Skocz do zawartości

PSX Extreme 305


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Roger napisał:

piszą osoby które przerzuciły się z CD Action i Pixela na PSX-a chwalące publicystykę i zaskoczone jakością magazynu, ale narzekające, że PC jest traktowany jak platforma upośledzona. Propozycje totalnego przejścia na tę platformę odrzucam, bo to zabiłoby raczej klimat magazynu. ale piszą też osoby związane z PSX-em od lat z pytaniami o jakiś dział gier na PC (bo Game Pass, bo integracja z Xboksem, bo Sony przecież też już wydaje na PC) - jakie jest wasze zdanie? Ja nie widziałbym problemu by przy recenzowanych grach w oceniaczce  pojawiała się informacja, że tytuł jest też dostępny na PC (podobnie było pod koniec żywota w Neo Plus). 

 

No właśnie przez to ,że mam gry z Xboxa na PC nie gram już na xboxie. PS5 jeszcze trzymam ale nie oszukujmy się, jak uporają się z zaległościami to te odstępy między premierą na PC a PS5 będą co raz krótsze co już widać. Więc i docelowo Sonka wyląduje w szafie. Dzisiaj większość czasu gram na Switchu + PC/SteamDeck. Wiele was nie będzie kosztowało dodanie w rubryce jeszcze PC. Do tego fajnie jakby Kali miał możliwość recenzji PCtowych gierek w które gra. Kupuję jeszcze CDA ale jakość tekstów w porównaniu z waszymi jednak leży. 

 

3 godziny temu, Roger napisał:

ecenzje - tutaj totalna wolna amerykanka. Prośby o dłuższe recenzje nawet na 4-6 stron przy hitach i  prośby o to by wywalić recki na 1/3, a jednocześnie postulaty, by tych indyków było więcej kosztem hitów AAA, o których pisze cały net. 

 

Dla mnie to co jest teraz jest ok. Czasem wydaje mi się ,że dobre gierki dostają za mało miejsca. Głośne hity Sony wiadomo ale czasem bardzo dobre gierki na Switcha mogą liczyć tylko na dwie strony. To samo dobry indyk, dlaczego nie może dostać więcej miejsca? 

 

3 godziny temu, Roger napisał:

publicystyka - jedni chwalą kompleksowość artykułów na 4-6 stron inni chcą je na 2 stron, bo nie lubią tak dużo czytać i wola pigułę. Jednocześnie część osób chwali tematy okołogrowe, część chce je wywalić

 

Jest jej sporo i to mi się mega podoba. Z tematami okołogrowymi jest taki problem ,że nie każdemu one przypadną. Temat avatara zignorowałem ponieważ kompletnie nie grzeje mnie ten temat. Jednak różnorodność wpływa jednak na atrakcyjność tej publicystyki i nie jest powiedziane ,że musimy czytać od deski do deski wszystko co jest w magazynie. 

 

3 godziny temu, Roger napisał:

newsy - więcej newsów, dajcie 4 strony bo w necie jest tego zalew i nie czytam na bieżąco vs po co dzisiaj newsy, wywalić w ogóle, dajcie więcej publicystki, newsy mam codziennie w sieci

 

Z newsów może tylko krótkie wspominki o najważniejszych wydarzeniach w formie suchej informacji. Newsy w prasie to temat raczej umierający. 

3 godziny temu, Roger napisał:

retro - jest ciśnienie na erę PSX-a, ale tez bardzo dużo osób prosi o retrorecenzje gier z ery PS2/Dreamcast. Jednocześnie są osoby, które retro w ogóle nie czytają, bo chcieliby zamiast tego tematy komentujące współczesne działania w branży. Ja akurat jestem mocno za retro, ale może jakieś wasze życzenia, jak chcielibyście by ten dział wyglądał w kolejnych numerach? Czego wam brakuje, o czym chcielibyście w nim poczytać? 

 

Wszystko co z retro jest mile widziane. Dla mnie jest za dużo PSXa a kompletnie mnie ta konsola nie grzeje bo wychowywałem się na platformach Segi od Mega Drive po Saturna skończywszy na Dreamcast. Zdecydowanie jest za mało w retro o grach z ery 8 i 16 bitowej. Arcade w temacie samych gier też wypada słabo. 

