Skocz do zawartości

"Beka z człowieka" i inne reakcje na posty.


Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Wredny napisał:

Minus to raczej tylko, jak ktoś wykazuje się chamstwem, albo wali posta w stylu "prawdy objawionej" i pisze, że np Red Dead Redemption to gówno.

Oj to musiales niedano wiele prawd objawionych napisac, skoro inch tak cie zminusowal, ze az dwa razy splakales sie o to w statusach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Wredny napisał:

Przecież jest, ostatnio coś nawet w Zakupach Growych wrzucał :lapka:

No nie zniknął całkiem, ale zauważalnie się wycofał z tematów i jedynie sporadycznie pojawia się chyba właśnie w Zakupach Growych. 

Pewnie dlatego, że tam są bezpieczne plusy do zebrania do podbudowania nadszarpniętej reputacji :leo:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Mejm napisał:

Oj to musiales niedano wiele prawd objawionych napisac, skoro inch tak cie zminusowal, ze az dwa razy splakales sie o to w statusach.

Nie no gardła nie ma co tu przywoływać i podawać za jakikolwiek przykład, bo to była chyba  największa zakała forumka w ostatnim czasie, w sensie, że nie tyle co głupi/dziwny, tylko po prostu obleśny oraz chamski. 
 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Bierzcie przyklad z lidera. Ponad 10 000 danych reakcji i tylko 330 minusow , reszta pozytywne. Mi po prostu szkoda reakcji na minusy. Jak ktos cos pierdoli to mu to napisze albo najzwyczajniej zleje bo chuj mu w dupe a pozytywne reakcje trzeba rozdac dobrym chlopakom.

 

Ps: Co do nowych reakcji to reakcja "this" powinna chyba dodawac reputacji nie byc neutralna. 

 

Pozdro z fartem

Odnośnik do komentarza

Przez przypadek trafiłem na ten temat. Moim zdaniem jest dużo racji w tym co napisał jego autor w pierwszym poście. Dotyczy to wielu for dyskusyjnych czy różnych grupek społecznych, gdzie ktoś jest nowy. Pamiętam jak sam się tutaj po raz pierwszy zalogowałem w 2018 r. bo miałem problem w jednej z gier. Rozwiązania nie uzyskałem ale dostałem gro minusów z racji swojej negatywnej opinii o kwestiach technicznych tego tytułu. Gość, który mnie atakował (nawet pomimo tego, że pisał nieprawdę i mieszał fakty) dostawał w tym czasie plusy. Pozdrawiam serdecznie ;) Niestety coś takiego może zniechęcić do korzystania z danego medium społecznościowego... Przed rejestracją spotykałem się z negatywnymi opiniami o tym forum na facebookowych grupach więc wiedziałem, że może być różnie ;) Wbrew pozorom jest więcej takich osób jak @Soyokaze które zniechęciły się do tego forum jednak nie każdy zakładał temat. Sam trzymam się boku. Może po części z takich powodów albo z takich, że nie chce mi się i nie mam czasu na przeglądanie wszystkiego. Złapałem się jednak na tym, że czasem jak widzę powiadomienie to pierwsza myśl - czy znowu ktoś się do czegoś przyjebał ;)

 

Nie wiem czy poza stałymi bywalcami ktoś zagląda dalej niż tylko do kilku pierwszych działów. Forum przestaje być otwarte dla wszystkich ludzi, a staje się zamkniętym poletkiem do wymiany zdań dla grupki tych samych osób. Nie wiem jak to oceniać - czy to źle czy dobrze. Może z pozycji administratora widząc statystyki będzie można coś więcej powiedzieć o ilości nowych rejestracji, odejść, jak długo ktoś jest na forum itp. To może być też przedmiotem zainteresowania psychologów albo innych badaczy historii internetu i umierania grup dyskusyjnych ;)

 

Swoją drogą to większość osób wypowiadających się w tym temacie ma przynajmniej 1.000 pozytywnych reakcji, a wielu 2 tyś i o wiele więcej. Jestem ciekaw o czym to świadczy. Może o tym, że łatwiej jest mieć większy dystans do siebie mają 10.000 pozytywnych reakcji i z tej perspektywy łatwiej jest oceniać kogoś nowego. Albo może, że z biegiem czasu można uzyskać akceptacje grupy nawet pomimo ciężkich początków. Naprawdę nie wiem, a może to być dla kogoś dobry temat na magisterkę na psychologii albo socjologii.

