Skocz do zawartości

-==Pochwalcie się :)==-


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

,,Sportówa" - rządek, jak na razie!, takiej a nie innej ilości książek sportowych i okołosportowych w swej tematyce. Dla mnie najważniejsze pozycje w kolekcji książkowej! Skoro duża część mojego życia jest związana ze spotem wyczynowym, czy sportem w ogóle, w tym fizjologią, to wybieram w dużej mierze taką, a nie inną tematykę książkową. Ale na tym w popkulturze/kulturze nie poprzestaję. :)  

 

spacer.png

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Zakupy ksiazkowe z ostatniego polrocza:

 

spacer.png

Hemingway z vintage classics

 

spacer.png

Vintage classics c.d. Z Trollope nic jeszcze nie czytalem a podobno jest dobry.

 

spacer.png

Prezenty od znajomych. Mam wrażenie że wybieraja najgrubsze ksiazki z ksiegarni xD

 

spacer.png

Nie mam pojecia co to jest. Chciałem sprawdzic jakosc wydan Folio Society przed sciaganiem ich ksiazek z UK. Bardzo fajne wydanie.

 

spacer.png

Nowy wydanie HP od MinaLima

 

spacer.png

Troche roznorodnosci.

 

spacer.png

Literatura podrozniczo-spoleczna. Newmana czytalem "Rowerem przez II RP" - dobry kwalek reportazu.

 

spacer.png

spacer.png

Mam ostatnio faze na wydania Naszej Ksiegarni z lat 50-70.

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Moje ulubione Penguin Clothbound Classics i niemiecki kryminal z Rugii. Jak mi się spodoba to jest tego z 20 części. Strammord, Seemord, X-mord, y-mord itd ;)

 

 

 

 

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, shinian napisał:

Zakupy ksiazkowe z ostatniego polrocza

 

 

 

Harry Potter w tym nowym anglojęzycznym wydaniu - perełka! To samo książka o mówiąc krótko: ,,wiedźmach z Salem" - również kusząca, jakby tabu! A podróż przez ,,zrujnowaną Polskę" też brzmi ciekawie - zazdro konkretne! :P

 

Ostatnio dokupiłem dwie książki, ale nie z segmentu sportowego, jak pisałem w powyższym poście, ale z czegoś zgoła innego tematycznie: 

 

"Xi Jinping. Najpotężniejszy człowiek świata i jego imperium"

"Alfred Hitchcock - życie w ciemności i pełnym świetle"

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Lektura, której znaleźć ,,przypadkowo w piwnicy, bo robiłem porządki, i chyba tą książkę niegdyś kupił mój ojciec, i rzucił ją przypadkowo w kąt", się nie spodziewałem, cóż, moje szczęście: wpada na moją czytelniczą listę. Książkę będę ogarniał dość długo - chcę się przyjrzeć dokładnie fenomenowi kina akcji w gatunku wschodnich sztuk walki, poznać filmy, pozaznaczać co trzeba, żeby obejrzeć w przyszłości to, co trzeba! Ale pocieszność! :obama:

 

 

Beztytuu.jpg.8c1a7efcd659357684cc2b5fbd092041.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

:hi:za polecenie. Jeszcze dziś zamówię. Relację wrzucę, jak moce nekromańskie je wskrzeszą. :pope:

U mnie ostatnio tak to wygląda:

w3oBRGl.jpg

rdbfMzg.jpg

9HbAUL5.jpg

wdzwgdJ.jpg

ByXUERe.jpg

Na listopad planuję "Sagę o Zielonych Kościach" oraz kilka tomów Joe Abercrombiego, ponieważ trylogia "Pierwszego Prawa" niesłychanie mi się podobała. "Bohaterowie" też godni polecenia, ale jednak to już nie to samo.

  • Plusik 5
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Książkę już skończyłem, ale jakoś nie było okazji wkleić fotki. Postanowiłem już nie wpadać w szał zakupów, jak kolega wyżej, tylko kupować jedną książkę, którą od razu przeczytam. 

Battle Royale jest kapitalna, blisko 800 stron przepełnionych akcją. Bez przerwy coś się dzieje, ktoś umiera a czytelnik nie może się doczekać jaki będzie finał tej masakry. 

 

PXL_20231015_154724639.MP.jpg

  • Plusik 1
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Od dawna planowałem zakup, po przesłuchaniu wersji audio, a ostatecznie dostałem w formie prezentu. To powinien przeczytać każdy komu wydaje się, że na rosyjskiej ziemi jest jeszcze w stanie kiedykolwiek wykiełkować coś pozytywnego. No nie jest w stanie.