3 godziny temu, Roger napisał:

prośby o to, aby było więcej komentarzy typu headshot komentujące bieżące sprawy vs. po co mi to, za 10 lat to będzie i tak nieaktualnie i nie będę chciał do tego wracać

 

Lubię te komentarze. 

 

3 godziny temu, Roger napisał:

chyba jedynym zgodnym postulatem jest - powrót zgrentgenów i streszczeń fabuł największych hitów (o co chodzi jakby), o co pyta sporo osób. 

 

Kompletnie mnie ten temat nie grzeje. Dla mnie zbędne szczególnie temat streszczania fabuły, szczerze mówiąc po co to komuś jest potrzebne? 

 

 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Konsolite napisał:

Wielu specjalistów regularnie się wykłuca że aby w pełni "doświadczyć" klimatu to trzeba mieć oryginalny sprzęt, legitny nośnik i wszystko podpięte pod CRT, inaczej to nie Retro. Dla mnie znaczenie ma czy dana gra dalej sprawia frajdę, niezależnie od tego czy gra się jak to miało miejsce w okolicach premiery czy na emulatorze, jeśli wszystko działa jak powinno to bez obrazy ale liczy się wygoda. Inna sprawa, że nie ma co się oszukiwać, ale 90% fanów retro gra na emu, a sprzęty itp ma w kolekcji z nieco odmiennych powodów...

Żeby w pełni doświadczyć klimatu to trzeba mieć 10 lat i kieszonkowe. ;)

 

ff7_crt.jpg.550a93dfaa2fdf30de3389f1077970af.jpg

Coś w tym jest. Aczkolwiek jak się człowiek pobawi ustawieniem shadera CRT w retroarchu to efekt jest zbliżony do porządnego monitora (medycznego/telewizyjnego) CRT.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
58 minut temu, sph! napisał:

PC precz! Nie czytają, uśmiercają gazety i mają od dawna Xboxa. Pececiarz to inny gatunek człowieka!

Tez takie miałem zdanie ale jakoś z 10 lat temu. Jeżeli to ma być dla redakcji kawałek tortu po pixelu/cd-a i ma to utrzymać pismo to czemu nie. Zreszta dzieki steam-deckowi można płynnie przejść na PC, dodając po prostu do oceniaczek info o steamdeck.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Szkoda, ze polski gamedev jest taki waski, ale z checia poczytalbym insiderskie info o produkcji jakiejs gierki, ale takie bez bullshitu, prowego brandzlowania czy lizania sie po fiutach. Cos na modle tego jak MacSzmugler opisal swoja robote, kierownictwo czy atmosfere w firmie tworzacej "polskie hirolsy" czyli Clasha. Niestety w polandi to jedynie wiedzmin, frostpunk i cos od Chmielarza bo reszta to glownie randomy. Chociaz opowiesci z tworzenia Sniperow w CI games czy tych gierek w tekturkach po 9,99 tez moglyby byc ciekawe xD.

 

Bo jak mam po raz 12341241 czytac o Contrze, Kunio czy psx/satrun/dreamcast/n64 to nie, dzieki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To może i ja dorzucę tutaj garść swoich przemyśleń na temat Szmatławca. Krótko i na temat.

 

Odświeżamy działy:

Zmieniamy formulę newsow.
 

Konsolometry okej, ale wywalamy teksty Zaxa. Niech ten dział będzie dłuższy, więcej opisów, kosztem dwóch tematów numeru.

 

Niech będzie tylko jeden temat numeru, ale związany z grami. Maksymalnie na 4 strony. 
 

Do przemyślenia kąciki. Trochę już nudne się robią niektóre z nich. 

Mniej tekstów w stylu Dom z maszynami do grania Pana Wieśka.

Lepiej walnąc jakimś fajnym retro. 
Np wracać do 2-3 tytułów z dawnych czasów. PSX, Dreamcast, Xbox z fajnym opisem, co się udało, a

co nie i dlaczego powinnismy o tej grze pamiętać, lub tez nie.

 

Wywalamy dział filmowy, dział komiksowy i filmy Myszaqa. Sorki, to moja opinia:)

 

Recenzje. Dłuższe, bardziej obszerne - sorki, to znowu moja opinia ale w stylu CD Action. W PSX często recki są niepełne, jakby tworzone po najmniejszej lini oporu. Nie wszyscy redaktorzy, ale np recki takiego Hiva to słabe ogniwo Magazynu .

