Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Was o pomoc w doborze opon do roweru. Obecnie mam KENDA 29 X 2,35 K1080 SLANT SIX SPORT 30TPI i szczerze mówiąc ta opona jest żadna, jak na 29 cali muszę się namachać co ma swoje dobre strony ale jest trochę upierdliwe na dłuższe dystansy. Chciałbym oponę szybką i w miarę uniwersalną, warunki to leśne ścieżki więc i korzenie, asfalt w deszczu raczej nie śmigam. Co polecacie?

 

Rower to Scott Aspect 920 29er 2018

Edytowane przez Absolem
Odnośnik do komentarza

Moja koza. Zwykły uniwersalny rower, ale 27 przełożeń + hydrauliczne heble też daje radę i z górki te 60 z groszem polecę. Jestem początkujący i na ile czas pozwolił to te 1350 km w 4 miesiące wykręciłem, i o ile na rekreację i wypad w teren styknie, to na ambitniejsze wyjazdy bez szosówki się chyba nie obędzie. Na przyszły rok może, jeszcze parę fajnych miejsc do odhaczenia zostało :). 

uc?id=1cjw-i7C2vdg-K3Qbvu1ZJgk7pM6f8rUo

 

@Absolem, u mnie siedzą :

Kenda K841A With K-Sheild.

uc?id=1cieT5h0b-IF8rOG-EiFZYiKkgPe4tpbF

 

 Być może Schwalbe czy czy inna marka jest lepsza, tego nie wiem, ale te. są uniwersalne 26 x 1.95. Trochę już zjeździły, po drogach suchych i mokrych, lasach + nie wielkie błoto , kamieniach, zdażyło się po szkle i odpukać nie było problemu. Przy zakupie roweru gościu mówił, że dają dożywotnią gwarancję na przebicia. Co drugi tydzień dopompować te 5-10 psi i ogień.

 

 

Edytowane przez alb84
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przeszedlem z Cannondale'a CAAD12 na Cube Agree SLT.

 

378410_light.jpg

 

Ogólnie czyta/mówi się że sprzęt nie gra takiej dużej roli. Liczy się jeździec. PYER.DOLENIE :D Boost do sredniej predkosci instant +20%.

Ja Cie krece jakie to dobre. Wczoraj 80km - a byloby spokojnie 100km+ gdyby ziomek nie mial slabej kondycji i nie chcial  do wracac. Dzisiaj z samego rana 50km z srednia predkoscia 34km/h (z przejazdami na trase przez miasto: swiatla, krawezniki itd.).

Na prostej, z lekkim wiatrem w plecy 52km/h. Mysle ze jak troche zrzuce kg, to 60km/h w porywach powinien byc.

Siodelko wygladalo na beznadziejne i sie balem ze jakas tandeta. Siedzi sie FENOMENALNIE. Duzo lepiej niz na FIZIK'u ktory  byl dolaczany do Cannondale'a.

Przerzutki elektryczne - super bajer. Czy koniecznie potrzebne? Jasne ze nie. Ale daja frajde dla gadzetciarza jak mi. Mozna np tak ustawic, ze zmienia sie tylko tylna przerzutke, a przednia sama sie dopasowywuje. Ten dziwek jak z przodu nagle przeskakuje :banderas:

Kurde, az chyba jeszcze 50'tke walne wieczorem.

 

Troche sie zastanawiam co by bylo gdybym wzial jeszcze jeden model wyzej (zdjecie na dole) ... ale coz, moze w nst roku :D

 

379200_light.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, iluck85 napisał:

Dałem plusa, ale ja totalnie źle wspominam firmę Cube.

Dalej Ski Team to ogarnia na PL? Ja miałem MTB, geometria ramy tragiczna. 

 

Ale cena mocno ok przy tych przerzutkach :) Jakie koło? 

 

https://www.newmen-components.de/en/108/road/wheels/advanced-sl-r38/


 

32 minuty temu, u55r napisał:

Ale SKITeam to zbiorowisko najgorszego leniwego i najmniej przyjaznego personelu, który utrudnia zakup rowerów w Warszawie. 

