Skocz do zawartości

PSX Extreme 303


Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, milupl napisał:

I jak ma się teraz czuć osoba która ogrywała nowego gow-a zapewne w trybie ekspresowym, żeby tylko zdążyć, aby recenzja ukazała się w najnowszym numerze?

Problemy bogatych ludzi ;)

 

Nie no śmieszkuję, ale można się wkurzyć. Tylko, że... czy jest jakaś alternatywa dla PE? Przyznaję, że jest to jedyny magazyn, który kupuję. I to dłużej niż niektórzy żyją (jak to brzmi :rayos:).

 

Jeśli trzeba poczekać kilka, kilkanaście dni na nowy numer - poczekam. 

Jeśli będą zmuszeni przejść na kwartalnik - dalej będę opłacał prenumeratę. 

 

Spoiler

No ale ta sytuacja, że tylko od jednej osoby zależy, czy pismo pójdzie do druku czy nie, to trochę "ja pierdolę..."

 

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, triboy napisał:

czy jest jakaś alternatywa dla PE?

Obecnie już tylko pixel i CD-A. Kupuję od niedawna cda, jak stali się kwartalnikiem (co by ich wesprzeć) ale średnie i chyba dawniej kupowało się dla płyt :), a pixel… widziałem na ich stronie zapowiedź ostatniego numeru i brzmi ciekawie, dużo działów/tekstów, natomiast przestałem zbierać z piec lat temu, bo wydawało mi sie ze tutaj target to wiek 40+ 

Na wiosnę ma być nowy numer Retro, od Cd-A, to mi się dobrze czyta ale wkurza losowe wydawanie raz na rok. 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie jako najntisa Pixel jest absolutnie nieczytelny i nieprzyswajalny. Kupiłem dwa razy, w odstępach czasu, i za każdym razem się odbiłem. 

 

CD-A z kolei jako kwartalnik przyjemnie się czyta, fajne artykuły i w luźnym stylu. W sumie aktualnie jedyna konkurencja dla PE bo, jak już ktoś wspomniał, Pixel to target 40+.

 

Ale jak PE by upadło, to bym w ogóle zarzucił prasę drukowaną. Jednak to ciepełko w serduszku i znajome twarze sprawiają że żadna inna ekipa tego nie zastąpi nigdy.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, juzer7k7 napisał:

Dla mnie jako najntisa Pixel jest absolutnie nieczytelny i nieprzyswajalny. Kupiłem dwa razy, w odstępach czasu, i za każdym razem się odbiłem. 

 

CD-A z kolei jako kwartalnik przyjemnie się czyta, fajne artykuły i w luźnym stylu. W sumie aktualnie jedyna konkurencja dla PE bo, jak już ktoś wspomniał, Pixel to target 40+.

 

Ale jak PE by upadło, to bym w ogóle zarzucił prasę drukowaną. Jednak to ciepełko w serduszku i znajome twarze sprawiają że żadna inna ekipa tego nie zastąpi nigdy.

 

Mam dokładnie takie same odczucia. Pixel jak dla mnie broni się czasem jakimiś pojedynczymi tekstami (np. ten dział, gdzie opisują proces produkcji różnych znanych gier albo dział z opisami big box-ów, czasem spoko wywiad czy felieton, ale to jest ułamek całości), ale generalnie jest dla mnie ciężkostrawny strasznie, bo nie jestem wychowany na gierkach gdzieś tam z lat 80tych. 

 

CDA tak trochę meh... Czasem coś tam siądzie, ale mam wrażenie, że nie jestem już targetem tego pisma (sprawia wrażenie robionego przez ludzi sporo młodszych ode mnie dla ludzi sporo młodszych ode mnie). Kompletnie nie czuję autorów. 

 

Za to Szmatławiec to jakby się spotkać ze starymi znajomymi żeby pogadać o gierkach. Ewidentne nadawanie na tych samych falach plus idealny mix gierkowo-okołogierkowych tematów. Nie do zastąpienia. :drinks:

Edytowane przez LeifErikson
  • Plusik 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, grzybiarz napisał:

no szkoda...

 

IMG_0943.jpg

zawsze to by była dodatkowa reklama dla pisma


 

Masz tutaj cytaty z samych portali łącznie z CDA. Nikt nie daje jebania o pisma w dzisiejszych czasach, zobacz jak jest teraz mało reklam w piśmie a ile było kiedyś. 
 

To są już twory typowo hobbystyczne, nawet autorzy traktują to jako hobby i dodatkowe źródło dochodu. 
 

Co do recenzji GoW tak jak myślałem gierka ma podobne bolączki jak poprzednia odsłona. Do tego sporo ją wydłużyli, poczekam aż mnie najdzie ochota na taki typ gierki. Na razie kompletnie nie mam ochoty na tą przygodę. 

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Ukukuki napisał:

Masz tutaj cytaty z samych portali łącznie z CDA. Nikt nie daje jebania o pisma w dzisiejszych czasach

To akurat smutna prawda. Cytowanie Spiders Weba, a pomijanie psxe najlepiej obrazuje sytuacje (oczywiście nie mówię o przypadku GoW bo wiadomo XD)

Edytowane przez number_nine
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, triboy napisał:

Nie no śmieszkuję, ale można się wkurzyć. Tylko, że... czy jest jakaś alternatywa dla PE?

 

  Pokaż ukrytą zawartość

No ale ta sytuacja, że tylko od jednej osoby zależy, czy pismo pójdzie do druku czy nie, to trochę "ja pierdolę..."

Nie ma, Pixel to magazyn dla starych dziadów o tym jak kiedyś to było. CDA kwartalnik, wiec z miejsca odpada.