 

Ogolnie to chce więcej recenzji hitów, więcej recenzji drobnicy.

 

Szata magazynu do odświeżenia.

 

PC. Nie mam problemu z doklejeniem PC do recenzji.

Taki drobny zabieg na pewno zwiększy przygody z magazynu.

 

Tyle na szybko. Pozdrawiam

Roger. Sorki HIV, to nic osobistego, ale po pisze to co uważam. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Tylko nie ruszajcie czasem recek indyczków i mniejszych gierek, tych na przysłowiowe 1/3 strony. W tej kategorii często powstaje wiele ciekawszych rzeczy niż w grach AAA i ja chcę o nich czytać. Tym bardziej, że te mniejsze gry i ich recenzje mają znacznie dłuższy okres "przydatności do spożycia" więc nie ma potrzeby brać udziału w wyścigu , którego z internetem i tak pismo nie wygra.

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, sph! napisał:

Żeby w pełni doświadczyć klimatu to trzeba mieć 10 lat i kieszonkowe. ;)

 

ff7_crt.jpg.550a93dfaa2fdf30de3389f1077970af.jpg

Coś w tym jest. Aczkolwiek jak się człowiek pobawi ustawieniem shadera CRT w retroarchu to efekt jest zbliżony do porządnego monitora (medycznego/telewizyjnego) CRT.

Kto co lubi, pewne gry wyglądają o wiele lepiej na "czysto", niektóre lepiej z shaderami itp. 
Kwestia gustu, choć sporo indyków z grafiką 2D, jak wspomniany Battle Axe wygląda pięknie z czystymi pixelami i filtry by mu tylko zaszkodziły moim zdaniem.
 

Odnośnik do komentarza

PC, no jeśli to ma być dodanie tylko informacji że gra jest też na PC to ok. Ale jak miałbym czytać w recenzji osobny akapit o wymaganiach sprzętowych to miałbym odruch wymiotny.

 

Recenzje. Tak jak jest, jest dobrze. 4 strony na duży hit to w sam raz, no chyba że jest to kolos pokroju RDR2 to i można 6 dać. Recki na 1/3 strony też mi nie przeszkadzają i tak więcej indyków, ale tych wartych uwagi można by dodać.

 

Publicystyka. Tu różnie bywa. Czasem sam temat wydaje się ciekawy, a po przeczytaniu tych 6 stron stwierdzam że nie wiele się ciekawego dowiedziałem lub nie trafiło to w moje gusta. Wszystko zależy od osoby piszącej i jej podejścia do tematu. No i czytanie po raz n-ty o Wiedźminie mocno się przejada.

 

Newsy. Nie ma co powiększać. W dobie wszechobecnego dostępu do sieci każdy szanujący się gracz jest na bieżąco.

 

Retro. Mój ulubiony dział, więc mogłoby go być znacznie więcej. I tak chętnie bym tam też poczytał o starych grach pecetowych.

 

Headshot. Raz na jakiś czas przeczytam 1/3. Zupełnie to do mnie nie przemawia, więc (jak dla mnie) można by tą stronę zagospodarować na coś innego albo na jakiś felieton.

 

Streszczenia fabuł jak najbardziej lubiłem czytać, więc niech to powróci.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Konsolite napisał:

Kto co lubi, pewne gry wyglądają o wiele lepiej na "czysto", niektóre lepiej z shaderami itp. 
Kwestia gustu, choć sporo indyków z grafiką 2D, jak wspomniany Battle Axe wygląda pięknie z czystymi pixelami i filtry by mu tylko zaszkodziły moim zdaniem.

To wszystko zależy od tego, kiedy giera była robiona. Jak mówimy o indyku z czasów współczesnych, to możliwe, że lepiej wygląda bez udziwnień, bo jest tworzony na obecnym sprzęcie i pod tym kątem są rysowane sprite'y.

Jak mówimy o grach z czasów pierwszego PlayStation, to mamy sytuację, gdy były one robione pod kątem sprzętu, który wtedy był dostępny. Piksele się zlewają w odpowiednie kształty wyświetlone na starym telewizorze.

Ale każdy gra na tym co ma i jak jest szczęśliwy to dobrze.

