Skocz do zawartości

PSX Extreme 305


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie nigdzie nie ma, z prenumeraty oczywiście też nie.

 

Ja uwielbiam retro, ale od Amigi wzwyż. Prehistoria mnie nie interesuje. Aktualny numer Retro Gamera musi być zaje.bisty, smakowita okładka.

 

https://www.gamesradar.com/retro-gamer-reveals-the-amigas-defining-games/

 

Jeszcze apropo tzw. "przemycenia ducha PIXELa na łamy PE". Czytelnicy PIXELa, szczególnie członkowie grupy Secret Level nie rozumieją, że PE to pismo konsolowe, nie blacharskie.

Niektórzy zarzucają czytelnikom PE hermetyczność i brak otwartości na zmiany.

Problem w tym, że Pixelowa ekipa ma male pojęcie o rynku konsolowym, czego wyraz dawali w artykułach do PIXELa i o wiele lepiej czuła się właśnie na poletku pecetowym i starych komputerów. Wielokrotnie było to komentowane, w szczególności w temacie o czasopismach w dziale Graczpospolita. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przebrnąłem właśnie przez radosny artykuł o historii C64 (temat numeru!).

Jeśli w tym kierunku ma iść ten magazyn, to serio odpuśćcie sobie na numerze 305.

To w ogóle nie ma klimatu tego pisma. Po ksywie widzę, że to jakiś spadochroniarz z Pixela.

Zero, autentyczne zero, czegokolwiek interesującego w tym artykule. Jak będę chciał poczytać Wikipedię to odwiedzę Wikipedię.

Nie idźcie tą drogą.

  • Plusik 5
  • This 2
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, grzybiarz napisał:

Retro w cda (ten ich osobny twór) dobrze się czyta, ale właśnie to chyba zależy od autora i jego pióra. A tutaj tez jest automatyczna awersja do autorów pixela, bo nie chcemy czytać w PE o Sinclair, Sierra, czy Zx Spectrum. 

Az takim dinozaurem nie jestem. Zx spectrum raz widzialem u kolegi. Bylismy u niego we dwoje z innym kolegom. Ja c64 jeszcze z magnetofonem on atari xe chyba jeszcze bez turbo. Ogladalismy to cudo i zadawalismy sobie pytanie "co to za gowno?".

Jedynie saboteura ogralem na switchu. Reszta to prehistoria. Ani dzwiek ani grafika. 

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, grzybiarz napisał:

A tutaj tez jest automatyczna awersja do autorów pixela, bo nie chcemy czytać w PE o Sinclair, Sierra, czy Zx Spectrum. 

Nawet nie chodzi o sam temat tylko o formę i informacje jakie są zawarte w tym tekście. Dosłownie wyliczanka statystyk poszczególnych iteracji, a najśmieszniejsze jest to że nie ma nawet jednego screenshota z gier na te sprzęty więc nawet nie masz porównania jaki był skok między PETem a C64. Nie żartuje pisząc że 10+ lat temu Roger był w stanie na dwóch stronach przekazać więcej informacji niż w tym artykule zostało zawartych na 6ciu stronach.

 

PXL_20230122_134658362.jpg

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
W dniu 20.01.2023 o 09:37, Roger napisał:

Drukarnia zbankrutowała, ostatecznie jest to już ostatni numer drukowany u nich, bo znowu zawalili kolportaż i dziś dojechało głównie tylko do Empików. 
Kolejny numer będzie już drukowany w nowej drukarni i tam wszystko powinno działać jak należy. Nie wiem co mogę więcej napisać mnie ta sytuacja też strasznie dobija, bo numer zawsze oddawany jest na czas, a w tym miesiącu był nawet dzień wcześniej, aby nic nie z**bali. A i tak nie potrafili tego dowieźć zgodnie z umową, tłumacząc sie zwolnieniami kierowców. 

 

Postaram się aby dziś dla prenumeratorów PDF był z Extreme Plusem. Dajcie chwilkę. 

 

Dobra łyknąłem bajkę, ale tylko z powodu tego, że sam pracowałem w drukarni i wiem co w tej branży się teraz dzieje.

Wracając do tematu... z dostępnością poprzednich numerów problemów nie było; tak ten obecny dostałem w saloniku inmedia - gdzie zajrzałem pierwszy raz w życiu. W kolporterach nadal brak.... W empiku widziałem jednym na trzy u mnie w mieście.

Swoją drogą jak znów będziecie zmieniali drukarnie to się odezwij, ta tak szybko nie upadnie bo jest jedną z najszybciej rozwijających się w Europie. Ale to nie zmienia faktu, że braki kadrowe są ekstremalne, nikt nie chce robić za takie grosze.  A niby PiS mówi, że jest pięknie w tym buraczanym kraju, niech podniosą najniższą krajową jeszcze z pięć razy. A rollercoaster z cenami papieru i traktowaniu (zarobki) roboli z ulicy na równi z operatorami z kilkuletnim doświadczeniem nigdy się nie zatrzyma.

 

Edytowane przez NicraM
Odnośnik do komentarza

Dzięki wszystkim za sugestie dotyczące PSX Extreme. Będziemy mieli totalny ból głowy, ale jakoś to poukładamy :)
Dziś ktoś wysłał na priva na facebooku PSX recenzję 305 numeru nakręconą przez jednego z czytelników i tutaj już zupełnie totalnie w inną stronę w kwestii publicystyki.
 

 

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Roger napisał:

Dzięki wszystkim za sugestie dotyczące PSX Extreme. Będziemy mieli totalny ból głowy, ale jakoś to poukładamy :)
Dziś ktoś wysłał na priva na facebooku PSX recenzję 305 numeru nakręconą przez jednego z czytelników i tutaj już zupełnie totalnie w inną stronę w kwestii publicystyki.
 

 

Taki czytelnik co 3/4 go nie interesuje. On chyba ostatnio zaczal kupywac tego psxa. Chyba ze pomyslilem z kims innym. Ale wydaje mi sie ze od 299 zaczal kupowac.

Nic nie przeczytal a sie wypowiada. Co to za recenzja? To raczej taki przeglad ze spojlerami. O zadnej grze nie ma pojecia. River city platformowka?

Co do podsumowania roku to rzeczywiscie mozna to troche scisnac. Za bardzo to rozwleczone i marnotrastwo stron.

Edytowane przez Jontek80
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Roger nie sugeruj się tym filmikiem z YT bo zostanie tylko retro i recki indyków 5/10, koleś prawie wszystko pomija bo go nic nie interesuje xd Jedyne z czym się po części zgodzę to z podsumowaniem roku redaktorów, strasznie to rozwleczone zostało (tak jak rok temu), wolał bym coś w formie tabelki jak kiedyś, bo tak dużo miejsca jest zmarnowane na kolejne nagłówki "Najlepsza gra przygodowa/akcji" itd.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...