Odnośnik do komentarza

@Roger czy Wy naprawdę (Ty, czy inne Zgredy, ktokolwiek) nie macie wpływu tudzież możliwości reakcji na to jak Szmatławiec pikuje w dół? Przecież problem dystrybucji trwa od długiego czasu. Numer regularnie opóźniony, jak już niby jest to okazuje się, że w salonach prasowych czy Empikach nadal jest numer poprzedni.

 

Prenumerata wiecznie opóźniona. Nie możecie żadnych konsekwencji wyciągnąć ani nic z tym zrobić? Przecież to jest jakaś żenada. Latałem za poprzednimi numerami przez pół miasta jak już podaliście konkretną datę premiery... Ale wszędzie był jeszcze poprzedni numer. Po trzech takich wywalonych jajcach na kolportaż dałem sobie spokój. Numer 303 jest mi obojętny, bo i tak pewnie wszędzie będzie poprzedni numer a Wy macie w dupie taki stan rzeczy.

 

Mam 302 numery w domu, 25 lat latania po mieście za kolejnym Szmatławcem... Ale teraz mam to najzwyczajniej gdzieś. Znudziło mi się takie plucie czytelnikom w twarz. Smutne jest to dla mnie, że robicie jakieś durne zbiórki, robicie kiepską jakościowo reedycję, czy inne gorzkie żale jak to gazetka potrzebuje wsparcia i funduszy, a jednocześnie macie gdzieś czytelników. 

 

Nie pojmuję tego.

 

I cały ten śmieszny gostek aka Łapusz, który ma master key do wszystkiego aby Szmatławiec istniał. Kompletna paranoja, że taki kawał legendy jaką jest PSX Extreme zależy od zdrowia jedynego typa. Jeśli Extreme trafi kiedyś do grobu to dzięki niemu, a od Was kolejnym gwoździem do trumny będzie obojętność wobec czytelników. 

 

Szkoda tylko tej nowej gwardii Extreme, pana o pięknym głosie aka @Konsolite, czy pana o lekkim piórze aka @Piechota, no i pan @K.Adamus, bo ładnie i fajnie chłopaki piszą :hi:

 

Opóźniona prenumerata? Pff, tradycja. Brak numeru w kioskach? Hehe, kto by się tym przejmował? Najwyżej Łapusz zrobi kolejną zbiórkę albo zrobimy reedycję wszystkich numerów i dociągniemy na pieniądzach frajerów do numeru 500.

 

Smutne, ale taki Wasz obraz.

Edytowane przez Emtebe
  • Plusik 7
  • This 2
Odnośnik do komentarza

Olać Łapszach i jego marne wydawnictwo. @Roger bierz Szmatławca i Zgredów na klatę i przejdźcie na całkowitą dystrybucję cyfrową. Sprzedawajcie Extrima w pdfach z pominięciem gównianej drukarni i całego gównianego kolportażu.

  • beka z typa 1
  • Minusik 5
Odnośnik do komentarza

Oho juz pospolite ruszenie PE odpalone xD

 

2 godziny temu, Emtebe napisał:

czy Wy naprawdę (Ty, czy inne Zgredy, ktokolwiek) nie macie wpływu tudzież możliwości reakcji na to jak Szmatławiec pikuje w dół?

Nie. Wydawca jest firma Lapusza co znaczy tyle, ze jest on wlascicielem PE i moze z nim robic co chce. Moze tez pewnego dnia sie obudzic i stwierdzic, ze pier.doli i nie bedzie kolejnego numeru. Kiedy wy to ku.rwa w koncu zrozumiecie. Jeszcze piszesz, ze 302 nr w domu a wydaje sie jakbys w ogole nie wiedzial co dzieje sie z czasopismem.

 

No szkoda legendy, ale to w tym momencie to jest juz tylko zin tworzony przez grupe zapalencow po godzinach wlasciwej roboty. Do tego dochodzi niejasna sytuacja na linii wydawca - drukarni, plus to co chyba juz kazdemu doskwiera czyli zawirowania gospodarki. Przypomne, ze cena dojechala juz do 20zl a nowych czytelnikow nie bedzie bo to gazetka dla printowych boomerow.

  • beka z typa 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli tak się rzeczywiście stanie, to warto mieć jakiś plan b, że cała ekipa przechodzi pod skrzydła innego wydawcy i jedzie dalej w tej samej formie, tylko pod "inną" nazwą np. PE. :)

Faktycznie szkoda, żeby to wszystko miało być zaprzepaszczone przez jedną osobę. O ile to w ogóle się jeszcze opłaca i nie jest wydawane na zasadzie wolontariatu, skoro takie podejście ze strony wydawcy, więc wnioskuję, że średnio mu zależy=nie ma z tego kokosów=jak (pipi)nie to nie będzie płakał.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Emtebe napisał:

przejdźcie na całkowitą dystrybucję cyfrową. Sprzedawajcie Extrima w pdfach

Tego extrima w pdfie to kupują ludzie za granica, lub dostajesz to na otarcie łez, w oczekiwaniu na papierowy egzemplarz. Dychy bym nie zapłacił za to. 

 

4 minuty temu, Atherius napisał:

ekipa przechodzi pod skrzydła innego wydawcy i jedzie dalej w tej samej formie, tylko pod "inną" nazwą np. PE. :)

Nie wiem czy byłoby miejsce na „kolejny” magazyn o grach. Utracić znany tytuł, logo, to znaczny spadek czytelników, mimo ze byłoby to samo. 

ja mam w głowie czarny scenariusz, jak to niedługo wyczytamy, ze nie opłacało się pod jednym wydawnictwem prowadzić dwóch magazynów. 
Youtuberzy i portale to jedno, ale tez na osiedlach nie ma już kiosków. Te gazety o grach ułożone za szybą kiosku, to byla reklama która codziennie mijałem wracając ze szkoły/idąc do sklepu. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...