Skocz do zawartości

Crysis 2


TomisH

Rekomendowane odpowiedzi

ActionTrip 03/22/11 8.6 out of 10 86.00%

Destructoid 04/01/11 8.5 out of 10 85.00%

Game Informer 03/22/11 9 out of 10 90.00%

Game Revolution 03/22/11 A- 90.00%

Gametrailers 03/22/11 9.1 out of 10 91.00%

gamrReview 03/22/11 9.4 out of 10 94.00%

GamesRadar 03/22/11 8 out of 10 80.00%

1UP 03/22/11 A- 90.00%

GameZone 03/22/11 8.5 out of 10 85.00%

VideoGamer 03/22/11 9 out of 10 90.00%

GamePro 03/22/11 4.5 out of 5 90.00%

Giant Bomb 03/22/11 4 out of 5 80.00%

Eurogamer 03/22/11 8 out of 10 80.00%

IGN 03/22/11 9 out of 10 90.00%

GameSpot 03/22/11 8.5 out of 10 85.00%

MS Xbox World 03/22/11 9 out of 10 90.00%

Official Xbox Magazine UK 04/01/11 9 out of 10 90.00%

 

 

elegancko :happy: może faktycznie z czasem się rozkręca ;)

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie gra rozkręca się z każdą godziną i później już mamy rozp... na całego. Dzieje się naprawdę dużo i jak już wspomniałem wcześniej, w pewnych momentach można się zatrzymać i powiedzieć "O kur... i to wszystko można jednak wycisnąć na X360?" ;)ja grą jestem zachwycony.

Odnośnik do komentarza

Killzone 3 wyplatynowalem, Crysis 2 bede miec w piatek najpozniej. Przy takiej jakosci jaka oferuje Crysis 2 (materialy w necie) i biorac pod uwage fakt, ze nie jest to korytarzyk jak Crash Bandicoot (Killzone 3) mysle, ze pojedynek wygra C2 - no ale z werdyktem wstrzymam sie do momentu jak odpale C2 na wlasnym telewizorze.

 

PS

 

CVG - "best looking fps ever"

IGN - "Crysis 2 on Xbox 360 has taken the crown for best graphics in a console game"

PSU - "best looking shooter on PlayStation 3"

Eurogamer - "sits next to Uncharted 2 as the most detailed"

Gamesradar - "Crysis 2 does run on consoles, and it does so beautifully. We're calling it now: Crysis 2 is possibly the best-looking console game ever."

Joystiq - "Make no mistake, Crysis 2 answers the "Will it run?" question definitively. Though about the millionth FPS built around a plot of an alien invasion, give or take a few, it's also the most beautiful"

 

electricpig.co.uk - "Crysis 2 is outstanding in almost every department, not least its visuals, which are the very best either PS3 or Xbox 360 has to offer right now"

xg247.co.uk -"Crysis 2 is definitely the best looking game on consoles and PC"

denofgeek - "I honestly think that this may well be the single best looking FPS I've ever seen, on any platform. It really does look that good."

XXLGaming - "The games visuals were just jaw dropping and I have to agree when Crytek says it is setting the bar in console gaming graphics. Just wow."

 

Bullshit powiadasz ? xD

 

Tak swoja droga caly czas mam pompe z kolesia, ktory napisal, ze Modern Warfare 2 i Bad Company 2 sa ladniejsze :lol:

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A co lepiej wygląda?

 

Trudne pytanie no bo patrząc tylko na ulice NY i co się tam dzieje on równych sobie nie ma, ale z drugiej strony widzisz jak się doczytują tekstury, ściany z pikselami ( dosłownie ), ostre spadki framerate to chyba 10 za grafę się nie należy. Nie wiem , dla mnie Dead Space 2 wygląda obłędnie, RDR też chociaż to zupełnie inny styl. Ciężko wybrać najpikękniejszą grę tak samo jak kobietę. Każdy ma inny gust. Napewno wśród FPSów Crysis 2 pokazał środkowy palec i powiedział "klękać do miecza leszcze" ale czy innym gatunkom to sprawa na osobny temat ;)

Edytowane przez chris85
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Killzone 3 i Crysis 2 mają inne "rodzaje" grafiki więć tak dokładniej to ciężko je porównać. Killzone 3 ma "brudną" grafikę, a Crysis 2 jest bardziej kolorowy więc może się bardziej podobać.

 

Ja bym je postawił na równi ze sobą, z lekką przewagą Crysisa ze względu na GENIALNE efekty świetlne, które zwłaszcza w nocy robią wrażenie (zagracie to będziecie wiedzieć o czym mówię).

