Skocz do zawartości

PSX Extreme 305


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, iluck85 napisał:


 

 

No właśnie typ taki clickbaitowy tytuł dał. A na na grupce gazetowej pisał zw brak mu chyba ze 100 numerow. I dopiero numer zerowy go wkręcił w zbieranie.

Poza tym - na Extreme party zabrał za darmo extrimy, a potem widziałem wystawił na grupie po 30 zł sztukę?

I jeszcze - jak chciałem żeby dał linka do ankiety na swojej retrogrupie (nim Roger sam zamieścił), to nie chciał umieścić, a taki z niego retroczytelnik gazetek. 
Wrzucę potem  rozmowę z nim z priva, typ ma nierówno pod sufitem

  • Lubię! 3
  • beka z typa 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 21.01.2023 o 23:45, sph! napisał:

Zero, autentyczne zero, czegokolwiek interesującego w tym artykule. Jak będę chciał poczytać Wikipedię to odwiedzę Wikipedię.

To był klasyczny schemat pisania podobnych artykułów w Pixelu. Jak o sprzęcie, to krótka historia firmy, a później "w modelu x taki procesor i pamięć produkowana gdzieś tam, a w modelu y śmaki procesor od intela". W przypadku historii gier czy deweloperów podobna wyliczanka. W 1987 wydali gre o chodzącym pamperku, w 1989 sequel z pamperkiem, ale machał też mieczem. kronikarskie pierdololo. Broniły się za to teksty skupione na jednym twórcy czy tytule, szczególnie te drugie były pisane zazwyczaj przez kogoś, kto miała zajawę na daną grę i dało się to przeczytać z zainteresowaniem.

 

10 godzin temu, Roger napisał:

Dzięki wszystkim za sugestie dotyczące PSX Extreme. Będziemy mieli totalny ból głowy, ale jakoś to poukładamy :)
Dziś ktoś wysłał na priva na facebooku PSX recenzję 305 numeru nakręconą przez jednego z czytelników i tutaj już zupełnie totalnie w inną stronę w kwestii publicystyki.
 

 

Myślę, że lepiej dla psxe będzie odbić od tego typa XD

  • Plusik 6
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Obejrzałem ten filmik do kawki. Ogólnie to chłop nic nie przeczytał, nie zna tekstów, więc się wypowie. Wszystko słabe i zapychacze miejsca oprócz retro, a tekst o commodore to w ogóle jeden z najciekawszych artykułów w historii gazetki xd. Najlepsza wrzuta, że opinia redaktorów na jakikolwiek temat go nie interesuje, bo "Psx Extreme kupuje się dla Psx Extreme, dla logo, dla klimatu, niż dla redaktorów". :dafuq:

 

Odnośnik do komentarza

Nie chce wam psuc swiat drogie pefagi ale "ducha pixela" to wy w magazynie macie juz od dawna, tylko nie pamietacie. Tak sie skalada, ze jestem 3 lata do tylu z pe i obecnie jestem na grudniu 2019. Dla przypomnienia, od czwerca 2019 pe jest pod zarzadem Idea Ahead. W numerze grudniowym (268) jest w dziale retro tekst Lukasza Dziatkiewicza o Centipede. Gierce wprawdzie z arcadow ale w domach ogrywana wtedy na 8bitowacach, w tym c64. I nie uwierzycie, ale poniewaz jest to historia tej gry to autor pisze, ze w roku xyz sterowalismy takim pamperkiem a w sequelu z roku abc takim pamperkiem. Szok, jak tak mozna w tekstach opisujacych przeslosc, daty jakies, no poje.bane.

 