Kupowałem w SKI Teamie rower jakieś 10 lat temu i szczerze powiedziawszy nie miałem na co narzekać. Tyle że ja wiedziałem sam co chciałem i nie było żadnych problemów z komponentami itd. więc nie mieli się za bardzo jak wykazać w sprzedaży, doradzaniu, reperowaniu itd. Więc nawet jeśli już wtedy byli 'meh', to i tak bym tego nie zauważył.

 

Tym razem rower kupowany w Berlinie w 'małym' sklepiku : https://nanobike.de/. Obsługa wygląda na fachową, typ który mi sprzedawał, sam zaproponował że wymieni mi klipsy na buty bo kupowałem od razu pedały.

Przynajmniej w Niemczech (w Polsce pewnie też) jest od cholery sklepów wysyłkowych którzy dostarczają rower w którym trzeba tylko wyprostować kierownice jeśli nie chce się bawić w kontakt ze sklepem itd.

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.07.2020 o 13:27, alb84 napisał:

Moja koza. Zwykły uniwersalny rower, ale 27 przełożeń + hydrauliczne heble też daje radę i z górki te 60 z groszem polecę. Jestem początkujący i na ile czas pozwolił to te 1350 km w 4 miesiące wykręciłem, i o ile na rekreację i wypad w teren styknie, to na ambitniejsze wyjazdy bez szosówki się chyba nie obędzie. Na przyszły rok może, jeszcze parę fajnych miejsc do odhaczenia zostało :). 

uc?id=1cjw-i7C2vdg-K3Qbvu1ZJgk7pM6f8rUo

 

@Absolem, u mnie siedzą :

Kenda K841A With K-Sheild.

uc?id=1cieT5h0b-IF8rOG-EiFZYiKkgPe4tpbF

 

 Być może Schwalbe czy czy inna marka jest lepsza, tego nie wiem, ale te. są uniwersalne 26 x 1.95. Trochę już zjeździły, po drogach suchych i mokrych, lasach + nie wielkie błoto , kamieniach, zdażyło się po szkle i odpukać nie było problemu. Przy zakupie roweru gościu mówił, że dają dożywotnią gwarancję na przebicia. Co drugi tydzień dopompować te 5-10 psi i ogień.

 

 

Dzięki za radę, kupiłem Race King Continentala, zupelnie inny rower. 

Odnośnik do komentarza

Mimo ze nie robie dlugich treningow bo mi to do duatlonu nie potrzebne zbyt mocno to zeby krupek nie mowil ze jestem rowerzysta a nie kolarzem je,blem w niedziele stowke. Akurat pogoda fajna, tak z 40 stopni na sloncu, w sam raz na prawie 4 godziny na rowerze. 

sriJXZe.jpg

 

Do 70km srednia byla 27,6. Potem je,bło. Puchlem od ciepla, serducho nie chcialo zejsc ponizej 160 odbic.W dodatku z 40km bylo zje.banej nawierzchni i mnie telepalo bo okazalo sie po 30km ze driga ktora planowalem jechac jest w remoncie :dafuq: Przejade sie jeszcze raz ale juz w chlodniejszy dzien, mysle ze srednia predkosc wtedy bedzie na lajcie 1-1,5kmh wyzsza. Na trasie zelik i daktyle. Tym bardziej ze na drugi dzien jak mlody bog, jakbym wcale nie jezdzil. Jedyny mankament to bolaly mnie tak ze nie moglem chodzic z 20minut zewnetrzne miesnie stop. Zbyt wąskie buty? Zdziwilem sie bo nie bolaly mnie plecy podczas dluzszej jazdy. Widocznie codzienny trening miesni posturalnych przyniosl efekt. Ogolnie zdecydowanie wole szybkosc ale od czasu do czasu tez spoko tak sie przejechac dalej.

 

Jechalem w bokserce wiec na drugi dzien tak

FDtHxRE.jpg

 

Bonus content

Spoiler

CZIP TUNINK

a43aeRwg.jpg

 

Izotonik, cewnik i przetaczanie krwi z epo w jednym

 

Edytowane przez kanabis
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...