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Trudne pytanie no bo patrząc tylko na ulice NY i co się tam dzieje on równych sobie nie ma, ale z drugiej strony widzisz jak się doczytują tekstury, ściany z pikselami ( dosłownie ), ostre spadki framerate to chyba 10 za grafę się nie należy. Nie wiem , dla mnie Dead Space 2 wygląda obłędnie, RDR też chociaż to zupełnie inny styl. Ciężko wybrać najpikękniejszą grę tak samo jak kobietę. Każdy ma inny gust. Napewno wśród FPSów Crysis 2 pokazał środkowy palec i powiedział "klękać do miecza leszcze" ale czy innym gatunkom to sprawa na osobny temat ;)

 

1. Tekstury choćby w UE3 czy RDR lub GTAIV doczytują się znacznie widoczniej, tam ten efekt aż kłuje w oczy, natomiast w C2 występuje sporadycznie.

2. Spadki framerate występują jedynie gdy naprawdę dużo się dzieje i to zazwyczaj w scenkach, gdzie nasza postać porusza się automatycznie. Poza tym te dropy to i tak znośne 15-20 fps.

 

Dead Space 2 jest mniej sandboxowe od Crysisa, zaś RDR oprócz animacji, wyglądu postaci i widoków to sterylna, pusta pustynia ze słabymi teksturami .

 

CryEngine 3 jest naprawdę potężny. Pokazuje jak można ładnie zagospodarować teren walki (przeróżne osłony, roślinność, elementy oryginalne), a także zachwycić zabawą światłem i różnymi "klamotami" w mniejszych pomieszczeniach. Na dodatek nie ucierpiał na tym multiplayer, gdzie każda z kilkunastu map ma swój unikalny styl i klimat, często będąc tak samo szczegółową jak miejscówki z singla.

 

Nie dyskutujemy tutaj o subiektywnej ocenie "piękna", a jedynie możliwościach technicznych, ziom :D

Odnośnik do komentarza

Mieszane uczucia po wczorajszym kontakcie z Crysis 2. Gra posiada mega grafike, czasem wyglada uber fotorealistycznie i zrywa czapki z glow, a szczeki laduja na podlodze. Do tego interakcja z otoczeniem jest dosyc sporo... od razu rzuca sie w oczy, ze mozemy bardzo duzo przedmiotow podniesc, przemiescic, itd. Takie bzdury ciesza. Do tego dochodzi fantastyczne oswietlenie... masakrycznie sie to prezentuje, a wszystko zeby dopelnic dziela zniszczenia chodzi plynnie. Voiceacting wypada poprawnie, wprawdzie odglos naszego nanosuit juz mi zaczal dzialac na nerwy, w szczegolnosci, ze gdy uruchomie pancerz albo cloak, to moj kostium musi mnie o tym za kazdym razem poinformowac. Jest to naprawde wnerwiajace po jakims czasie. Ale reszta jest jak najbardziej ok. Na jeden z pierwszych planow wychodzi muzyka, ktora jest kapitalna. Jezeli do czegos sie mozna przyczepic to do glitchy graficznych. Po dwoch misjach widzialem pare takich cudeniek jak chociazby trawa w powietrzu ktora nie przylega do podloza. W ogole gra ma dosyc sporo glitchy, wiec nie problem je znalezc. Dodatkowo animacja smierci zolnierzy jest slaba, nawet zabijanie od tylu. Halo Reach i Killzone robia to o niebo lepiej, ale to drobiazg.

 

Pod katem gameplayu, gram na najwyzszym poziomie trudnosci i gra zamienia sie bardziej w taktyczna strzelanko skradanke. Naszym zadaniem jest czesto unikanie bezposrednich starc, a w chwili gdy do nich dochodzi wlaczanie pancerza. Zabawa calym nanosuit wypada naprawde fajnie. Mozna zauwazyc dosyc ciekawe strategiczne podejscie do rozgrywki, zastanawiamy sie czy lepiej zachowac energie na pancerz czy od razu bawic sie w cloaka. Po drodze dochodza dodatkowe umiejetnosci, ktore z pewnoscia rozszerza zabawe. Jest naprawde fajnie.

