Skocz do zawartości

GTA IV


Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

Jak tam się miewa wersja Steam, jest w pełni grywalna? 

Dwie rzeczy po zainstalowaniu:

raz: https://www.definitive-edition-project.com/iv-de

dwa: https://www.reddit.com/r/pcgaming/comments/gsn6w8/dxvk_works_magic_on_gta_iv/

 

Pierwszy link to zbiór poprawek i przywrócenie wszystkich utworów z radia, które instalujesz sobie metodą "skopiuj wszystko do folderu z grą". Dodatkowo na stronie jest lista komend, które warto ustawić jako parametry uruchamiania gierki tak, aby zapewnić jej jak najlepsze korzystanie z nowych sprzętów. Drugi link to natomiast dobra petarda - biblioteki, które sprawiają, że gra uruchamia się przy pomocy Vulkana zamiast wiekowego DirectX 9. Vulkan robi jej dobrze na serduszko i framerate, praktycznie stałe 60 klateczek, może czasami coś chrupnie tu i ówdzie, ale komfort grania wobec "gołej" wersji szybuje w kosmos.

 

 

Kupuj, zanim Grove Street Games zrobi remastera i Rockstar usunie czwórkę z dystrybucji :yakubu:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Bzduras napisał:

Dwie rzeczy po zainstalowaniu:

raz: https://www.definitive-edition-project.com/iv-de

dwa: https://www.reddit.com/r/pcgaming/comments/gsn6w8/dxvk_works_magic_on_gta_iv/

 

Pierwszy link to zbiór poprawek i przywrócenie wszystkich utworów z radia, które instalujesz sobie metodą "skopiuj wszystko do folderu z grą". Dodatkowo na stronie jest lista komend, które warto ustawić jako parametry uruchamiania gierki tak, aby zapewnić jej jak najlepsze korzystanie z nowych sprzętów. Drugi link to natomiast dobra petarda - biblioteki, które sprawiają, że gra uruchamia się przy pomocy Vulkana zamiast wiekowego DirectX 9. Vulkan robi jej dobrze na serduszko i framerate, praktycznie stałe 60 klateczek, może czasami coś chrupnie tu i ówdzie, ale komfort grania wobec "gołej" wersji szybuje w kosmos.

 

 

Kupuj, zanim Grove Street Games zrobi remastera i Rockstar usunie czwórkę z dystrybucji :yakubu:

Dziękować :)

Odnośnik do komentarza

Odpaliłem IVczkę na PC w tej edycji z nieoficjalnym patchem "Definitive". Wygląda to zajebiście, wspiera ultrawide, trzyma 60 fps, no nie wierzę, ile lat trzeba było czekać, żeby ten port był grywalny i chodził i wyglądał fenomenalnie :D. Teraz grając na PS5 w odświeżoną trylogię i w IV na PC widać jak ogromnym przeskokiem była IV w stosunku do trylogii, jedna z najlepszych gier jakie powstały, chyba trochę niedoceniona na premierę, bo imo dla mnie lepsza niż Vtka. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.11.2021 o 22:36, LukeSpidey napisał:

Raczej doceniona. Na meta GTA4 ma 98/100, a GTA5 97/100. Wersje na x360 oczywiście.

Chodzi mi raczej o to, że gracze narzekali, że jest to krok wstecz w stosunku do SA pod względem skali i narzekali nawet na zbyt symulacyjne podejście do rozgrywki, dopiero po latach od wydania GTA V większość uznaje się, że to właśnie GTA V było cofnięciem się w rozwoju marki pod względem realizmu rozgrywki, poza tym do niedawna nie było sprzętu, który dobrze by sobie radził z GTA IV. Na premierę na PS3/XBOX360 gra chodziła w 20 klatkach i technologicznie wyprzedzała swoje czasy. Ponadto realizm nie bardzo był wtedy w cenie (nie mówię o recenzentach, im się podobało :)).   W każdym razie jestem oczarowany jak ta gra wygląda i jak się w nią gra w 4k 60 fps, remaster aż się prosi, tak, żeby konsolowcy również mogli tego zaznać. Jest wersja 60 fps we wstecznej na Series X, ale chyba tylko w 1080p i low detalach. 

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...
10 godzin temu, ProstyHeker napisał:

Ballada o geju bardzo efekciarska, podobała mi się ta ciągła akcja :obama:

 

Ballada to jest mistrzostwo. Jedno z moich lepszych przeżyć. 

 

 

Grovvych.

 

10 godzin temu, ProstyHeker napisał:

Skończyłem obydwa dodatki - nie są może jakieś opór w topór powalające na kolana, ale bawiłem się świetnie

Ale wiesz, co? 

Moje wrażenia z premierowego ogrywania ich mówią, że jednak są powalające na kolana. Świetnie się do nich wraca, a yebana /dobra c'nie/ piątka ich nie ma. Nie ma. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.02.2021 o 20:25, MYSZa7 napisał:

Tak testowałem sobie GTA IV na 360 jak i na Series X i powiem Wam, że pomimo że gra chodzi na bestii w 60 fpsach to... nie da się biegać. W sensie gra chodzi tak płynnie, że żeby biegać trzeba tak napierdalać "A", że palec można sobie rozjebać :potter: Zanim gra załapie, że wciskamy "A" mija z 2-3 sekundy. No ciężko się tak gra, przy wersji na 360 nie ma oczywiście tego problemu. 

???

Pobrałem grę i biega się normalnie, przy normalnym wciskaniu, nic sobie nie rozjebujesz.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Pupcio napisał:

Od czego odpiąć? :shieeet:

Masz 11 tematów podpiętych w dziale Rockstar☆ Games, są oznaczone ikonką pinezki z lewej strony - to powoduje, że pomimo braku aktywności od wielu lat, nie spadają one w dół działu - a wciąż są na górze przed aktywnymi tematami.

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Wygląda to świetnie, ale jednak przejdę w 720p na Xboxie. Jakoś to bliższe doświadczeniu z oryginału.

 

Ja pare lat temu nawet przeszedłem na PS3 podstawkę i  oba dodatki. Ta fizyka i strzelanko dalej obejma dla mnie

Edytowane przez oFi
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, maciucha napisał:

IV jest grana w 60fps pod kolderka na decku ostatnio :banderas:

Nie wiem jak tam z takimi rzeczami na deczku, ale sprawdź sobie https://www.definitive-edition-project.com/iv-de bo ma dużo poprawek i dużo duszy

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Mija 15 lat od premiery a ja pamiętam wszystko jakby to było wczoraj. Ten tatuaż na łapie Petera Moora. Pierwszy trailer z Nico na statku. A potem ta niesamowita premiera. Gra tak różna od kolorowych i "arcadowych" GTA ery 3D. Poważna, mroczna. Ale też niepozbawiona humoru. Dla mnie jedna z gier życia. Dodatki też były ok, Ballada lepsza od Lostów. Johnego nie polubiłem, kudosy dla Trevora. Bardzo bym chciał jaką reedycję, chociażby na telefon

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...