Skocz do zawartości

-==Pochwalcie się :)==-


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

IMG20231207122041.thumb.jpg.18fa129a0f172fb506e12cbbc3add118.jpg

 

,,Pierwsze kroki" - teoria ewolucji, neodarwinizm - jedne z najbardziej zagadkowych teorii (niektórzy uważają, że Teoria Ewolucji i jej pochodne się nie sprawdzają, albo są pełne luk i niedopowiedzeń) w dziejach. Ta książka to czysta konieczność!

 

,,Oko w oko ze śmiercią" - wiadomix, psychokryminologia, medycyna sądowa - gałęź moich zainteresowań... nie mogłem się oprzeć

 

,,Zakazane Impierum" - konkret, bo: oglądam drugi sezon "Zakazane Imperium" od HBO; jestem w jego połowie, a przede mną jeszcze ,,w srocz" odcinków do finiszu całości tytułu. Blichtr, Establishment, łamanie tabu i wszelkich zasad, no i również ultra-klimatyczna opowieść o ultra-klimatycznych czasach pierwszych 30 lat XX wieku w USA. 

 

 

 

16 godzin temu, Sep napisał:

Ostatnie zakupy, w różnych klimatach.

 

20231126_174031.thumb.jpg.8c17a1d3d46ecf285eadcae5ec88a398.jpg

 

Pierwsze trzy książki, oprócz Nesbo, którego tytułów nie miałem przyjemności doświadczać, to bardzo dobre wybory. I zgadzam się z innymi: Bradbury i Zelazny - ich książki przetrwają jeszcze wiele pokoleń! 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@grzybiarzpolecił Mortala no i przy okazji wpadła limitka okładkowa Doomgauya, obie oczywiście od nadprzyrodzonego Kosa i jego wydawnictwa, gdzie jako jedyny w kraju dostarcza mega giereczkowych lektur. Nie żadnych niszowych książeczek ale naprawdę dobry kontent. Aaaa, no i od żonki na mikołaja (ale nie Sokoła) RK.

IMG_20231212_194753.thumb.jpg.f154e95f4b1104338096f83a58783ced.jpg

Edytowane przez mitra
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tak, to ostatni ,,szybki zakup" w tym roku; biblioteczka została uzupełniona o 5 książek:

 

1) Ponoć to jedna z najlepszych serii książkowych o Zombie, w klimatach post-apo, pisana z perspektywy młodych bohaterów, jaka w ogóle powstała. Jeden z najlepszych cykli w kategorii wszystkiego, co w literaturze z Zombie związane... ever! "Przegląd końca świata" autorstwa M. Grant! 

 

2) ,,Wory" - w tym przypadku książka kupiona... jakby z braku laku. Będę miał na pewno na półeczkę tematyczną: kryminologia i medycyna sądowa, zorganizowana przestępczość i pokrewne. Może okaże się to całkiem dobry reportaż. 

 

3) Kronika 70-letnich dziejów F1; M. Hamilton. Tego przegapić nie mogłem - totalny ,,mus" i wiadomix w jednym. 

 

 

 IMG20231229154136.thumb.jpg.9b372f6a0d3f02ffaeee59a7e829862d.jpg

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

tILwjP3.jpeg

0LFVmya.jpeg

"Pierwsze Prawo" to kapitalna trylogia. :yahoo:

W jej skład wchodzi "Ostrze", które jest znakomitym rozpoczęciem i wprowadzeniem świata oraz bohaterów. Następnie mamy szalenie intensywne "Nim zawisną". Książkę równie rewelacyjna, ale, mając już solidną podbudowę, czyta się ją lepiej. No i zwieńczenie tej niebywałej historii - cudowny "Ostateczny argument". Ostatnie rozdziały mają TAKIE zwroty fabularne i wywracają odbiór bohaterów w taki sposób, że ostatni raz z czymś podobnym spotkałem się w "Archiwum Burzowego Światła". :notlikethis:

Bayaz - Pirewszy Wśród Magów, uczeń Juvensa TAK łamie archetyp maga, że głowa mała.

No i jest jeszcze ulubieniec większości czytelników (w tym mój), okaleczony, sadystyczny inkwizytor Sand dan Glokta. Oprawca, którego podstawowym zajęciem jest tępienie zdrady wśród zdrajców Unii. Tyle, że ci ludzie, często niekoniecznie są winni...
Słowem, odziany w czerń, kuśtykający inkwizytor, to taki Trevor Philips z GTA V - wiesz, że to zły, okrutny człowiek, z którym nie ma co na piwo się wybrać, ale lubisz go i darzysz autentyczną sympatią.:touche:

BFZQbCI.jpeg

Kolejne propozycje od Joe i raz jeszcze są to książki godne polecenia.:lapka:


c9XIYET.jpeg

Znane. Przedstawiać nie trzeba. Niebawem wznowienie "Elantris", które też znajdzie miejsce na regale.