Niestety ale gameplay psuja dwie rzeczy... IMO nie strzela sie wcale za fajnie. Fajnie jest walnac headshota, fajnie jest zajsc pare przeciwnikow od tylu, ale w chwili gdy wchodzisz w ogien ciagly z przeciwnikiem, to IMO system ma lekki problem z wykryciem trafien. A wszystko przez generalnie trzy rzeczy, pierwsza jest rozrzut. Nie wiem jak to sie fachowo nazywa, ale puszczenie ognia ciaglego nie tylko powoduje, ze nasza bron przesuwa sie w gore i trzeba robic poprawke na celowaniu co IMO jest jak najbardziej ok, ale do tego dochodzi jeszcze rozrzut samych pociskow. Polaczenie tych dwoch rzeczy powoduje, ze nie jest za fajnie strzelac i lepiej jest unikac ognia. Do tego dodatkowo dochodzi ilosc olowiu potrzebna na zdjecie kolesia. Ale to tez byloby jak najbardziej ok, gdyby nie ilosc olowiu potrzebna na zdjecie przeciwnika. Wale 3 serie mysle, sobie ze zdjalem kolesia i przymierzam sie do celowania w kolejnego, a ten pajac mi wstaje i z miejsca pruje we mnie ze swojego karabinu. Nie pomaga przy tym zla animacja smierci, nie da sie rozroznic czy koles ktory upadl od serii z karabinu zaraz sie podniesie czy juz lezy na dobre. Trzecia rzecza ktora w ogole nie pomaga jest AI przeciwnikow. Tu Crytek pokpil sprawe, bo AI w tej grze praktycznie nie istnieje. Gametrailers wspomina w recenzji o malych glitchach AI, ale prawda jest taka, ze AI w tej grze to jedno z gorszych AI jakie widzialem ostatnimi czasy. Przeciwnicy potrafia tanczyc przy murku co wyglada padacznie, krecic sie w kolko, zawieszac sie, praktycznie teleportowac sie z miejsca na miejsce, albo latac bez opamietania. Nie wiem czy ma to zwiazek z najwyzszym poziomem trudnosci, ale wypada to po prostu tragicznie. AI nie ma po prostu w tej grze.

 

Fabularnie jest zalosnie... ale nie spodziewalem sie za duzo po tej produkcji... z misjami w stylu „ idz, musisz isc – zdobadz fragment komorek obcych, to moze byc zmienic wszystko! Poszedlem, zdobylem i dostalem komentarz... nic to nie zmieni, nic nam to nie pomoze, niepotrzebnie tam w ogole poszedles, uciekaj stamtad jak najszybciej... really?” Do tego nasz glowny koles sie niemowa, niby wytlumaczone jest fabularnie dlaczego, ale come on... really? Po dwoch misjach fabula to dno... zobaczymy co bedzie dalej.

 

Pogralem se wczoraj… multi nie komentuje bo idzie mi tak slabo, ze wole sie jeszcze nie wypowiadac. Dodatkowo zagralem tylko 3 mecze do tej pory.

 

jak komus sie nie chce czytac... to sa to pierwsze wrazenia

 

+ grafa

+ muza

+ zabawa nanosuit i taktyczno strategiczne rozwiazania gameplayowe

 

- AI

- glitche

- fabula

- strzelanie z broni jest takie se

 

btw. konkurs EPIC FAIL - dwie gry Crysis 2 do wygrania

 

http://www.onlinecenter.pl/7886/Aktualnosci/Epic-Fail-odcinek-99.html

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Trudne pytanie no bo patrząc tylko na ulice NY i co się tam dzieje on równych sobie nie ma, ale z drugiej strony widzisz jak się doczytują tekstury, ściany z pikselami ( dosłownie ), ostre spadki framerate to chyba 10 za grafę się nie należy. Nie wiem , dla mnie Dead Space 2 wygląda obłędnie, RDR też chociaż to zupełnie inny styl. Ciężko wybrać najpikękniejszą grę tak samo jak kobietę. Każdy ma inny gust. Napewno wśród FPSów Crysis 2 pokazał środkowy palec i powiedział "klękać do miecza leszcze" ale czy innym gatunkom to sprawa na osobny temat ;)

Myślę, że nawet pozostałym gatunkom pokazał środkowy palce. Nie ma gry z takim rozmachem. Tekstury się doczytują i są nierówne, tutaj się zgadzam. Biorąc jednak pod uwagę całość, nikt dotychczas tak nie odwzorował środowiska gry. Potężna gra i myślę, że pod względem konsol pewnego rodzaju przełom graficzny (na pewno na X360, bo z serią KZ czy Uncharted nie miałem styczności).

Odnośnik do komentarza

grafika grafika.... a tylko zeratul coś o najważniejszej rzeczy powiedział czyli grywalności:P Dla mnie gra może mieć grafę sprzed 10 lat jeżeli przy tym jest miodna, za to za nic nie zagram w piękną kupę w HD...

Co z tym singlem bo o multi już sobie zdanie jako tako wyrobiłem? Ile zajmie przejście bez spinania pośladów i grając na normalu ? Czy fabuła jest lepsiejsza z czasem czy taka papka jak w większości gier? Są jakieś twisty i urozmaicenia kampanii ? Czy dla singla warto po to sięgać w ogóle?

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Bierz w ciemno dla samego singla. Wcześniej tam wspominałem, że mi przejście na normalu zajęło gdzieś w granicach 10 godzin (nawet pewnie więcej). Fabuła na pewno może bardziej wciągnąć niż dotychczasowe FPP, a skoro to wszystko zostało jeszcze okraszone taką grafiką, to chyba nie ma się co zastanawiać ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...