Skocz do zawartości

PSX Extreme 300


Rekomendowane odpowiedzi

Kradli opisy z Playstation Plus.  Swoją drogą z tą gazetką związana była jeszcze jedna afera, kiedy to zostali wyjebani Mashter, Pablo i Jajo za rzekome opóźnienia  w przesyłaniu tekstów, bo coś kręcili na boku i chyba mieli plan by stworzyć konkurencję. Potem Mashter i Pablo (ten pisał sporadycznie) trafili do Extreme'a. 

Odnośnik do komentarza

offtopując dalej, to w temacie gazetkowym są skany listu otwartego - oskarżenie PSX Fana o plagiatorstwo, a chwilę później pismo padło. 

Ale to chyba nie miało aż taki wpływ, jak pojawienie się drogiego PS2 - 2599 zł (?), gdzie gier na PSXa już nie było, a mało kto miał PS2, więc nie za bardzo mieli o czym pisać.

Odnośnik do komentarza

Mnie natomiast zawsze te pisemka z samymi opisami odrzucały (choć Playstation Plus miało również trochę innych tekstów, no i robiącą wrażenie grubą okładkę), mam dosłownie kilka egzemplarzy. Nawet w czasach piracenia po prostu nie wyobrażałem sobie, ile trzeba kupować gierek, żeby potrzebne mi było ~10 opisów miesięcznie xD. No ale może po prostu nie byłem aż tak HARDKOROWY. Co innego, jeśli faktycznie gdzieś utknąłem i dany opis był mi potrzebny, no ale to też trzeba się było wstrzelić w odpowiedni moment wydania numeru. Generalnie śmieszne czasy w kontekście braku internetu i łatwego dostępu do danych. Pamiętam, jak utknąłem w gierce i pomógł mi dopiero opis z którejś gazetki przeczytany w Empiku (notabene tamtejszy kącik prasowy czy sekcja z giereczkami na przełomie lat 90/00 to był kurwa raj). Albo kumpel, który wiedział, że mam w domu jakieś tam Kompendium Gier i wydzwaniał do mnie na stacjonarkę, żebym mu czytał, co robić w pewnej pecetowej przygodówce xD.

 

No ale dobra, bo offtop się pogłębia, więc powiem tylko, że również będę polował na okładkę z MGSami, choć abstrahując od samej konwencji, ustawienie Gray Foxa jest co najmniej zastanawiające.

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, kotlet_schabowy napisał:

Generalnie śmieszne czasy w kontekście braku internetu i łatwego dostępu do danych. Pamiętam, jak utknąłem w gierce i pomógł mi dopiero opis z którejś gazetki przeczytany w Empiku (notabene tamtejszy kącik prasowy czy sekcja z giereczkami na przełomie lat 90/00 to był kurwa raj). Albo kumpel, który wiedział, że mam w domu jakieś tam Kompendium Gier i wydzwaniał do mnie na stacjonarkę, żebym mu czytał, co robić w pewnej pecetowej przygodówce xD.

Syn mojego ojca chrzestnego miał Resident Evil, ale po niemiecku (ach, klasyka). Języka nie znał kompletnie, no ale jakoś sobie radził, aż do momentu, gdy przestał sobie radzić i utknął na jakiejś zagadce czy coś, nie wiedząc co dalej począć. Ale pamiętał, że moi rodzice kilka lat (w latach 80.) spędzili w Niemczech "na dorobku" i pewnie trochę liznęli języka, więc przybiegł pewnego dnia z kartką, na której przepisał jakieś niemieckie treści z gry i prosił o przetłumaczenie. Potem po osiedlu krążyły na ten temat legendy, więc Paweł, jeśli to czytasz - pozdrawiam.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Zwyrodnialec napisał:

No była zagadka np z obrazami gdzie trzeba było ustawić chyba od najstarszego do najmłodszego. W obcym języku można było się na tym zaciąć. 

Kiedys chyba nawet o tym wspominałem, prosiłem wujka, żeby poprosił szefa-dojczlandera, żeby mi to ułożył. Spoiler: nie doczekałem się i z nosem w ekranie próbowałem z tych pikselków na ekranie ułożyć kolejność. Udało się :)

Odnośnik do komentarza

Z Residentów miałem tylko trójkę po japońsku.  Piraci mieli to na Stadionie zanim w jakiejkolwiek gazetce pojawił się opis/recenzja.  Wybór opcji przy spotkaniach z Nemesisem to była czysta loteria. Dobrze, że chociaż dialogi były po angielsku. 

2 minuty temu, Shen napisał:

ale tylko opisy w ps plus, w PE czy N+ były suche solucje, idz prosto, skręc w lewo. W ps plus to się czytało jak dobre opowiadanie.

 

No właśnie, oni czasem tłumaczyli też część ważniejszych dialogów. Było tak np  w opisie do SH, a w Extreme w opisie Myszaqa tak jak piszesz, tylko ogólne porady. 

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, dee napisał:

Miałem RE po angielsku, ale w NTSC. A że jeszcze nie doczekałem się kabla RGB to gra była czarno -biała.

Ach, ciężkie czasy dla graczy. Nie mówcie, że kiedyś było lepiej, bo nie było 

Ja miałem przejściówkę ntsc-pal ale jakiś szajs - bo jak było dużo białego koloru na ekranie - to robiły się kolory czarno-białe i ekran falował. Ktoś tak miał?

most w crashu jedynce jakos sie ukończyło, a tu był ten efekt nasilony :/ 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Shen napisał:

Z Psx Fan była afera, ze komus podjebali opis. No ale Konsolite ostatnio pisał, ze PlayStation Plus brał opisy z gamefaqs, wiec kolejna legenda upadła:frog:

A HIV i Star (więcej nie przyłapałem) to co? Ustawienia fur do GT, wszelkie tabele do finali, to tez gamefaqs xddd do dzis można to zweryfikować.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...