Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.04.2023 o 09:49, Yap napisał:

Super Mareeoo Bros - smaczki z gier wylewaja sie galonami. Miejscami smiesznie, jeszcze gdzie indziej mniej, Pratt, Taylor-Joy, Black zrobili swoje inie widze przeciwwskazan dla powstania kontynuacji. Zabierzcie dzieci, jesli macie. 
8+/10

Jako gierek nie wypada mi nie wyjsc na seans z dziecmi. Tym bardziej jako posiadacz N. 

 

Nie moge sie doczekac :ohboy:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gaslight (1940) - no trąca myszką w pewnych elementach, bardzo szybko idzie przejrzeć całą intrygę, ale dwa elementy dalej robią spore wrażenie: po pierwsze fenomenalna gra Begmann, która znakomicie pokazuje stopniowe osuwanie się w szaleństwo i to jak można łatwo stać się ofiarą psychicznej przemocy, po drugie - to film oparty na dialogach i to zdecydowanie odróżnia go od współczesnego mainstreamu, gdzie mam wrażenie, żerozmowa jest traktowana po macoszemu. 

 

Bardzo mi się podobało.

 

Nieznajomy (2022) - bazujący na faktach film o próbie zbliżenia się do podejrzanego o porwanie kilkuletniego chłopca przez tajniaka, w celu rozwikłania zagadki. Mylące w tym filmie jest to, ze główni bohaterowie są wizualnie do siebie bardzo podobni i miałem co chwilę rozkminę, przynajmniej na początku filmu, kto jest kto. Po drugie - trochę naciągane jak dla mnie było zorganizowanie takiej machiny państwa i takiej skali obławy na "tylko porywacza, potencjalnie zabójcę dziecka". Brzmi to bardzo źle, ale jak ktoś obejrzy film, to powinien wiedzieć o co chodzi.  Plusem są ładne zdjęcia oraz dość dobrze oddane napięcie, jakie towarzyszy działającemu pod przykryciem, jak wycieńczające jest udawanie i frustrujące zarazem, gdy musiał udawać przyjaciela takiej ludzkiej wszy. Generalnie takie całkiem niezłe kino, w sam raz na niedzielę wieczór.

Odnośnik do komentarza

Evil Dead Rise

 

Kiedyś oglądałem coś z serii, ale to było wieki temu. Poszliśmy pod wpływem impulsu i całkiem nieźle się bawiliśmy. Gore i cała przemoc momentami przesadzona, ale bez żenady. Fani ED pewnie są podzieleni, ale sam się do nich nie zaliczam, więc ciężko mi ocenić jak to wypada na tle pozostałych filmów. No i kilka scen, których śmieszność sami sobie oceńcie. Jak kiedyś trafi na jakieś ludzkie vod, to pewnie też obejrzę. Albo i nie, bo na 3 filmy się zasadzam od miesięcy i jakoś do tej pory do nich nie dotarłem.

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Jak kolega wyżej napisałem - nie było takie złe, ale tez nie było to kino do którego będę wracał pasjami. Końcówka fajoska.


jeszcze w klimatach horroru:

 

Pearl- kurde, ale mi siadł. Historia mało miasteczkowej dziewczyny o wielkich ambicjach i równie wielkich demonach. Tłamszenie przez rodzine, skłonności psychopatyczne i Mia Goth która potrafi to przekuć to wszystko w powoli kipiące szaleństwo wybuchające pod koniec 3ciego aktu sprawia ze film mi niesamowicie siadł.  Czekam na dokończenie trylogii - 7+/10

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.04.2023 o 19:35, Kalel napisał:

AIR - jak zobaczyłem ze w podstawie obrony United wychodzą Maguire i Lindelof to stwierdziłem ze ja pierdole taką komedie i idę do kina. I trafiłem przypadkiem na ten super lekki film, który nie jest o ratowaniu galaktyki i cofaniu czasu a o ludziach. Można było pójść na łatwiznę, i pokazać Jordana w każdym możliwym archiwalnym klipie z przepastnego archiwum NBA ale jednak nie. Powstał film o tym jak Nike, mając nóż na gardle i kreatywnych ludzi podjęła ryzyko. I oglądanie tego ryzyka to lekkie i przyjemnie kino na niedziele wieczór.

 

7+/10

 Udało mi się wczoraj jeszcze załapać na seans Air w Multikinie. Dla mnie bardzo mocne kino z fajnym pomysłem na przedstawienie tej historii i z dosłownym odsunięciem Jordana w cień. Wspaniała wycieczka w lata 80, począwszy od scenerii, stylu życia aż po muzykę. Bardzo dużo koszykarskich smaczków z tamtych lat i kulisowych historii sponsorskich Jordana z początku kariery. Matt Damon top rola jak zawsze. Nie spodziewałem się, że aż tak mi się spodoba ten film.

