Skocz do zawartości

PSX Extreme 314


Rekomendowane odpowiedzi

Na szczęście TO TYLKO okładka. :cool2:

Już kiedyś był felieton okładkowy, więc to nie jest jakaś sensacja, że wydawcy gier narzucają wytyczne swojej grafiki na front, bo skoro się reklamują, to chcą, żeby było po ichniemu. Dziwne jednak, że ich reklama jest ważniejsza od loga pisma ją publikującego - bo na to wyszło. Muszę jednak przyznać, że pierwotny koncept był zacny, w czysto estetycznym znaczeniu, bo teraz spis tematów obok lewego pająka pasuje jak pięść do nosa (i dziwię się, że na to Marvel poszedł). Ale za to zajumaliście ich czerwony na iksa w logo, ghe, ghe. :D

 

A propos kolorów: Roger, mam nadzieję, że hyde parki już będą po ludzku, czyli czarne na białym, bo jak nie, to się pochlastam i krwawe plamki będę miał nie tylko na felietonie z Larą. 

Spoiler

Joke :dance:

 

Natomiast kolego M7: wyciągaj te pliki od Rogera i produkuj alternatywne wersje okładek, bo dla niektórych to sprawa PRIORYTETOWA. Se drukną i nakleją. Może parę groszy Ci wpadnie nawet.

 :laugh:

 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, macGyver napisał:

A propos kolorów: Roger, mam nadzieję, że hyde parki już będą po ludzku, czyli czarne na białym

No te ostatnie to takie ściśnięte były że się nie dziwię, jak Chmielarz z lupą czyta. 
mniej, a czytelniej bym prosił. 
w ogóle jakieś zmiany by się przydały w layoucie. Ten hyde park od lat wygląda tak samo: lewą strona wpisy, prawa 3 mini artykuły. W tym felietonik anonima. Kto to jest to uja i czemu nie może już się ujawnić :( 

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, grzybiarz napisał:

Kto to jest to uja i czemu nie może już się ujawnić :( 

Jak dla mnie Anonim może nim zostać, czyli anonimem. W ten sposób możesz sobie wyobrazić, że to jest np. Ściera. Albo Daniel (O)Bajtek. Albo Elon Musk.

Wyobraź sobie na przykład, że pokazujesz komuś ten felietonik i mówisz mu:

- Do Szmatławca pisuje nawet Jarosław Kaczyński.

- Kitujesz ! Poka !

(pokazujesz)

- Ale tu nie jest napisane, że to Kaczor !

- A skąd wiesz, że nie ?!

Edytowane przez macGyver
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Okładka to świetny case. Dzięki @Roger widać na porównaniu że:
- Marvel ma małego, bo wymaga by napis "Spider-Man 2" był większy niż cokolwiek innego na okładce

- Marvel myśli że ma monopol na kolor czerwony (komuniści?)

- dodane "C"opyright na okładce, logo PS Studios i Insomniaca. Po co? Przecież to nie okładka gry, tylko magazynu.

- w dolnym 15% strony Marvel ma wyłączność, co skutkuje komicznym przesunięciem kodu kreskowego w kompletnie niepasujące miejsce. Cud że się zgodzili by był na okładce! Założę się że Roger musiał cytować im polskie prawo prasowe że MUSI BYĆ bo pewnie i to chcieli usunąć :laugh:

 

Ach ci prawnicy i marketingowcy. Brzydziej, mniej składnie, ale po ichniemu. Eh.

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Eskimos napisał:

Okładka to świetny case. Dzięki @Roger widać na porównaniu że:
- Marvel ma małego, bo wymaga by napis "Spider-Man 2" był większy niż cokolwiek innego na okładce

- Marvel myśli że ma monopol na kolor czerwony (komuniści?)

- dodane "C"opyright na okładce, logo PS Studios i Insomniaca. Po co? Przecież to nie okładka gry, tylko magazynu.

- w dolnym 15% strony Marvel ma wyłączność, co skutkuje komicznym przesunięciem kodu kreskowego w kompletnie niepasujące miejsce. Cud że się zgodzili by był na okładce! Założę się że Roger musiał cytować im polskie prawo prasowe że MUSI BYĆ bo pewnie i to chcieli usunąć :laugh:

 

Ach ci prawnicy i marketingowcy. Brzydziej, mniej składnie, ale po ichniemu. Eh.

Firma płaci za powierzchnie reklamową i chce być na niej dobrze widoczna, no szok po prostu. Żyjemy w czasach, gdzie prywatne przedsiębiorstwa próbują zastrzec pojedyncze słowa XD a wy przeżywacie, że napis Spider Man jest większy od psx extreme

Odnośnik do komentarza

W obecnej sytuacji na rynku prasowym, to raczej lepiej się cieszyć, że są chętni na zapłacenie za okładkę, niż narzekać że jest kiczowata. Na "artystyczne"/minimalistyczne okładki to może mógł sobie pozwolić Ściera 20 lat temu, gdy na okładce ze spidermanem nie było nawet tytułu gry

Edytowane przez snejk04
  • Plusik 1
  • This 2
Odnośnik do komentarza

Nabyłem.

Tradycyjnie: sugestie unikania białego tekstu na czarnym tle zostały olane. Layout po staremu.

Wołanie w puszczy.

 

Przed odłożeniem na stos przeczytałem tylko końcowy felieton Rogera: o seks aferze z Gonciarzem i innymi yotuberami. Wkrótce u Mazurka z RMF jako ekspert pojawił się człowiek warga, ten co był na 25 urodzinach PE. On też opublikował swój film o aferzystach z nastolatkami. No i wyszło za chwilę, jakie to "zabawne" filmiki kręcił.

Żenada i patologia.

Edytowane przez macGyver
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Atherius napisał:

Brak prenumeraty w skrzynce, ale to już standard i tym razem ja się wycwaniłem, bo nie przeczytałem do końca zeszłego numeru, więc nadal mam co czytać. :turned:

Ja mam jeszcz nie odpakowane #313, jestem w połowie #312 więc nawet zapomniałem i nie zauważyłem, że nowy nie doszedł. Jeden z niewielu razy gdzie nie narzekam, że numer nie doszedł :bella:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...