Skocz do zawartości

PSX Extreme - numer Zerowy


Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, SlimShady napisał:

Do TV HD lepszy będzie RGB, czy component?

Jeśli gra wspiera to component odpali gry w wyższej rozdzielczości (480p+) tylko takich gier nie jest zbyt dużo. Ja mam u rodziców podłączone PS2 do plazmy Full HD 50 cali i wszystko zależy od gry, jak jest dużo kontrastowych kolorów i szybka rozgrywka to praktycznie nie da się grać (Burnout 3 wypala oczy), jak mniej kontrastu w obrazie to jest w miarę ok (np. w SSX3), a jak kamera jest bardziej statyczna (np. w bijatykach) to jest dobrze. Podłączyłem też z ciekawości do TV 58 cali 4k i wtedy nawet Tekken 5 słabo wygląda, to jest już za duża przekątna i rozdzielczość do obrazu 480p/i.

Ten Fluid wygląda jak Ecco the Dolphin.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Przy starych konsolach podpinanych pod nowe TV najlepszy faktycznie będzie Component. Można też kombinować z jakimiś adapterami HDMI i innymi tego typu rzeczami. Nie testowałem, bo nie ciągnie mnie do grania w gry 5, czy 6 generacji na telewizorach 55-65 cali. Moim zdaniem jeśli można zdobyć TV CRT i ma się na niego miejsce, to trzeba iść w tą stronę. Ale ważne aby miał on złącza Euro i obsługiwał RGB. 

Nie testowałem przejściówek HDMI, ani żadnych "skrzyneczek" podbijających rozdzielczość, bo sprawdziłem to inną metodą i nie byłem zadowolony. Już tłumaczę - gry z PS2 odpalałem na PS3 60 GB, model który faktycznie ma bebechy PS2 w środku, a nie emuluje. Robiłem to na TV 4k 55 cali. I faktycznie w bijatykach nawet nieźle to wyglądało, ale inne gatunki, to już dramat. Niemniej nawet w najlepszych przypadkach nie miało to startu do PS2 podpiętego pod TV CRT. Zaś drugi przypadek, to chyba najlepszy rodzaj emulacji na konsolach, czyli gry z pierwszego Xboxa na Xbox One X i Series X. Tutaj faktycznie obraz jest mega ostry. W tym przypadku grałem już na 65 calach. Niestety przez tak ostry obraz widać niską rozdzielczość tekstur, nieraz widoczne są miejsca ich połączeń, po oczach daje niska geometria obiektów, ale najbardziej po oczach dają wyprane i wypłowiałe kolory. I w tym przypadku odpalając starego Xboxa podpiętego pod TV CRT dostaję dużo niższą rozdzielczość, ale na takim TV obraz nadal jest ostry, kolory piękne i wszystko wygląda o wiele bardziej plastycznie.

Wniosek jest więc taki, że stare gry najlepiej ogrywać na CRT, bo produkcje te były tworzone z myślą o tych telewizorach, o ich parametrach, o ich mocnych, ale i słabych stronach. A też nie można zapomnieć, że telewizory CRT mają mega płynność obrazu. 

Jak się więcej zastanowię, to najlepszym rozwiązaniem by był TV 32 cale CRT obsługujący 720p, jakiś Philips, albo Sony. I wtedy kabel Component i pewnie by było super. Ale na pewno wystarczy TV CRT z eurozłączem. Teraz te telewizory nie raz ludzie za darmo oddają, lub jak w lepszej kondycji i nowszy model, to za grosze. Jedynym więc problemem jest pomieścić takiego bydlaka w domu. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jak się to przegląda to, aż miło na serduszku. Oczywiście głównie dlatego ze obiektywnie rzecz ujmując Playstation 1 to najlepsza konsola ever. Można się wygłupiać, gloryfikujac jakąś tam niszę dla sportu, żeby trochę (tanim kosztem) przyhipsterzyć zostać zauważonym itd. Jednak nawet największy kosmita, który bardzo dawno temu opuścił mentalnie okowy realizmu naszej planety, w głębi swojej pokićkanej duszy/głowy pojmuje wręcz doskonale, iż najlepsza zawsze była jest i będzie PIERWSZA PLEJSTACJA ŚWIĘTA.

 

 Fluida tylko znałem, nie dane mi było w niego zagrać w przeciwieństwie do Music 2000.

 

Wracając do tematu tego zajebistego klimatycznie numeru to oceny poszczegolnych gierek calkiem mi pasują. Spodziewałem się, że będzie gorzej. Jedynie Piechota pomylił imprezy ( Rayman....Typie, serio?) - jego noty to skandal, nie czuje feelingu. Myszaq też ale ja mam tak zawsze w kwestii idealnego RE1 - każda nota poniżej pełnej dychy dla dzieła Shingiego i chlopaków odrzuca od recki na miliardy kilometrów powodując dodoatkowo ciężki szok o charakterze mentalnym. Poza tym Soul Edge, Twisted Metal, Destruction Derby, Jumping Flash punkt za nisko ale ujdą.

 

Zaimponował z kolei Konsolite rzetelną recką Street Fighter the Movie. Wielu gamoni przyrównuje wersję konsolową do tej arcade, która była kupsztalem totalnym. Wersję PSX/Saturn popełnił już Capcom na silniku 2T, więc tak naprawdę gra się w to przyjemnie i ten chłopak to wie. Faktycznie w to grał! Najs!

