Skocz do zawartości

PSX Extreme 303


Rekomendowane odpowiedzi

I co, dumny jesteś z siebie Emtebe, że dołujesz chłopa, któremu zależy najbardziej i naprawdę nie ma nawet czasu się dołować? Nie wstyd Ci? :sadkek:

 

Ja tam czekam na nowy numer. Wpadka z brakiem przygotowanych procedur na taką sytuację (wydawca w szpitalu) to trochę kwas, ale przecież nie pierwszy i nie ostatni zapewne. Szkoda tym większa, że #303 miał pięknie się zgrać z premierą GoWa. Grunt, że w tym tygodniu lecimy dalej z kolejnym numerem, więc głowa do góry Czytelnicy i Redaktorzy.

Chyba nikomu z redakcji udzielającemu się na tym forum nie można zarzucić, że mu nie zależy czy brakuje zaangażowania, więc nie wiem czemu mają służyć takie opinie w rodzaju "macie wywalone jajca na czytelników", "czasopismo to żart", "gwóźdź do trumny" i jak ma się poczuć czytający to Roger siedzący przy komputerze w środku nocy i dopinający kolejną kwestię związaną z PE czy Extreme Party.

 

@[InSaNe] ma rację - sianie fermentu nikomu obecnemu tutaj nie pomoże. Ci ludzie potrzebują wsparcia i dobrego słowa, a nie wiecznych pretensji w kwestiach, które od nich nie zależą.

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

I wszystko ponownie sprowadza się do tego że brakuje jakiegoś Pereza czy Fenixa który może by nie tworzył treści do magazynu ale ogarniał by go za kulisami (wszelkie kwestie związane z drukiem, forumkiem, prenumeratami, FB, patronite itd.) bo nawet przed ostatnią akcją to jak to było prowadzone pozostawiało wiele do życzenia. Mam nadzieję że EP wypali, naładuje bateryjki zarówno czytelnikom jak i redaktorom i trochę odbuduje markę PE.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Roger napisał:

...

 

@Roger to co zatem pan Łapiński robi, skoro ma nad wszystkim władzę i jest osobą decyzyjną, by numer był na czas? Bo patrząc wstecz na ciągłe opóźnienia Szmatławca, prenumeraty, czy problemy z kolportażem - raczej niewiele.

 

Jest jakiś komentarz Łapusza do tego? Ktoś z nim kiedykolwiek rozmawiał na ten temat? Czy on nie widzi problemu?

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Ukukuki napisał:

@Roger Wiem ,że to może nie elegancie w tym momencie ale może warto iść drogą CDA i wykupić pismo z rąk właściciela z pomocą czytelników? Co prawda nie w stylu CDA bo to śmierdzi do dzisiaj. 

Jestes pewny, ze to czytelnicy wykupili cda od Bauera? Raczej to Fatasyexpo jest odkupilo. A zbiorka byla glownie na nowa strone i dalsze wydawanie cda.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Atherius napisał:

Jak ktoś słucha podcastów, to w najnowszych odcinku PoGRAduszek, Konsolite zapytany o kondycję PE wspomina, że coś się dzieje, ale nie może mówić co, więc to już daje do myślenia.

Jeśli chodzi o sprzedaż to 300 numer był rekordowy patrząc nawet na ostatnie 6-7 lat, nawet Zerowy, który sprzedał się w blisko 7 tysiącach, wypadł lepiej niż planowaliśmy.  co wpłynęło też pozytywnie na sprzedaż 301, więc pod tym względem jest najlepiej od czasów początku pandemii. Oczywiście zjada to niestety mocno druk, którego ceny poszły kosmicznie w górę, ale przed wypadkiem Łapusza miałem jasny sygnał, że działamy w przyszłym roku normlanie, organizujemy imprezę i kończymy Pegasus Extreme. Obecnie działam z żona Roberta - tworzymy numer z kalendarzem normalnie i mam nadzieję do tego czasu ze zdrowiem Roberta będzie lepiej. 

  • Plusik 4
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Kmiot napisał:

@[InSaNe] ma rację - sianie fermentu nikomu obecnemu tutaj nie pomoże. Ci ludzie potrzebują wsparcia i dobrego słowa, a nie wiecznych pretensji w kwestiach, które od nich nie zależą.

Dzięki, ale nie do końca tak jest.

Pismo jest tworzone dla Was, czytelników, więc jeśli pewne problemy się pojawiają się regularnie to dzięki takim wpisom i tym podobnym, jest sygnał dla Wydawcy.

Redakcja jest "zatrudniona" przez wydawcę, ten decyduje o kluczowych aspektach produkcji, na podobnej zasadzie co kierownik sklepu - pracownicy nie mają wpływu na to kiedy i jaki towar się pojawi na półkach, wykonują swoją pracę i wiele nie mogą po za poinformowaniem co klienci im przekazują...

Wiem że brzmi to mało romantycznie, jednak taka jest prawda.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Tez mysle, ze jak Lapusz zaliczy drugie phoenix down to magazyn wroci na poprzednie tory.

 

Trzeba tylko wyciagnac wnioski i nie dopuscic do ponownej sytuacji, ze wszystko w rekach jednego czlowieka. Zatem co mozna zrobic, to albo wdrozyc Rogera/zone w proces, albo zabrac Lapuszowi motur, hulajnoge czy na czym on tam te wypadki lapie. Jak cos to moge zrobic prezentacje w ppt na pare slajdow :ogor:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Roger napisał:

Oczywiście zjada to niestety mocno druk, którego ceny poszły kosmicznie w górę

 

Tak z ciekawości, o ile to nie tajemnica, jaki to jest koszt obecnie, mniej więcej? Bo w opisach patronajtowych widnieją takie dane, zapewne z początku akcji, czyli sprzed półtora roku, o ile dobrze pamiętam. Teraz x2, x3? 



image.png.7612e9d7237c34f4653063f4bf77f8b8.png

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, Roger napisał:

Jeśli chodzi o sprzedaż to 300 numer był rekordowy patrząc nawet na ostatnie 6-7 lat, nawet Zerowy, który sprzedał się w blisko 7 tysiącach, wypadł lepiej niż planowaliśmy.  co wpłynęło też pozytywnie na sprzedaż 301, więc pod tym względem jest najlepiej od czasów początku pandemii. Oczywiście zjada to niestety mocno druk, którego ceny poszły kosmicznie w górę, ale przed wypadkiem Łapusza miałem jasny sygnał, że działamy w przyszłym roku normlanie, organizujemy imprezę i kończymy Pegasus Extreme. Obecnie działam z żona Roberta - tworzymy numer z kalendarzem normalnie i mam nadzieję do tego czasu ze zdrowiem Roberta będzie lepiej. 

 

Dzięki za uspokojenie, więc to "coś się dzieje, ale nie mogę powiedzieć" może oznaczać zmiany na plus, a nie na minus, jak pierwotnie założyłem. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...