 

Jak dla mnie to wprowadzenie tej ikonki "beka z typa", to był to zły pomysł. Pierwsze o czym pomyślałem, że to będzie powód eskalacji i różnych kłótni. Sam się czasem też irytuję jak klikam na powiadomienie a tam "beka z typa" ;) no dobra ale o co chodzi? dlaczego? coś więcej? A tu ktoś mógł mieć gorszy dzień i tak sobie poprawia nastrój. Albo coś innego mu się nie spodobało. Chyba, że taki był zamysł aby wzorować się na skryptach mediów społecznościowych, które celowo tak działają aby ludzie się kłócili i był większy ruch w serwisie... Natomiast niektórych zniechęca to do korzystania z forum i prowadzenia dyskusji. Walenie samych reakcji bez komentarza może zniechęcić do forum i irytacji. Wcale się nie dziwię.

 

Te przyznawane reakcje potrafią stygmatyzować człowieka i przyznam, że sam jak tu wszedłem to chciałem kliknąć ikonkę z klaunem. O autorze pomyślałem, że mógł napisać coś naiwnego i śmiesznego. Po przeczytaniu całości widzę, że tak jednak nie jest. Z iloma tego typu sytuacjami mógł się spotkać, że ktoś olał co pisze na podstawie takich właśnie pierwszych reakcji mogę się tylko domyślać.

Jak widzę kogoś z wieloma minusami to z dystansem podchodzę do tego co pisze taki osobnik wychodząc z założenia, że te minusy skądś się wzięły. Sam jak miałem sporo minusów, to też spotykałem się z mniej życzliwym podejściem innych osób. Coś może być na rzeczy. Inna sprawa to jak ktoś zakłada nowe konta tylko po to aby te minusy wlepiać.

 

Nie znam szczegółów ale wyobrażam sobie, że autor mógł chcieć porozmawiać z ludźmi dzielącymi podobne hobby ale spotkał się ze ścianą. Widziałem, że w temacie GPU rzucił swoją wątpliwość dotyczącą dodawanych gier etc. co spotkało się z negatywną reakcją choć moim zdaniem miał trochę racji o czym pisałem. Później ta dyskusja zmierzała już w stronę absurdu więc chyba też skończyło się na użyciu jednej z reakcji z mojej strony.

W każdym razie zachęcam do większej otwartości co do nowych twarzy i opinii. Do przypomnienia sobie jak samemu było się nowym albo zalogowanie się na jakimś innym forum z zamiarem zadania jakiegoś pytania. Poza tym są święta - czas radości, pojednania, tolerancji itp. Może autor miał chujowe święta i liczył na to, że chociaż tutaj będzie mógł miło spędzić czas, a spotkał się ze ścianą.

 

Trochę przedwcześnie niektórzy ocenili autora tego tematu sugerując, że jest słaby psychicznie etc. Ludzie różnie reagują na ocenianie przez społeczność i komentarze. Nawet jak twierdzą, że mają na to wyjebane albo duży dystans do siebie to też nie zawsze tak jest. Na przykład przypadek poniżej.

 

21 godzin temu, Wredny napisał:

 

(...) ale niedawno Elitesse się odpalił, bo pisał jakieś szurskie teorie o kradzieży danych przez logowanie na TrueAchievements i dostał ode mnie "WTF" - chwilę później widzę 9 powiadomień i moje losowe teksty parę pokoleń wstecz otrzymały podobne reakcje w rewanżu. (...)