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Roger napisał:

 

  • piszą osoby które przerzuciły się z CD Action i Pixela na PSX-a chwalące publicystykę i zaskoczone jakością magazynu, ale narzekające, że PC jest traktowany jak platforma upośledzona. Propozycje totalnego przejścia na tę platformę odrzucam, bo to zabiłoby raczej klimat magazynu. ale piszą też osoby związane z PSX-em od lat z pytaniami o jakiś dział gier na PC (bo Game Pass, bo integracja z Xboksem, bo Sony przecież też już wydaje na PC) - jakie jest wasze zdanie? Ja nie widziałbym problemu by przy recenzowanych grach w oceniaczce  pojawiała się informacja, że tytuł jest też dostępny na PC (podobnie było pod koniec żywota w Neo Plus).   

 

Zostańmy na pokazaniu przy oceniaczce, że gra wyszła także na PC

 

4 godziny temu, Roger napisał:

 

  • recenzje - tutaj totalna wolna amerykanka. Prośby o dłuższe recenzje nawet na 4-6 stron przy hitach i  prośby o to by wywalić recki na 1/3, a jednocześnie postulaty, by tych indyków było więcej kosztem hitów AAA, o których pisze cały net. 

 

Ja tam lubie te krótkie recki, ale większa ilość indyków byłaby spoko, a nuż człowiek odkryje jakąś perełkę, większe hity to myślę, że w 4 stronach zupełnie wystarczą.

 

4 godziny temu, Roger napisał:

 

  • publicystyka - jedni chwalą kompleksowość artykułów na 4-6 stron inni chcą je na 2 stron, bo nie lubią tak dużo czytać i wola pigułę. Jednocześnie część osób chwali tematy okołogrowe, część chce je wywalić

 

Dla mnie w tym momencie to sól magazynu, recki przeczytam w necie, a takich artykułów, felietonów okołogrowych nie za bardzo, muszą zostać, szczególnie, że w redakcji są osoby, które piszą je znakomicie

 

4 godziny temu, Roger napisał:

 

  • newsy - więcej newsów, dajcie 4 strony bo w necie jest tego zalew i nie czytam na bieżąco vs po co dzisiaj newsy, wywalić w ogóle, dajcie więcej publicystki, newsy mam codziennie w sieci

 

Newsy ograniczyłbym do rubryczek koło konsolometrów, ewentualnie poświęcić czasami kilka słów tym ważniejszym wydarzeniom jak tuż za Twoim wstępniakiem w magazynie.

 

4 godziny temu, Roger napisał:

 

  • retro - jest ciśnienie na erę PSX-a, ale tez bardzo dużo osób prosi o retrorecenzje gier z ery PS2/Dreamcast. Jednocześnie są osoby, które retro w ogóle nie czytają, bo chcieliby zamiast tego tematy komentujące współczesne działania w branży. Ja akurat jestem mocno za retro, ale może jakieś wasze życzenia, jak chcielibyście by ten dział wyglądał w kolejnych numerach? Czego wam brakuje, o czym chcielibyście w nim poczytać? 

 

W świętej pamięci Neo Plusie był comiesięczny TOP 10 retro gierek w różnych dziedzinach, czasami nawet absurdalnych z tego co pamiętam, dla mnie to była petarda, może i tutaj coś takiego?

 

4 godziny temu, Roger napisał:

 

  • prośby o to, aby było więcej komentarzy typu headshot komentujące bieżące sprawy vs. po co mi to, za 10 lat to będzie i tak nieaktualnie i nie będę chciał do tego wracać

 

Jak najbardziej jestem za tą pierwszą opcją. Czytam obecny numer teraz, a nie za 10 lat.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja jestem przeciwny blacharstwu w piśmie, chyba że byłyby newsy lub recenzje jakichś ciekawych gier stricte na blachy. Plus reklamy dla rycerzy blachy, by była kasa dla wydawnictwa i redaktorów.

 

Natomiast bardzo proszę o niezamieszczanie tego blaszanego pierdololo o kartach graficznych, procesorach i innego typu osprzęcie. I wprowadzania tego klimatu ala liczenie klatek lub czy pójdzie na Pentium MMX, czy innym Celeronie :yao: Na szczęście wyleczyłem się z tego w 2003 roku. 