 

Poza tym jeśli nie otworzysz tego czasopisma to da się ukryć, że tymi dwoma stronami reklamującymi T1 odjepali całkiem sporych rozmiarów mistrzostwo świata. Miodzio.

 

Chłopaki popełniły rewelacyjną robotę! Szacunek. Piechota, przestań się słabo wygłupiać i popraw te oceny. Dark Soulsa, Raymana i Pandmonium.

Edytowane przez ciwa22
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ja niestety mam duży problem z N64, bo mam model ze specjalnej edycji z innym kolorem, a kochane Nintendo w Europie zrobiło tak, że tylko podstawowe szare konsole obsługują obraz po kablu S-video, oraz żaden nie obsługuje RGB. Niemniej z tego co słyszałem, to S-video też nieźle daje radę. 

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Szklarski napisał:

Czy recykling, hm, to tylko strona B, rewers pocztówki. Proszę, nie ma się co obruszać. A że Łapusz daje to na druk to tylko symboliczna grafika która idealnie pasuje. Tyle. :)

Zaś co do imprezki, wiem że budżet skromny, ale to już skandal. Tradycja PE wymaga grubej biby, koniecznie z relacją w którymś z kolejnych numerów. :D No i wypada zrobić pasowanie na nowych zgRedów. Bo ja wiem, pan Komodo koniecznie, może pan N+ Mielu i - należy  się - pan Konsolite. ;)

Kto się obrusza? Droczę się jedynie ;)
Odnośnie "pasowania" to na ostatnim zlocie musiałem użycz pasek, bo żaden nie miał...
Panu Konsolite to należy się dodatek za szkodliwe warunki pracy ;)

15 godzin temu, grzybiarz napisał:

Tez myśle ze to skany podpisów zgredow z kiedyś, a konsolite pisuje od niedawna. Ja wiem, ze te np 3 lata pisania to długo, ale na starość tak mi czas zapierdziela, ze przez długi czas będziesz Konsolite „tym nowym”. Chyba ze przyjdzie ktoś następny :) 

Piszę od dawna, do PSXE faktycznie tylko kilka lat, choć ja nie liczę. Mogę być "nowym" do samego końca, ewentualnie "młodym" ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ciwa22 napisał:

Wracając do tematu tego zajebistego klimatycznie numeru to oceny poszczegolnych gierek calkiem mi pasują. Spodziewałem się, że będzie gorzej. Jedynie Piechota pomylił imprezy ( Rayman....Typie, serio?) - jego noty to skandal, nie czuje feelingu. Myszaq też ale ja mam tak zawsze w kwestii idealnego RE1 - każda nota poniżej pełnej dychy dla dzieła Shingiego i chlopaków odrzuca od recki na miliardy kilometrów powodując dodoatkowo ciężki szok o charakterze mentalnym. Poza tym Soul Edge, Twisted Metal, Destruction Derby, Jumping Flash punkt za nisko ale ujdą.

 

Zaimponował z kolei Konsolite rzetelną recką Street Fighter the Movie. Wielu gamoni przyrównuje wersję konsolową do tej arcade, która była kupsztalem totalnym. Wersję PSX/Saturn popełnił już Capcom na silniku 2T, więc tak naprawdę gra się w to przyjemnie i ten chłopak to wie. Faktycznie w to grał! Najs!

 

Z oceną Soul Edge/Blade to chciałem być uczciwy, bo wspomnienia to jedno, a rzeczywistość to inna bajka. Możesz mentalnie dodać sobie jeden punkt w ocenie, ba nawet sam ci markerem poprawię ;)

SFTM to temat rzeka, na jakimś forum jeden z pracowników opisywał jak to wyglądało, dlaczego pewnych postaci nie ma w grze (bo nie powiedzieli aktorowi od T-Hawka że będzie sesja i po nagraniu swoich scen zawinął się do domu) i czemu wyszło jak wyszło.  Zresztą wersje na Saturna mam w 2 egzemplarzach, nie pamiętam dlaczego, ale mam ;) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, SlimShady napisał:

Do TV HD lepszy będzie RGB, czy component?

 

Wypowiadam się w kontekście PS2, ale myślę, że to dosyć uniwersalna dla tamtej generacji kwestia: najlepiej będzie nie grać na takim TV. Tylko CRT, najlepiej płaski (obowiązkowo przez kabel RGB). Jak w pomieszczeniu jest na tyle miejsca, to można się szarpnąć na panoramę, ale one z reguły były dosyć duże, a to już niezbyt korzystnie wpływa na jakość obrazu (w mojej ocenie wszystko powyżej 21 cali skutkuje już niezbyt wyraźnym obrazem w grach SD, no ale to też zależy od odległości gracza od ekranu). Po prostu wyżej pewnych rzeczy się nie przeskoczy, czysto technicznie.

 

Jak już musisz, to component dla gier, które obsługują ten tryb (domyślnie w systemie PAL chyba niewiele, natomiast odpalając przez jakiś modyfikowany soft albo stosując specjalne "triki" to nawet na PALowskich grach można to wymusić), ale osobiście byłem rozczarowany efektem na 40 calowym TV FHD (więc mogę się tylko domyślać, co by było na większym, z większą natywną rozdziałką). Tyle, że w tych ultra rzadkich przypadkach, gdy gra na PS2 obsługuje wyższe rozdzielczości (nawet HD) można sobie taki tryb sprawdzić w ramach eksperymentu. Na Xboxie było tego chyba całkiem sporo.

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...