 

Przyznaję, że to było słabe z mojej strony władować tak pod rząd te ileś tam reakcji ale wydawało mi się, że dobrze wiesz, że to nie było związane z WTF tylko z kolejną "beka z typa". Ulało mi się bo to nie pierwszy raz kiedy wrzucasz jakąś głupią reakcję na mojego posta bez podawania konkretnej przyczyny. Odkopujesz moje posty sprzed roku tylko po to aby władować tam głupią reakcję. Dziecinada. Do tej pory nie reagowałem i nie odpowiadałem tym samym. Wyżej wspominam mój debiut na forum i naszą rozmowę po tym jak miałem czelność mieć zarzuty do jednej z gier, która dobrze u mnie nie działała. Zamiast pomóc tylko się sadziłeś, zawołałeś kolegów i posypały się minusy. Problem w końcu sam rozwiązałem. Albo jak się przyjebałeś, że wolę grać po polsku w pierwszego AC, i wołałeś kogoś aby cię wspierał w hejcie na mnie w tamtym temacie. Dziecinada.

 

Tak się zastanawiałem co będzie teraz. Już widzę, że spłakałeś się tutaj publicznie korzystając z okazji robiąc z siebie męczennika... więc te negatywne reakcje nie są takim neutralnym doświadczeniem jak niektórzy starają się sugerować... 

Co do TA, to nikt nie potrafił mi wytłumaczyć tego jak to dokładnie działa, że jest bezpieczne. Obawiam się, że wielu dalej tego nie wie, a wchodziło tam na zasadzie bo robią tak wszyscy albo robi tak Spencer... Dodatkowo komunikat jaki wysyłała oficjalna strona M$ sugerował coś zupełnie innego niż twierdzono w temacie. Mam prawo czegoś nie wiedzieć. Głupie reakcje bez powodu utwierdzają mnie w przekonaniu, że masz do mnie jakiś żal dupy albo odreagowujesz tutaj swoje życiowe porażki.

  • beka z typa 3
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Elitesse napisał:

Przyznaję, że to było słabe z mojej strony władować tak pod rząd te ileś tam reakcji ale wydawało mi się, że dobrze wiesz, że to nie było związane z WTF tylko z kolejną "beka z typa". Ulało mi się bo to nie pierwszy raz kiedy wrzucasz jakąś głupią reakcję na mojego posta bez podawania konkretnej przyczyny. Odkopujesz moje posty sprzed roku tylko po to aby władować tam głupią reakcję. Dziecinada. Do tej pory nie reagowałem i nie odpowiadałem tym samym. Wyżej wspominam mój debiut na forum i naszą rozmowę po tym jak miałem czelność mieć zarzuty do jednej z gier, która dobrze u mnie nie działała. Zamiast pomóc tylko się sadziłeś, zawołałeś kolegów i posypały się minusy. Problem w końcu sam rozwiązałem. Albo jak się przyjebałeś, że wolę grać po polsku w pierwszego AC, i wołałeś kogoś aby cię wspierał w hejcie na mnie w tamtym temacie. Dziecinada.

 

Tak się zastanawiałem co będzie teraz. Już widzę, że spłakałeś się tutaj publicznie korzystając z okazji robiąc z siebie męczennika... więc te negatywne reakcje nie są takim neutralnym doświadczeniem jak niektórzy starają się sugerować... 

Co do TA, to nikt nie potrafił mi wytłumaczyć tego jak to dokładnie działa, że jest bezpieczne. Obawiam się, że wielu dalej tego nie wie, a wchodziło tam na zasadzie bo robią tak wszyscy albo robi tak Spencer... Dodatkowo komunikat jaki wysyłała oficjalna strona M$ sugerował coś zupełnie innego niż twierdzono w temacie. Mam prawo czegoś nie wiedzieć. Głupie reakcje bez powodu utwierdzają mnie w przekonaniu, że masz do mnie jakiś żal dupy albo odreagowujesz tutaj swoje życiowe porażki.