 

Swoją drogą, byłem w kinie pierwszy raz od prawie 4 lat.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Miłosne grzmocenie na thorowisku (thor love and thunder)

 

Festiwal nieśmiesznych żarcików i takich sobie wizualiów. Cała reszta do zapomnienia. Ragnarokowi ten twór nie powinien nawet podeszw butów czyścić. Won mi z tym 

 

 

65

 

Miało być piu piu z karabinku do dinusiów, a nawet tego za wiele nie było. Strata czasu.

 

Ghostbusters Afterlife

 

Bezpieczny sequel po latach. Zbyt bezpieczny i mimo wszystko niepotrzebny. Plus za Ecto1. Znany motyw muzyczny tylko na napisach jest. A szkoda.

Obejrzeć od biedy można.

 

Spider Man No way home

 

 Multiwersum niby fajny patent, ale mnie akurat tutaj to nie do końca przekonało. Powroty (aktorsko) w sumie na plus, ale jako całość... dla mnie to już nie ten fun co przy Homecoming, że o starszych filmach nie wspominając. 

Marvel (choć tutaj też sony i columbia) zaczyna chyba zjadać własny ogon bo po Endgame jakoś im w te filmy nie wychodzi. Albo człowiek ma tego przesyt. 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Spider-Man Across the Spider-Verse - wszyscy powinni juz wiedziec, ze bedzie 3ka, ale niestety styl w jakim konczy sie ten film nie jest utrzymany w dobrym smaku. No takimi cliffhanger’ami nie konczy sie filmow. To zabieg wkurwiajacy i pozastawiajacy masywny niedosyt. 
Sam film jest swietny. Bardzo solidnie sklejony. Dialogi i sceny sa spojne i klarowne. Niski framerate (jakze charakterystyczny dla Spiderka od Sony) potrafi, po dluzszym momencie, wywolac…zmeczenie sensoryczne. W grach zawsze wybieram “performance mode” bo plynnosc zawsze byla dla mnie priorytetem, a tutaj cierpialem skoki galek ocznych przy wiekszej zadymie. 
W samej historii namieszali. Namieszali na tyle mocno, ze tylko uniejetnie napisany scenariusz mogl to zaserwowac z sensem. Zmiany tempa sa czeste, ale nie nachalne. Miles jest chlopakiem “lubialnym” i mozna sie z nim utorzsamic jesli pamieta sie swoje szalone dziecinstwo. Ja spedzilem je na drzewach z placzacymi rodzicami u jego korzeni, ktorzy nie wiedzieli jak mnie stamtad sciagnac. Bedziecie swiadkami mindfuck’ow z CALEGO uniwersum SpiderMan’a. Smaczki wylewaja sie hektolitrami. Nawalnica wspomnien od najwczesniejszych lat produkcji zarowno filmow/seriali jak i komiksow jest tu wszechobecna. Zakladam, ze wiele skorek z tego filmu bedzie rownierz w SM 2 do odblokowania. 
Into the Spider-Verse jest filmem lepszym, lepiej wywazonym i z konkretnym zakonczeniem, ale ta czesc nie jest gorsza. Jest mniej zajebista. 
Weznie swoje dzieci, ale nie za mlode. Dostana oczoplasu i nie skumaja za wiele z mocniejszych scen. To jest filmm raczej dla nastoletniej publiki.

 

Scarlett Johansson/10

 

Edyta

Jesli ktos rozpoznaje “woke” to tutaj jest tego troszke. Nacisk na dyweryfikacje jest dosc mocny, ale nie gryzie w galy bo nikt nie mowi glosno co jest sluszne i nikt niczego nie wciska. Natomiast jesli ktos mial problem z Mel z TLoU2 to tutaj bedzie mial uczte dla oka :no:. Reszta podana jest w dobrym, czasem smiesznym,  ujeciu. 