A jednak mozna inaczej. Bo pare stron wczesniej jest artykul o (dotychczac nikomu nieznanej i nigdzie nie opisywanej) serii Need for Speed autorstwa (uwazanego na forum za topke autorow pe) Piechoty. Na 2,5 stronach (czystego tekstu) usilowano cos napisac o tej liczacej prawie 30 tytulow serii, co moze w zamysle bylo dobrym pomyslem ale finalnie skonczylo sie katastrofa. Fakt, nie ma za duzo dat bo kolejne (acz nie wszystkie bo tylko glownej serii) tytulu wymieniane sa na przestrzeni artykulu, ale orientowac sie w nich moze pewnie tylko najwiekszy maniak nfsa. Ja jako osoba obeznana z seria ale od dawna niepraktykujaca, mialem z tym problem i szukalem gdzies w dole strony chocby malego timeline'a w postaci osi z zaznaczonymi datami premier no i samych tytulow. No niestety. Screeny tez niepodpisane, wiec serio nie wiedzialem z ktorej konsolowej (bo gralem zawsze na pc) odslony sa, dla mnie wszystkie wygladaly jak wyciagniete ze screamera 1. A tresc? "Klasyczny schemat pisania podobnych artykułów w" PE czyli wrzucania w tekst cytatow wyciagnietych z jakichs wspominek deweloperow i budowania wokol tego historii. Tutaj dodatkowo opakowane wszystko w typowa dla Piechoty zawoalowana forme skladniowa, od ktorej juz boli mnie glowa jak tylko przed czytaniem rzuce okiem na to kto jest autorem tekstu. Moglbym zasugerowac redakcji, ze skoro chca sie kopac z taka kobyla, to moznaby pociagnac temat w czesci 2 albo nawet i 3, ale... zaczyna mnie bolec glowa.

 

Takze szczerze mowiac, dla mnie osobiscie, to ducha pixela moze byc w PE wiecej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, grzybiarz napisał:
  2 godziny temu, grzybiarz napisał:

Wrzucę potem  rozmowę z nim z priva, typ ma nierówno pod sufitem

Co za dzban xD Vibe jak typowy janusz-biedacelebryta, co zamiast odnieść się do czegoś czy wytłumaczyć na spokojnie bierze to od razu za atak i przechodzi do kontrofensywy w najprymitywniejszym stylu. Taki stereotypowy błazen komentujący artykuły na fejsbuku i wierzący, że ktoś się z tą wątpliwą treścią liczy.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Ja dopiero czytam wstępniak (i to w PDFie:) ale właśnie to jest ten duch Pixela jakiego nie chcemy w PE:
 

Cytat

Bartek przygotował dla Was nie tylko przegląd najlepszych ośmiobitowych gier wydanych w2022 r.
(jest nawet swoiste GTA na ZX Spectrum), ale też sylwetkę Tima Howarda, od jego początków wBethesdzie

właśnie te sylwetki postaci, czy opisywanie Sinclaira.... please nooo

  • Plusik 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Kazdy temat/zagadnienie jest dobry, o ile się go ciekawie i kompleksowo ujmie ;) Mnie te sylwetki nie przeszkadzają w ogóle, czesto poza głównymi grami i funkcjonującymi jako branżowe beton-anegdotki informacjami niewiele wiem o tym, co danego twórcę ukształtowało, skąd czerpał inspiracje, czy smierc psa wplynela na to, ze poszedl w gierki itp. O takim YokoTaro czy Sudzie51 bym przeczytal coś głębszego i na 4 strony.

 

A C64 i inne gumiaki to nie moja nostalgia. Co nie znaczy, że niczyja. W różnorodności droga ;)

Odnośnik do komentarza

Takie artykuły jak historia czegośtam co było megapopularne to zupełnie niepotrzebne artykuły, bo to było tysiace razy w tysiacu miejscach. Historia jest zawsze ta sama. Serio za rok na 30lecie pierwszego Playstation będziemy mieli odkrywczy artykuł jak to Nintendo wycofało się ze współpracy z Sony, a Kutaragi zrobił własna konsol? Wszyscy znamy to na pamięć. Więc raz jeszcze: ja PE kupuj dla ekskluzywnych tekstów, takich których nie przeczytam nigdzie indziej. Historię Tramiela mogę przeczytać wszędzie. Historię C64 też. Nawet głupie wspominki redaktorów z Commodorem byłoby lepsze. A najlepsze byłoby olanie tematu skoro ma się zamiar napisać kolejny generyczny tekst

Odnośnik do komentarza

Takiego, którego nie przeczytam nigdzie indziej. Felietony, recenzje (tak wiem, recenzje sa wszędzie, ale recenzje redaktorów PE sa tylko w PE), wspomnienia (ten sam casus co recenzje), ciekawe teksty okołogrowe poparte solidnym przygotowaniem. Na przykład coś takiego. Teksty oparte na wikipedii czy doskonałych filmach Archona z historii konsol to strata miejsca w piśmie i czasu czytelników. No chyba nie napiszesz mi, że chcesz za rok poczytać tekst pt. historia powstania pierwszego Playstation. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...