Skocz do zawartości

Vampire Survivors


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Może przedział cenowy inny, ale jednak od strony wieloletniego rozwijania bardziej bym pochwalił Stardew Valley. Raz, że grę robiła jedna osoba, a dwa, że jednak ambitniejsze to dużo bardziej, niż wampirowe "piksele na pół ekranu".

 

Nowy level z aktualizacji już mocno przymulił mi grę w pewnym momencie. Do tego stopnia, że gra nie miała już sensu, bo już w 6 minucie zdobyłem wszystko, co było na mapie, a miks nowych efektów, przeciwników i dostępnych itemów sprawił, że gra zauważalnie spowolniła. Na Steam Decku bym się bał już to odpalać. :D

 

Fajnie, że dodali mapy tych nowych poziomów do odblokowania, ale przyznam, że poza zdobywaniem osiągnięć nie chce mi się już grać. Po prostu na etapie, gdzie się wszystko niszczy w ilościach masowych, a otoczenia w ogóle już nie widać przez ilość przeciwników, gra przestaje być zabawna, bo równie dobrze można ją zostawić odpaloną i iść AFK. Tak jak pisałem kiedyś, wszystko było fajnie, dopóki był zachowany jakiś balans, a grając odblokowywało się stale jakieś nowości. Endgame niestety trochę kuleje jak dla mnie, jeśli ktoś się nie bawi w tworzenie własnych zasad, ani nie gra na punkty.

Odnośnik do komentarza

Nie chcę być złośliwy*, ale przy późniejszych poziomach i większej liczbie wrogów gra potrafi przyciąć/spowolnić na dużo mocarniejszym sprzęcie niż Switch. Ciekaw jestem, czy odpowiednio to zoptymalizują, szczególnie, że jeszcze co-opa chcą dodać.

 

 

* - dobra, kłamię, względem fanatyków Nintendo zawsze już będę złośliwy

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jest jeszcze Steam Deck :lapka:, ale już na nim gra potrafiła chrupnąć, i to jeszcze przed wprowadzeniem tych nowych poziomów, na których nic nie widać przez ilość wrogów i efektów na ekranie.

 

No ale może coś poprawili w silniku i będzie ok, nie wiem.

 

Ale ogólnie dobrze, że przechodzą na inne platformy. Jeszcze Sony brakuje, ale to pewnie kwestia czasu.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Suavek napisał:

Nie chcę być złośliwy*, ale przy późniejszych poziomach i większej liczbie wrogów gra potrafi przyciąć/spowolnić na dużo mocarniejszym sprzęcie niż Switch. Ciekaw jestem, czy odpowiednio to zoptymalizują, szczególnie, że jeszcze co-opa chcą dodać.

 

 

* - dobra, kłamię, względem fanatyków Nintendo zawsze już będę złośliwy

Podobno gra śmiga na nowym silniku na switchu.

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.06.2023 o 11:04, Suavek napisał:

Z tego co czytam, to nowy silnik na PC jest w buildzie beta. Domyślnie chyba jeszcze na starym działa.

 

Ludzie mówią, że różnica spora, więc kto wie, może nawet i Switch ogarnie późniejsze poziomy. ;) 

Nie martwiłbym się o Switcha - kupiłem wczoraj drugie DLC (długo walczyłem z uzależnieniem od tej gry i nie chciałem jej widzieć więcej na oczy, ale jak każdy ćpun w końcu się złamałem) i przeskoczyłem na tę betę dla sprawdzenia. Gierka w late stage już nie chodzi w pojedynczych klatkach, nawet na maszynce z oszałamiającą kartą graficzną Intel UHD630 trzyma się powyżej 454fps przy totalnej zadymie (a wszyscy wiemy, jak wygląda w tej grze totalna zadyma). Ten gość podpisał jakiś pakt z szatanem, żeby oferować tyle zawartości za tę cenę.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

2w2KqpS.jpg

Tak przeglądałem czasami ten temat i przeglądałem i... Zainstalowałem po czym przepadłem.:whyyy: A było słuchać mądrych słów, które poprzez klawiaturę, słowem pisanym, przelewał Pan @Bzduras, że nałóg, że nie wolno bo wciąga niczym bagno. :notlikethis:
O Bogowie.:pope: Ależ w to się gra. :banana:
Oba DLC zakupione. Na Słiczu również planuję nabyć VS. Polecam niezdecydowanym. :lapka:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...