Zxd7701.jpeg

Trylogia, która tak przypadła mi do gustu, że jestem przekonany, iż kolejne tomy z tego świata zawitają na moich regałach.

x1mgAyu.jpeg

Nowość od Simmonsa i klimatyczny horror.

To tyle. W najbliższym czasie będę chciał nabyć i przeczytać między innymi: "Karmazynową Gwardię" Esslemonta, "Bezkres magii" Sandersona oraz "trylogię "Wiek szaleństwa", za którą Abercrombie jest odpowiedzialny. Niestety dostępność jest wielce problematyczna. Mowa o dwóch pierwszych tomach: "Szczypta nienawiści" i "Kłopotliwy pokój". Jeżeli MAG nie weźmie się za dodruk, to książki wycenione na okolice pięćdziesięciu zł będą hulać po 140 zł na aukcjach, a tak właśnie jest. :red:

Pozdrawiam. :hi: Miło wiedzieć, że ktoś tam jeszcze wertuje stronice poszczególnych książek. Do poczytania. :pope:
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Sylvan Wielki napisał:

(...) Niestety dostępność jest wielce problematyczna. Mowa o dwóch pierwszych tomach: "Szczypta nienawiści" i "Kłopotliwy pokój". Jeżeli MAG nie weźmie się za dodruk, to książki wycenione na okolice pięćdziesięciu zł będą hulać po 140 zł na aukcjach, a tak właśnie jest. :red: (...)

 

Do połowy marca ma być dodruk obydwu.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Również mogę polecić "Ostrze" skończyłem niedawno pierwszy tom i dawno mnie żadne fantasy nie wkręciło. Dziewieciopalczasty i Glokta to fenomenalne postacie. Mocne 9/10

 

Skończę czytać "Bez Przypadku" Kosika (na razie takie 7/10 czyta się przyjemnie, strony lecą jedna za drugą, ale poziom pióra w porównaniu do poprzednika do inna liga) i biorę się za drugi tom.

 

Sanderson to nie ten od Malezyjskiej Księgi ... Nie pamiętam tytułu, bo czytałem to lata temu, ale było to też genialne jednak teraz to chyba nigdzie się nie kupi tego

Odnośnik do komentarza

Mangoholizm? xD.. Aż tak stereotypowo to ze mną nie będzie. Muszę przyznać manga wchodzi mi ostatnio na czytelniczy ruszt całkiem sprawnie.

Po przeczytanych: "Dragon Ball Super" tom 1 i 2 oraz "Hellsing" tom 1, postawiłem na tom 1 z 4-ech suspensowej historii cyklu "Another" oraz kontynuację "Dragon Ball Super" - tu wbijam z tomem 3. W nazwijmy to ,,mangowych planach" mam zakup: Hellsing - tomy 2-4, Dorohedoro - tomy 1-3, Black Lagoon - tomy 1-3. 

 

 

IMG20240131152556.thumb.jpg.23f4dc8b39e5e65cb589f2522301d90f.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Twórczości Pana ,,EmCi" Crichtona nie mogłem przegapić - lekkie internetowe zakupy, a akurat w kolekcji w biblioteczce to będzie gitez lektura, tym bardziej w planach zakup 4K Steelbook w wersji polskiej filmu "Jurassic Park". A co do ,,Spy" - pierwsze dwa tomy medium mangowego - tutaj również przegapić okazji nie mogłem; świetne anime, którego archetypową mangę muszę zacząć czytać. "Bracia" - czysty wiadomix, bo leci na watchingu u mnie końcówka drugiego sezonu "The Clone Wars" Filoniego, niedługo pójdzie 3, i... tak do słynnego 7 sezonu, i do końca. W końcu ten serial, to jedna z najlepszych rzeczy jaka spotkała Uniwersum Star Wars 

 

IMG20240213174306.thumb.jpg.de007b4b863a23a1cc8d528823eed79b.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kilka ostatnich zakupów. Wszystkie już przeczytane. Polecam. :lapka: Teraz pozostaje czekać na wznowienie trylogii Ery Szaleństwa.:yahoo:
Raz jeszcze :hi: za informację, że MAG niebawem je wznowi.
A tak przy okazji, to Jay musiał mocno zagrywać się w The Last of Us pisząc "Wampirze...". :diablo:
Książka bardo dobra, dodam. Niebawem ma ukazać się drugi tom.


nl4fheS.jpeg

0DTt381.jpeg

3lgoeAo.jpeg

KbjvO3c.jpeg

xRymsX5.jpeg

Edytowane przez Sylvan Wielki
  • Plusik 6
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...