Chłopie, ja Cię tu zupełnie nie kojarzyłem, oprócz tych postów o polskim dubbingu w AC właśnie, więc o jakim wygrzebywaniu postów sprzed roku i jakim "żalu dupy" Ty piszesz?
No i z tymi znajomymi to też mocno pojechałeś :kekw:
Ja tu nigdy w żadnej komitywie z nikim nie byłem, a wręcz często padałem ofiarą minusowego gangbangu ze strony wieloletnich, liżących się po genitaliach, użytkowników typu bluber czy inny raven.
Moje reakcje zawsze są moje i nie kalkuluję, czy moja wypowiedź może się spotkać z jakimś poklaskiem, bo piszę ją z własnego punktu widzenia.
Nigdy też nie wygrzebywałem czyichś postów, żeby je wyśmiać - po prostu tak się musiało trafić, że nadrabiałem jakiś temat (nie siedzę tu 24/7, więc nie jestem na bieżąco), przeczytałem coś, co według mnie  zasłużyło na taką nie inną reakcję i ją przyznałem - zero głębszej filozofii, a na pewno żadnych personalnych wycieczek.
Jeśli tak bardzo Cię interesuje, kogo ewentualnie mógłbym mieć na czarnej liście to pewnie trafiłby na nią tylko gardziel, devilbot i najtmer (który wczoraj przypomniał mi o swoim istnieniu), ewentualnie shen za swój ostatni wybryk - resztę albo lubię, albo jest mi obojętna.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale piszac tak juz na powaznie to jak slaba psychicznie trzeba byc jednostka zeby sie przejmowac negatywnymi reakcjami. Przypominaja sie od razu snowflaki z youtuba. Zakazywanie negatywnych reakcji jak na youtube to jest jakis absurd , tak jak bodypositive. Znaczy zamysl jest ok bo stop hejtowi ale jak zwykle czesto ma skutek odwrotny do zamierzonego. Skad ktos ma wiedziec czy przykladowo tworzy cos dobrego czy chujowego skoro moze zbierac tylko pozytywne reakcje? Taki ktos zyje w jakiejs bance mydlanej w dodatku moze przezyc szok zostawiajac internet i wychodzac do ludzi smakujac prawdziwego zycia. Pewnie gdyby takie cos wprowadzono dekady temu na forum do dzisiaj bym nie wiedzial ze wygladam jak jebany wiesniak chodzac w skarpetach pod kolana. Krytyka jest potrzebna, uzasadniona krytyka jest po to zeby wyciagac wnioski.

 

Oczywiscie mowie o uzasadnionej krytyce bo jak ktos daje regularne minusy bez powodu bo ma bol dupy ze ktos mu gre obrazil 4 lata temu no to tutaj to juz trzeba wyjasniac sprawe maczetą. Swoja droga trzeba byc smutnym czlowiekiem zeby marnowac reakcje na takie cos.

 

Jak dostalem kilka minusow za wrzutke z kabaretu to nie plakalem tylko wyciagnelem wnioski i juz nigdy w zyciu tego nie zrobie. Bede kryptokabareciarzem :)

 

A beka z typa zapewne irytujaca reakcja ale w sumie wyjasniajaca poniewaz np do reakcji "haha" roznie ludzie podchodza. Osobiscie uzywam jej w pozytywnym znaczeniu. W sensie ze ktos mnie rozsmieszyl, taki substytut "ale heca" ale niektorzy chyba uzywaja tez jej aby kogos wysmiac. 

Z drugiej strony jak sie nie ma autyzmu to chyba tez idzie jednak wywnioskowac czy ktos wysmiewa twoj post czy jednak smieje sie bo dostarczyles beki. Z tym ze klaunik daje 100% pewnosc co do intencji :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ludzie, kurwa, za normalne posty z potencjałem na produktywną dyskusję nikt nie daje beki z typa, więc nikt niczego nie traci, ewentualnie zyskuje czas na nieczytaniu jakiegoś gniota. Czasami ktoś wrzuci bekę z typa ironicznie i sam autor posta/statusu wie, że to tylko bekowa konwencja, a jak ktoś nie czuje ironii no to sam ma problem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...