mam dość.
A później wchodzi taki korytarzowy chapter 3 jak z tego "obszczanego" remake i się okazuje że jest za(pipi)iście.
A później wychodzisz na junon i znów trzeba biec do wieży, jaskini z pomnikiem Kaczyńskiego i inne nic nie wnoszące bzdety.
Usuwasz z tego świata te kilka znaczników i tam absolutnie nic nie ma.
Ten poboczny content to jest pozion ubi gierek z PS3.
Chyba że kogoś kręcą te minigierki niczym z Nintendo 64.
To jest nadal dobra gra ale chyba niektórzy tu jakiś mocny towar zarzucają przed odpaleniem gierki.

2 prawda jest też taka że ta seria tak nisko upadła w ostatnich latach że jak się okazuje że Cloud może przepłynąć przez wodę na 2 stronę uliczki to jest mindfuck 11/10 nowa jakość giereczek.

Wysłane z pixela przez taptalk bo mnie stać


  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Do jednej z symulacji Chadleya potrzebne jest zeskanowanie 16 stworków z grasslands (chapter 2). Problem w tym, że jednym z nich jest prawdopodobnie: white terror, który był tylko w queście. Zabiłem go i wykonałem quest, da się to jakoś ogarnąć inaczej?
 
Edit: ok doczytałem, że dopiero po przejściu całej gry - chapter select i zaznaczyć bez wykonanych questów.
Ja tego Terrora też nie zeskanowałem ale przy czyszczeniu Grasslands na 100% zrobiłem te 16 skanów, coś gdzieś pominąłeś.
Odnośnik do komentarza

Tak, te intele dla Chadleya to nuda nawet nieosiągalna w grach Ubisoftu. Tyle nasranych i generycznych wież do wspinaczki widziałem w Asasynie 1 i 2 15 lat temu. Na plus nawet misje poboczne (a przynajmniej względem FF16, tam to kurwa był dramat). Do poziomu reprezentującego zachodnie gry nadal brakuje. Generalnie główny wątek, zarys postaci, dialogi i przerywniki filmowe na plus, side content i sfera techniczna na minus. 

Edytowane przez Rooofie
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
56 minut temu, michu86- napisał:

Do jednej z symulacji Chadleya potrzebne jest zeskanowanie 16 stworków z grasslands (chapter 2). Problem w tym, że jednym z nich jest prawdopodobnie: white terror, który był tylko w queście. Zabiłem go i wykonałem quest, da się to jakoś ogarnąć inaczej?

 

Edit: ok doczytałem, że dopiero po przejściu całej gry - chapter select i zaznaczyć bez wykonanych questów.

 

jeśli celujesz w platynę to skanuj wszystko

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...