Skocz do zawartości

PSX Extreme 305


Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem tekst o C64 i będzie bardzo negatywnie. 6 stron wyliczania podzespołów w kolejnych iteracjach sprzętu. Jeśli redaktor tak się jara takimi informacjami i koniecznie musi je przekazać to poświęćcie stronę na tabelkę z kolumnami: zdjęcie sprzętu, nazwa, rok wydania, cena, specyfikacja techniczna, ilość sprzedanych egzemplarzy, do tego jedną stronę na najważniejsze gry ze screenshotem i opisem. Bo to co jest teraz to chłam, najważniejsze informacje można by zmieścić na 2 stronach a nie pompować to wszystko pustymi danymi z wiki. Przecież dawno temu były opisy starszych konsol i z tego co pamiętam zajmowały 2 strony a przekazywały o wiele więcej niż ten "felieton/artykuł".

A teraz bardzo pozytywnie: Retrorecenzja - jest idealnie, dokładnie tak to ma wyglądać i mam nadzieję że numery specjalne też będą miały taką formę bo w numerze 0 był dysonans między recenzjami poszczególnych redaktorów (bo jeden bardziej zwracał uwagę jak się grało kiedyś a drugi jak się gra dzisiaj).

No i znowu nie ma forumków, czyżby wielostronicowe wypracowania Kmiota to za mało? Tak jak już było wspominane dział do kompletnej przebudowy (odbudowy?), poświęcić jedną stronę, dać na niej opinie o numerze, grach czy nawet skrócone recki z "Właśnie ukończyłem". Materiału jest dużo tylko ktoś musi to ogarnąć, a w tym momencie nawet nie ma żadnego info w numerze że coś takiego jak forum istnieje.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Mat666 napisał:

Czemu znowu brak w kioskach na czas :)?

może to takie zagranie, by sprzedać na allegro, bez kasy dla kolportera (ale z prowizją dla allegro).

Mi się właśnie skończyła prenumerata, nie przedłużam, poczekam jak będzie po zmianie drukarni.
Chociaż nawet wygodnie mi się czyta te pdfy, które dostaję gratis do papieru.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, łom napisał:

No i znowu nie ma forumków, czyżby wielostronicowe wypracowania Kmiota to za mało? Tak jak już było wspominane dział do kompletnej przebudowy (odbudowy?), poświęcić jedną stronę, dać na niej opinie o numerze, grach czy nawet skrócone recki z "Właśnie ukończyłem". Materiału jest dużo tylko ktoś musi to ogarnąć, a w tym momencie nawet nie ma żadnego info w numerze że coś takiego jak forum istnieje.

Przede wszystkim musiałby to zrobić ktoś, komu by się chciało, a nie Hiv z łaską i na odpierdol. Kilku zgredzioli bywa na forum regularnie i są aktywni, dowolny z nich zrobiłby lepszą robotę niż herr Kozieł.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Bzduras napisał:

Przede wszystkim musiałby to zrobić ktoś, komu by się chciało, a nie Hiv z łaską i na od(pipi). Kilku zgredzioli bywa na forum regularnie i są aktywni, dowolny z nich zrobiłby lepszą robotę niż herr Kozieł.

Tych kilku Zgredów którzy tu zaglądają pewnie i tak ma sporo innych tekstów do robienia, więc kto wie czy chciałoby im się brać za listy. Ale czasami widuję tu Kosa. Niby już nie siedzi w recenzjach, publicystyce itp, a jednak fajnie by było jakby zabrał się za listy i forumek. Takie ciche marzenie bo brakuje mi go jednak. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Szklarski napisał:

Tych kilku Zgredów którzy tu zaglądają pewnie i tak ma sporo innych tekstów do robienia, więc kto wie czy chciałoby im się brać za listy.