 

Cd-Action do tej pory jest głównie targetem dla pececiarzy i jego redaktorzy to miłośnicy tej platformy.

 

PE zawsze było pismem o GRACH i to konsolowych, więc niech tak zostanie. A jeśli już pecety, to o GRACH na nie. Mogą być w szczególności retro, bo jest sporo perełek, które pokolenie Fortnite i Minecrafta ominęło.

 

 

Edytowane przez [InSaNe]
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Musicie się zastanowić, czy to się kalkuluje, bo optymistycznie zakładacie, że będziecie mieć aktualnych konsolorzy plus dojdzie tych kilku niedobitków z taboretu(którzy widać nie byli wystarczający dla Pixela, czy CD Action), ale równie dobrze może to być gwóźdź do trumny, bo dojdzie garstka, a odejdzie cała, corowa reszta.

Najlepiej zrobić ankietę, ale jak to zrobić, żeby mieć pewność, że macie do czynienia z faktycznymi czytelnikami, którzy was utrzymują? Możliwość głosowania, po okazaniu paragonu, czy zdjęciach ostatnich 12 numerów z dopiskiem daty na kartce? No nie wiem jak to ogarnąć.

 

Dla mnie na pewno nie ma mowy o jakichś testach, kartach, prockach i innych gównach, choć i tak w pewnym sensie rozlało się to na konsole ze względu na brandzlowanie się do ustawień rozdziałki i klatek zamiast do samych gier, ale taki delikatny kącik o np. absolutnych sztosach, z widokiem na wyjście na konsole, albo grach pokroju Alyx, czy ostatnio na fali coś związanego z kącikiem VR, to jeszcze można zaakceptować. Dopisek przy recenzjach też nic nie kosztuje choć fakt, że premierowo pewnie nawet nie będzie tego jak wykorzystać.

 

Ujebać wywiady zapychacze o Panu Wieśku i jego szesnastu synach i córkach, za mało tam gier. To nawet rzadko są automaty stricte growe.

Recenzje nie są dla mnie wyznacznikiem od dawna, a wiadomo, że muszą być, ale to dla publicystyki kupuję magazyn, bo akurat macie szczęście do odpowiednich ludzi do takich spraw.

Jak najmniej gównogierek, które na kilometr śmierdzą balasem, strata miejsca i zdrowia recenzentów, no chyba, że chodzi o gruchę, to można go troszkę torturować, albo lepiej nie, bo większą torturą może być samo czytanie tego BARDO CIEKAWEGO jegomościa.

 

Z tymi numerami specjalnymi też bym się tak nie zapędzał z jakimiś rocznikami, bo szybko będzie można temat zajechać. Póki co, widzę to tak, żeby wypełnić lukę kiedy nie było PSX-a, albo był, ale nie pisał o pewnych grach.

Z pierwszą falą szaraka daliście radę, teraz pegazus, później może Master/Mega/Snes, Saturn, N64, Dreamcast, Arcade, przenośniaki typu gameboye(w zależności, czy będzie będzie to 1, czy 2 specjale rocznie, to macie blisko pół, lub całą dekadę roboty), ale nic co już było za czasów gazety, bo zaraz się okaże, że będziecie robić remastery recenzji, które już miały miejsce.

Oczywiście z odpowiednim odstępem czasowym, żeby się nie przejadło i miało charakter święta. Jakby GTA wychodziło, co roku, to ludzie też mieliby wyjebane po czasie.

 

Jak na moje aż tak wiele zmieniać nie trzeba, jest dobrze tak jak jest(no chyba, że nie jest i szukacie czegoś do pobudzenia).

Spoiler

Aha, wystrzegajcie się jeszcze ducha pixela, nie dajcie mu się opętać, bo zaprowadzi was, tam gdzie wszystkich innych, czyli do krainy wiecznych łowów.

 

Edytowane przez SlimShady
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
47 minut temu, SlimShady napisał:

Dla mnie na pewno nie ma mowy o jakichś testach, kartach, prockach i innych gównach, choć i tak w pewnym sensie rozlało się to na konsole ze względu na brandzlowanie się do ustawień rozdziałki i klatek zamiast do samych gier, ale taki delikatny kącik o np. absolutnych sztosach, z widokiem na wyjście na konsole, albo grach pokroju Alyx, czy ostatnio na fali coś związanego z kącikiem VR, to jeszcze można zaakceptować. Dopisek przy recenzjach też nic nie kosztuje choć fakt, że premierowo pewnie nawet nie będzie tego jak wykorzystać.

