Skocz do zawartości

Crysis 2


TomisH

Rekomendowane odpowiedzi

Zauwazylem to. Jest to jakis glitch. Tak mnie to irytowalo, ze az sprawdzilem czy we wczesniejszych poziomach tego nie bylo. No i okazalo sie, ze faktycznie nie bylo. No wiec odpalam chapter, na ktorym skonczylem (musialem od poczatku, bo checkpoint kasuje sie gdy wybniera sie inny etap) i nagle obraz czysty i ostry jak zyleta. Dwa razy mi sie tak zdarzylo i dwa razy pozbylem sie tego upierdliwego efektu wlasnie w ten sposob.

 

Haha... co się okazało - ja grałem z tym ziarnem od początku do końca gry! Teraz zrobiłem tak jak napisałeś i obraz mam ostry jak żyleta! Dostałem od grafiki strzała w pysk po raz drugi :D. Dzięki Ins za info jak się tego ziarna pozbyć :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Jestem ciekaw czy Crytek jest swiadomego tego problemu - pewnie wiele osob zaliczylo gre z tym ziarnem, nie wiedzaj jak wiele traca jezeli chodzi o oprawe.

 

Dziwne bo ja tego problemu nie miałem. Jaką rozdzielczość masz ustawioną w konsoli, 1080p? Przeszedłem grę z ustawioną rozdziałką 720p i problem o którym piszecie nie występował.

Odnośnik do komentarza

Sprawdzalem rozne rozdzialki i 50/60Hz. Ziarno wystepowalo w kazdym przypadku. Pomagalo jedynie wczytanie innego levelu. Zreszta mi to przydarzylo sie dopiero w polowie gry, Michał102 mial tak od samego poczatku, wiec mozliwe ze u niektorych w ogole sie to nie pojawilo.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Zauwazylem to. Jest to jakis glitch. Tak mnie to irytowalo, ze az sprawdzilem czy we wczesniejszych poziomach tego nie bylo. No i okazalo sie, ze faktycznie nie bylo. No wiec odpalam chapter, na ktorym skonczylem (musialem od poczatku, bo checkpoint kasuje sie gdy wybniera sie inny etap) i nagle obraz czysty i ostry jak zyleta. Dwa razy mi sie tak zdarzylo i dwa razy pozbylem sie tego upierdliwego efektu wlasnie w ten sposob.

 

a już myślałem że coś z konsolą mam :)

 

C2 oceniam na 8+ brakuje bossów, słaby finał, grafika technicznie miecie wszystkie inne gry na konsolach ale w kwestii dizajnu jest tylko OK.

Odnośnik do komentarza

No wreszcie dzisiaj dorwałem Crysisa. Pograłem niecałe 3 godzinki i muszę powiedzieć że gra dość długo się rozkręca, początkowe rozdziały są nieco "sztywne". Na szczęście jak kosmici zaczynają rozróbę robi się za(pipi)iście.

Graficznie to pierwsza klasa,chyba najładniejsza gra na xboxie,pokuszę się na stwierdzenie że nawet trzecia część Gearsów graficznie nie dorówna drugiemu Crysisowi.

Ogromny plus dla tej gry za możliwość cichego przechodzenia etapów masa zabawy z tą niewidzialnością, najbardziej cieszy mnie ubijanie tych tępych trepów z cichacza, kosa i po krzyku :wub:

 

 

Hmm tego glitcha z ziarnistym obrazem jeszcze nie miałem albo nie zauważyłem :P

Ciekawe czy to naprawią czy zostawią tak jak glitch z jaśniejszą częścią ekranu w AC:B(Ubisoft nie wybaczę ci tego <_< )

Edytowane przez kudlaty88
Odnośnik do komentarza

Zauwazylem to. Jest to jakis glitch. Tak mnie to irytowalo, ze az sprawdzilem czy we wczesniejszych poziomach tego nie bylo. No i okazalo sie, ze faktycznie nie bylo. No wiec odpalam chapter, na ktorym skonczylem (musialem od poczatku, bo checkpoint kasuje sie gdy wybniera sie inny etap) i nagle obraz czysty i ostry jak zyleta. Dwa razy mi sie tak zdarzylo i dwa razy pozbylem sie tego upierdliwego efektu wlasnie w ten sposob.

 

Miałem ten sam problem ale restart chaptera kilka razy pod rząd nie pomógł a nawet było jeszcze gorzej. Dopiero reset konsoli i ponowne załadowanie chapter'u pomogło.

Anyway twój post okazał się bardzo pomocny thumbsup.gif

Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze, że w moim przypadku trza było zresetować grę, dopiero potem wybrać chapter od nowa. Niestety to ziarno potrafi pojawić się w połowie wykonywanej misji - mi się tak stało przy zapisie checkpoint'u - przed zapisem obraz ostry jak żyleta, a po zapisie znowu ziarno :confused:. Oby szybko pojawił się jakiś patch poprawiający tego buga.

Odnośnik do komentarza

Po demie i spędzeniu około 70 h a moze i wiecej, wpadła w końcu w moje łapy pełna wersja i po czterech godzinach multi czuje mały niedosyt.

Po pierwsze mam wrażenie jakbym nadal grał w bete szczególnie zasługą sa dziwne sytuacje w sensie glich i spadek przy tym sygnału tez daje się we znaki, dalej muza, która działa cholernie mi na nerwy, nie dość że przegłośniona i charczy nawet jak wyciszę, przy okazji Zimmerman jakoś nie podziałał na mnie, to ją wyłączyłem :) Co do map to sa takie sobie.Ogólnie jak na razie bez szału, widocznie za długo dostępne było demo, którym zdążyłem się już trochę znudzić :P

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza

Pewnie stąd się bierze tyle rozbieżności zdań co do grafiki. Jak ktoś od początku grał z tym ziarnem, to grafika miała prawo nie wywrzeć na nim większego wrażenia. Ile ja się nakombinowałem z ustawieniami TV żeby to jakoś zamaskować, to głowa mała. Dopiero teraz gdy odpaliłem grę bez tego buga, to dosłownie spadłem z kanapy - różnica jest ogromna. Tekstury są ostre i bardziej szczegółowe, HDR zdaje się być lepszy - ogólnie obraz robi się bardzo klarowny.

Odnośnik do komentarza

ten bug z ziarnem to strzał w twarz cryteka, w jasnych etapach ujdzie ale w nocnych mocno denerwuje.

 

ziarna chyba nikt nie miał od początku u mnie się pojawiło od etapu z deszczem

 

 

U mnie to samo ziarno wyskoczyło w czasie misji z deszczem. Próbowałem zrobić tak jak poradził Ins ale nic to nie dało,dopiero w następnym etapie samo się naprawiło.

Paskudny błąd oby szybko go naprawili.

Odnośnik do komentarza

WOW! Zacząłem singla wczoraj i muszę powiedzieć że te pierwsze etapy mnie zawiodły, było po prostu jakoś tak nieciekawe bez polotu, ot półgłówki z CELLa między budynkami i nic więcej. Ogólnie gra nie zachwyca póki nami kieruje Gould, czyli jakieś... 6 rozdziałów? Teraz jestem w 9 czy bodajże 10 i jest zaje.biście :thumbsup:

 

Na dodatek w tych pierwszych etapach zawsze mnie coś irytowało w grafice - a to pop-up, a to rzucający się w oczy LOD, a to jakieś cienie z dupska, a to framerate spada... a od kiedy prowadzi mnie Heargraves to nie dość że jest ślicznie, to jeszcze płynnie, miód malina :potter:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...