Skocz do zawartości

PSX Extreme 314


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, MYSZa7 napisał:

@Nemesis co miałeś na myśli pisząc o „podwójnej wartości historycznej dla polskich graczy” w tekście o rebootcie Tomb Raidera? Bo następne zdanie jest o brytyjskiej aktorce i jej roli w projekcie i nie wiem czy ona ma polskie korzenie czy zgubiłeś myśl?

 

Zbładziłem po drodze. Wybaczcie mi ten jeden raz, obiecuję poprawę. 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Pytanko odnośnie gier roku - myślę, że formuła podziału na gatunki (w dobie ich zacierania) i wybierania przez redaktorów najlepszych gier z danego gatunku jest trochę przestarzała i się wyczerpała. Myślę, aby w tym roku zrobić po prostu top 50 gier na bazie głosowania, gdzie każdy redaktor wybierze swoje top 10, top 15. jak to widzicie? Inna sprawa, że te rozkłady z redaktorami zawsze są wypchane do granic możliwości testem z małą czcionką, co po prostu źle się czyta i wygląda. 

Edytowane przez Roger
  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

No ja w żadną ścigałke ani sportowke póki co nie zagrałem w tym roku a taka kategoria strategia/taktyczne, gdzie jest anno na konsole, fire emblem, remaster mario rpg, shadow gambit, alien dark descent i trzeba wybrać jeden tytul. Inna bajka ze ściganie się autkami czy bieganie po murawie ma elementy rpg  jeśli za takie uznamy rozwijanie statystyk zaś alan wake 2 to gatunkowo... Gra akcji? Shooter?

 

I jak ktoś lubi 4 kółka niech ma prawo dać temu wyraz umieszczając np w top 10 tak forze, jak i the crew :)

Odnośnik do komentarza

Cześć!

 

Jako wieloletni czytelnik magazynu mam pytanie/sugestię:

 

@Roger, czy rozważaliście z Łapuszem, aby na okładce numeru 316, który pewnie ukaże się jakoś przed Sylwestrem/Nowym Rokiem (z kalendarzem, prawda?), umieścić jednak datę nie grudniową 2023, ale styczniową 2024 (01/2024)? Dziwnie będzie, gdy przez "miesiąc półkowy" w kalendarzowym styczniu 2024 w salonikach prasowych będzie leżeć magazyn opatrzony zeszłoroczną datą grudzień 12/2023. Wielu nieregularnym kupującym może wydać się, że to stary numer "leżakuje".

 

Natomiast numer ogólny czasopisma (316) można by zachować, przez co nie byłoby problemu z prenumeratami (które zresztą dochodzą z opóźnieniem, np. numer teoretycznie październikowy miałem w skrzynce dopiero w listopadzie).

 

Pozdrawiam całą redakcję!

 

Aha, popieram zmianę formuły plebiscytu na redakcyjną grę roku.

 

Edytowane przez Fopex
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Roger napisał:

Pytanko odnośnie gier roku - myślę, że formuła podziału na gatunki (w dobie ich zacierania) i wybierania przez redaktorów najlepszych gier z danego gatunku jest trochę przestarzała i się wyczerpała. Myślę, aby w tym roku zrobić po prostu top 50 gier na bazie głosowania, gdzie każdy redaktor wybierze swoje top 10, top 15. jak to widzicie? Inna sprawa, że te rozkłady z redaktorami zawsze są wypchane do granic możliwości testem z małą czcionką, co po prostu źle się czyta i wygląda. 

 

Żeby już nie grzebać się we wcześniejszych latach (chociaż dla porównania by można, bo bywało dużo sensowniej), to w styczniowym numerze jest tak, że niby miało być przejrzyściej, bo tylko po dwie osoby na stronę, a w praktyce nic z tego sensownego nie wyszło. Upchane kategorie dla każdej osoby tylko zabrały po kilkanaście wersów, a nad czcionkami nikt już nie zapanował, bo wyboldowanie tekstów autorów sprawiło, że te były jeszcze ciaśniejsze, a akapity wyśrodkowane. A pomiędzy jeszcze grafiki kolorowe na postaciach szarych w tle. :facepalm: Tak zwana kreatywność Romana ;-D.

 

Zatem nową formułę przyjmę z chęcią, tylko proszę tego nie spartolić.

 

PS Podobno drukarze płakali jak drukowali.

PS 2 Roger nie płakał, ale Japonki już tak.

 

IMG_20231122_161318~2.jpg

Edytowane przez macGyver
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Roger napisał:

rozkłady z redaktorami zawsze są wypchane do granic możliwości testem z małą czcionką, co po prostu źle się czyta i wygląda. 

Jak za Ściery zajmowały 2 strony to tak, natomiast ostatnio, gdy zajmowało to pół numeru... musiałem przeoczyć.

A wygląda źle, bo wsadziliście jakieś infantylne dodatki (-> post wyżej).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Kurczę, fajna ciekawostka z tym Play Novel: Silent Hill. Zacząłem trochę dłubać jak wspomniałeś o dodatkowych scenariuszach, w ruch poszły japońskie źródła (polecam fanowskie Game Catalog na atwiki, tutaj wpis dla Play Novel: https://w.atwiki.jp/gcmatome/pages/6046.html), nie spodziewałem się, że pobierało się je poprzez podłączenie Game Boya do telefonu komórkowego przez specjalny kabelek. Niestety nie udało mi się znaleźć czy zachowały się w oryginalnej formie te epizody. Może w wolnej chwili poszukam w źródłach pisanych co nieco o nich :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, jakbu napisał:

Kurczę, fajna ciekawostka z tym Play Novel: Silent Hill. Zacząłem trochę dłubać jak wspomniałeś o dodatkowych scenariuszach, w ruch poszły japońskie źródła (polecam fanowskie Game Catalog na atwiki, tutaj wpis dla Play Novel: https://w.atwiki.jp/gcmatome/pages/6046.html), nie spodziewałem się, że pobierało się je poprzez podłączenie Game Boya do telefonu komórkowego przez specjalny kabelek. Niestety nie udało mi się znaleźć czy zachowały się w oryginalnej formie te epizody. Może w wolnej chwili poszukam w źródłach pisanych co nieco o nich :)

 

Takie zaginione rzeczy *czasem* wypływają po latach w internecie, więc ja nie tracę nadziei. Zwłaszcza że bez nich "scenariusz" Cybil jest odrobinę bezsensowny...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...