 

Archipelag stanowi zbiór świadectw o tym jak narodowi przetrącono kręgosłup, i o przekroczeniu przez niego punktu bez powrotu jeśli chodzi o życie społeczne i relacje z władzą. Ten proces jest rozłożony tutaj na czynniki pierwsze i z zadziwiającą dbałością o szczegóły, krok po kroku, opisany oczami autora oraz kilkuset innych zesłańców.

 

Pozycja obowiązkowa dla każdego kto interesuje się historią, a Rosją i jej dziejami w szczególności. To lektura bardzo brutalna, psychcznie męcząca i arcyciekawa choć bez cienia happy endu.

 

20231018_130038.jpg

20231018_130045.jpg

20231018_130028.jpg

  • Plusik 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jestem ready na drugą połowę jesieni. Noc od 14.30, filiżanka depresso i elegancko Dracula wjeżdża, cały na czerwono. 

Adaptacja F. F. Coppolii z 1992 roku, to jeden z moich ulubionych filmów. Absolutny wizualny top, który się nie starzeje. 

Zawsze  bałem się do tego podchodzić, bo w końcu, to XIX powieść, ale ponoć tłumaczenie jest bardzo dobre, a skoro pokochałem Lovecrafta dzięki Vesper to i może Drakula mi siądzie. Okłada na żywo wygląda przepięknie, chociaż w necie prezentowała się tak sobie. 

Terror też wygląda cudownie ( na zdjęciu blado, bo w folii) i cover to niebo a ziemia w porównaniu z wcześniejszym "serialowym" wydaniem. Nigdy nie czytałem Simmonsa, zobaczymy czy taki fajny jak ludzie mówią. 

PXL_20231112_113629118.jpg

PXL_20231112_113602023.jpg

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

 

Te wydania Vespera są genialne, aż chce się wracać do już raz przeczytanych książek

IMG_20231112_125940.thumb.jpg.06a626c6740197bce7be9823018ba4a5.jpg 

Piąty Kier przeczytany ostatnio, jednak wyraźnie niżej od Terroru (nie powinieneś się zawieść) i trochę niżej od Abominacji. Pomysł ok, ale całość mnie raczej rozczarowała. Do dłużyzn i rozwlekania u Simmonsa się przyzwyczaiłem, ale Abominacja to jakoś nadrabiała dość ciekawa tematyką, tutaj jest gorzej, raczej w tym przypadku ładne wydanie nie wystarczy, żebym wrócił do tej książki. 

Edytowane przez snejk04
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, snejk04 napisał:

 

Te wydania Vespera są genialne, aż chce się wracać do już raz przeczytanych książek

IMG_20231112_125940.thumb.jpg.06a626c6740197bce7be9823018ba4a5.jpg 

Piąty Kier przeczytany ostatnio, jednak wyraźnie niżej od Terroru (nie powinieneś się zawieść) i trochę niżej od Abominacji. Pomysł ok, ale całość mnie raczej rozczarowała. Do dłużyzn i rozwlekania u Simmonsa się przyzwyczaiłem, ale Abominacja to jakoś nadrabiała dość ciekawa tematyką, tutaj jest gorzej, raczej w tym przypadku ładne wydanie nie wystarczy, żebym wrócił do tej książki. 

 

Podbić razy tysiąc! Tak, zgadzam się i to jeszcze bardziej! Odnośnie do tego, że "Vesper" drukuje i wydaje wraz z równie klimatyczną i genialnie zaprojektowaną zakładką, świetnie prezentujące się na zewnątrz książki... które same z siebie są po prostu świetne. W bibliotece wydawnictwa mamy multum książek, które jeśli biorąc pod lupę tylko gatunki: powieści grozy, thriller psychologiczny, sci-fi, fantasty, są najwyższej jakości, generalnie bardzo dobrze oceniane przez czytelników i fanów. Każda beletrystyka z "Vesper" to również - jak wspomniałem - cudowne zakładki, które akurat z tego wydawnictwa zbieram. A posiadam następujące tytuły w ,,vesperowskiej" kolekcji, gdzie "Psychoza" i "Amityville Horror" to moje topki!

 

IMG20231112141203.thumb.jpg.0185d05c679519582c8f6f776bb68d89.jpg

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.11.2023 o 17:07, shinian napisał:

@Pierre Deck - jeżeli będziesz miał czas i chęci po przeczytaniu to proszę o skrobnięcia dwóch zdań o ksiazce.

Wystarczy poczytac wysrywy @Rozi

 

Wypisz wymaluje biografia jego. 

Chlop zgorzknialy sie zrobil i zbieglo sie to z premiera ksiazki 

 

Przypadek?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...