Wydaje mi się, że w takiej formie jak piszesz byłoby to akceptowalne. Skupiać się na doświadczeniu, mniej kwestiach stricte technicznych. Mogę mówić tylko za siebie ale myślę że trochę uchylenia okna by było orzeźwiające.

 

1) uważam że brak PC w oceniaczce to niemalze dezinformacja ;] Są osoby, które np. Maja w domu tylko XOne i np. niezłego kompa. Taka informacja mogłaby im zasugerować, że w tej samej cenie mogą doświadczyć lepszej graficznie wersji. Sam bym tez nie bał się wrzucić do oceniaczki info o wersji na mobilki, ale to moje zdanie (i tak taki dopisek pojawialby sie sporadycznie a to tylko krotka informacja). Takie Vampire Survivor np. nie ucierpiałoby przy takiej adnotacji a sam o komórkowej wersji dowiedziałem się w robo ;). No i  w recenzji pomijać PCtowe pitu-pitu w stylu "na karcie na wegiel pojdzie w 4 klatkach". I tak recenzent ogrywa to na konsoli co zaznacza w odpowiedniej rubryczce, więc opisuje jak gra idzie na tym sprzecie.

 

2) PC okazjonalnie w retro tak! To tez historia branży w końcu i podwaliny wielu dzis rowniez konsowych marek.

 

3. Opisy bebechów, kart itp. Moim zdaniem nie bardzo. Na tubie omijam takie rzeczy szerokim łukiem. Nudne, wole w elektronicznym świecie zagadnienia narracyjne, projektowe i wpływu kulturowego niz czysto technologiczne. No ale ja humanista, inni mogą miec inaczej. Zresztą mam tylko tableto-lapka do pisania wiec w moim przypadku skrot PCMR (nawet w kontekscie HoMM4) tłumaczy się "Poczekaj-Cierpliwie-Moze-Ruszy".

 

4. Recki PC? Sporadycznie, w przypadku głośnych i ważnych dla branży gier jak wspomniane Alyx.

 

Tak wiec: pojadę recenzencką kalką i powiem "ewolucja zamiast rewolucji". To była taka luźna mysl, w koncu dostosuje się i tak do Waszego zdania. W końcu my tu dla Was, nie odwrotnie ;]

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W kwestii PC jeśli by to miała być tylko informacja, że gra ukazała się również na peceta to nie ma problemu. Jeśli miałby to być kącik na 1-2 strony z recenzją gry, która nie ukazała się na konsolach lub testy sprzętu to też bym nie płakał, najwyżej bym pominął te dwie strony. Natomiast jeśli miałoby być tak, że gra ogrywana jest na PC, a jedynie pojawia się informacja, że wyszła też na konsole i w tekście musiałbym czytać o ustawieniach sprzętowych i o tym jak pięknie kałuża na końcu mapy odbija promienie słońca w 8K na monitorze 1080p to przestałbym czytać PSXa. 

 

Retro recenzje jak najbardziej, też jestem z ery PSXa, ale chętnie bym poczytał recki z dreamcasta, PS2, GBA itp. 

Odnośnik do komentarza

To ja tylko na szybko odnośnie peceta w PE (w reszcie tematów zgadzam się z użytkownikiem @łom i można policzyć jego opinię jako dwie): fajnie byłoby zobaczyć jakiś kącik, w którym obecne gierki na topie dostają chwilę uwagi. Udawanie, że piec/deck nie istnieją jest komiczne zwłaszcza w kontekście tego, że sporo indyczyny i czasami AAA debiutuje najpierw na PC, a potem na konsolach i dopiero w przypadku wydania tej drugiej wersji okazuje się, że wszyscy gierkę znają, kochają i ogółem gra jest sztosiwem, że weź (patrz Hollow Knight czy Vampire Survivors). Oczywiście kwestie sprzętowe zostawmy kwartalnikom i Komputer Światom, ale jakiś przegląd co ciekawszych nowości czy wypisanie PC jako platformy w oceniaczce? Jak najbardziej, poproszę.

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...