Wiadomo, tak sobie gdybam tylko. Szczerze to gdyby nawet wystawić kogoś z forum do kompilacji i zebrania tekstów do działu, nawet gdyby to był frosti to wyszłoby lepiej od tego, co robił Hiv xD

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Mauser napisał:

Witajcie, Wypowiem się, bo po prostu boję się, że znikniecie.
Jestem otwarty na zmiany, które zostały zaproponowane, staram się czytać wszystko nawet jeśli temat nie do końca mnie interesuje
 (zawsze to możliwość poszerzenia wiedzy na tematy, po które bym nie sięgnął sam) i ogólnie uważam, że pismo jest idealnie wyważone pod względem tematów growych i popkulturowych.
Nie chciałbym jedynie żebyście wchodzili w rejony pixela, bo te wszystkie amigi, ruskie jajka, atari i inne gówna są po prostu nudnymi tematami,
 które nikogo nie interesują co jest faktem, bo Pixela - specjalisty z tych dziwnych rejonów już z nami nie ma, bo mało kto chciał czytać sto razy o wujku wieśku co to pierwszy miał w Pobierowie automat z pongiem, historię firmy sierra albo innych wynalazków wygrzebanych z oddziału geriatrii. Pójście w te rejony będzie stratą miejsca i nie powinniście się uginać.
Żeby nie było, że wypowiadam się bez znajomości tematu - Pixela znam dość dobrze; kupowałem do końca, mam w domu aktualnie prawie wszystkie z ostatnich 30 - 40 numerów; inna sprawa, że od około półtora roku kupowałem go tylko dlatego żeby wspierać prasę drukowaną (tak samo robiłem z PC Formatem czy Komputer Światem, mimo że nawet ich nie czytałem).
Wydawca może będzie chciał upchać u Was ducha Pixela, ale to zepsuje PSX Extreme, takie jest moje zdanie.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie

:trophy_gold:

Popieram w 100%. Co kto lubi, ale u mnie Retro i kącik Myszaqa o filmach, to jest automatyczny skip przy czytaniu. Patrzę co tam jest, ale nigdy nie czytam. I jest to tylko kwestia tematów tam poruszanych, a nie jakości czy stylu.

Odnośnik do komentarza

Mam jeszcze jeden pomysł na wypadek powrotu głosu ludu (z sensowną objętością): opinie forumowiczów o grze z retro-recenzji. Czyli w nrze 305 mamy reckę Mario 64 więc dajemy temat "Mario 64 - opinie, wspomnienia itp." w którym forumowicze wyrażają się na temat danej gry, najlepsze opinie trafiają do nru 306 a dodatkowo dajemy ankietę z oceną Mario 64 kiedyś i dziś i ta ocena też trafia do numeru. Tym sposobem żaden redaktor nie musi wertować całego forum bo przynajmniej jeden temat ma w jednym miejscu.

  • Plusik 8
  • This 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, dee napisał:

Generalnie jest milion opcji na fajne zagospodarowanie społeczności forum na łamach magazynu

tylko że ta społeczność jest dość mocno ograniczona (liczbowo, umysłowo trochę też, ale pomińmy to), więc podejrzewam, że w takim kąciku przewijałyby się wciąż te same nicki. Zresztą po co czytać forum w magazynie

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, number_nine napisał:

Zresztą po co czytać forum w magazynie

Promocja forum w jakimś stopniu może. Poza tym taki drobny ukłon w kierunku społeczności zwiazanej od lat z magazynem. Wielu się nie przyzna ale miło by im było pewnie zobaczyć swoją ksywkę w ulubionym piśmie. Sam zaczynałem od wysyłania listów HiVowi i pisania do "dla ambitnych" i zawsze to było przyjemne uczucie widzieć swoje nazwisko/ksywkę w tej samej przestrzeni, co idole z dawnych lat ;] jesteśmy stadni jako ludzie;> nawet jak siedzimy w piwnicy z czipsami, niszową gierką i czteropakiem Argusa :D

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Bo może fajnie by było właśnie skonfrontować opinie redakcji z opiniami graczy? A może po to żeby właśnie więcej osób zaczęło się udzielać na forum i pisało co im pasuje albo nie, bo zobaczą że ktoś to czyta? W tym momencie wygląda to tak, że czytelnik bez konta tutaj może czuć się kompletnie olany przez redakcję bo interakcja między czytelnikiem a redakcją sprowadza się do listów. Profil na FB to najczęściej narzekanie na dostępność i prenumeratę, spotkań z redakcją z patronite'a nigdy nie było, więc jeśli PE chce większą ilość zaangażowanych czytelników (którzy też kupią pismo) to musi jakoś zachęcić do tego czy to przez jakiś kącik w magazynie,Extreme Party, konkursy i ankiety.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...