Edytowane przez Yap
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Bez Przebaczenia (The Equalizer) - chyba komuś zaleciało sentymentem do starych czasów kreatywnego tłumaczenia, czy też anty-tłumaczenia tytułów. Hm, ale taki "Wyrównywacz" brzmiałoby chyba bardziej oldschoolowo? :) Film jest takim zalatującym dawnymi czasami akcyjniakiem z nieśmiertelnym i nie chybiającym protagonistą. W sumie jak miałem z 14 lat to marzyłem, że stworzę film, gdzie bohater będzie takim mega madafakerem, że nie będzie biegał, krył się, robił fikołków i innych niepotrzebnych rzeczy. Nie, on będzie na tyle zaje*isty, że będzie po prostu chodził i zabijał. Nieważne gdzi i jak i czym, choćby sprzętem AGD z Leroy Merlin. Cóż, Antoine Fuqua widocznie miał to samo marzenie, acz był w jego realizacji bardziej konsekwentny. I w sumie tyle można rzec - Denzel chodzi i zabija. No dobra, czasami robi to na stojąco. Generalnie jest jak super bohater i skrzyżowanie Johny'ego Rambo i Hitmana, którego na przekór naturze i mdło przez jakieś 1/4 fillmu próbuje kreować na człowieka reżyser - ot nasz heros to z pozoru dobry obywatel, czyta książki, pomaga ludziom, ma pracę i żywi się w lokalnej restauracji. A poza tym próbuje nie mordować wszystkiego złego co napatoczy się w jego otoczeniu, co niestety jak na złość (temu złemu) samo pcha mu się pod nos. Tak więc średnio mu to wychodzi, podobnie jak średnio wychodzi reżyserowi oświetlenie. Na wikipedii pisze, że to film "neo-noir", ale dla mnie jest po prostu ciemno jak w dupie. Nawet w pewnym momencie tuż przed wyczekiwaną akcją spektakularnie gasną światła, tak jakby film troiliował i mówił widzowi: "Ha, co chciałoby się widzieć, co nie?". No ale poza tym sztampowy, bzdurny akcyjniak. Mogą go śmiało puszczać w Pogromcach Poniedziałków w TV Puls ;)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

The Killer (2022) - bezpretensjonalny John Wick made in Korea. Nie mam absolutnie zadnego pojecia czemu to wypozyczylem, moze ktos na forum polecal, moze zobaczylem poster, nie wiem. Prosta fabula, troche intrygi, idealna ilosc napier.dalania i scen spokojnych, absolutnie zadnego woke go.wna. Nawet babe bijo acz zasluzenie. Raczej polecam bo trwa jedynie 1.5h i w ogole nie przynudza. 7+/10.

Odnośnik do komentarza

Spotlight - dobre, rzemieślnicze kino, z lekkim zacięciem moralizatorskim. Oparte na faktach, o ujawnieniu skandalu pedofilskiego wśród duchownych kościoła katolickiego w Bostonie przez komórkę śledczą dziennika Boston Globe. 

 

Czas apokalipsy - nalot helikopterów przy Jeźdźcach Walkirii dalej robi robotę, a do tego świadomość całej otoczki powstawania tego filmu, zmiany reżysera, całkowitego przemodelowania scenariusza i roszad w obsadzie dodaje smaczku. Świetne kino, które ukazuje przy użyciu bardzo zmyślnych sztuczek reżysersko-operatorskich tak stopniowe popadanie w obłęd, jak i charakter wojny w Wietnamie - trochę szalonej, deliryczno-narkotycznej, z ogromną przewagą militrarną po stronie USA. Dość uniwersalny przekaz i zasłużony (chyba) tytul arcydzieła, choć było trochę dłużyzn, ale ogląda się zacnie. 

Odnośnik do komentarza

AIR - chciałoby się powiedzieć, że w końcu jakiś dobry film u Amazona. Bardzo dobra obsada, czuć chemię między aktorami, klimacik lat 80tych, no i ta ścieżka dźwiękowa, pycha! Sam pomysł na fabułę również świetny, zawsze powtarzam w takich momentach, że życie pisze najlepsze scenariusze. Nawet jeśli kogoś nie interesuje koszykówka, to warto obejrzeć, bo 2 godziny mijają jak z bicza strzelił. Szczerze to nawet jakbym chciał to nie mam się za bardzo do czego przyczepić. Brawo, oby więcej takich produkcji na tak wysokim poziomie.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

The Flash 

 

Kilka miesięcy przed premierą liczyłem na dobry film, po przedostatnim zwiastunie miałem jeszcze większy hype, ale oceny sprowadziły mnie na ziemię. Mimo tego poszedłem na premierę i jestem w szoku, bo uważam, że ostatnie dwa miesiące to jeden z najlepszych okresów dla filmów superhero w historii.  Across The Spiderverse jest najlepszy wizualnie i artystycznie, Strażnicy najlepiej grają na emocjach, a The Flash.. to najlepsza komedia ostatnich kilku lat (ogólnie) i chyba najśmieszniejszy film z gatunku superhero w historii. Akurat tego zdecydowanie się nie spodziewałem. Rozumiem jednak oceny, bo film sporo traci przez słabe CGI w przynajmniej kilku scenach. Naprawdę efekt mocno gryzie się z resztą filmu. Za to reszta jest fenomenalna i chyba bawiłem się najlepiej w tym roku w kinie właśnie na Flashu 

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Jestem po seansie Egzorcysty Papieża. Wleciał na Prime to wypożyczyłem,żona lubi takie klimaty :reggie:… albo nie mogę oglądać na leżąco filmów,albo jak coś jest średnie fhui to usypiam. Wiec taka to ocena IMO, średni film jakich wiele. Wypożyczyłem na szczęście jeszcze Johna Wicka 4 i Mezczyzna imieniem Otto. Szczególnie liczę na ten drugi. 

Edytowane przez Szajka
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...