Skocz do zawartości

własnie ukonczyłem...


Gość Orson

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatio udało mi się ukończyć dwa tytuły. Watch Dogs i TLOU. Pierwsza gra to typowy średniak z nudnymi misjami pobocznymi, nierówną grafiką, nijakimi postaciami i z dramatycznym modelem jazdy. Z początku nie mogłem jakoś się przemóc by trzasnąć jakąś dłuższą sesję przy Patrz_Psach. Z biegiem czasu, gdy mamy dostęp do nowszych, elektronicznych zabawek gra się coraz przyjemniej. 

 

The Last of us - Piękna gra. Wszystko zrobiło na mnie mega wrażenie. Cała ta historia jest świetnie opowiedziana, okraszona genialnymi dialogami, muzyką i scenami. Dwójka głównych bohaterów pewnie u nie jednego z nas zapisała się w pamięci na dobre. Przyznam się szczerze, nie lubię takich gier jak TLOU czy RDR z jednego powodu. One się kiedyś kończą a że nigdy nie lubiłem przechodzić danego tytułu 2 razy smuteczek na napisach końcowych jest przeogromny w takich sytuacjach. Przygody Joela i Ellie mają jedną wadę. ZA KRÓTKA ta historia. 14 godzin na normalnym trybie ze spokojnym przechodzeniem to jak na taką grę zdecydowanie za mało!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak and Daxter 2 (PS Vita)

 

NIGDY ku.rwa więcej! NIGDY!

 

Ta gra jest skopana po całości (grałem ogólnie pierwszy raz w Jaka2), zarówno konwersja jak i ona sama.

 

-Beznadziejne zaprojektowane i wyglądające miasto, po którym trzeba się poruszać bezustannie tam i z powrotem. Strata czasu i sztuczne wydłużanie w gruncie rzeczy średniej gry.

-Beznadziejne latanie tymi unoszącymi się tuż nad ziemią pojazdami. Niekończące obijanie się od debilnych npców to normalka.

-STRASZNIE s(pipi)ony i nierówny poziom trudności. Raz jest łatwo i przechodzi się etap za pierwszym razem, a raz można dostać ciężkiej kur.wicy powtarzając jeden 2-3 minutowy etap w kółko 30 razy od samego początku.

-Okropny backtracking. Zamiast tego (pipi)anego miasta wystarczyło zrobić i dać więcej miejscówek. Naprawdę. Gra stałaby się od razu o niebo lepsza.

-Bardzo słaba muzyka. Wyłączyłem ją całkiem po 3h gry, bo nie mogłem więcej zdzierżyć tego smęcenia.

 

Co do konwersji:

-Framerate to przeważnie 15-25 fpsów. Troszkę żal dupeczkę ściska. Spartolona robota.

-Tylny panel dotykowy żeby "odpalić" deskorolkę... (pipi)ica ciężka gwarantowana. Raz to (pipi) odpala się kiedy nie trzeba, a raz jak trzeba to dotyka się 10 razy i nic. Ile razy przez to zginąłem to głowa mała.

 

Zalety oczywiście są. Fajna historyjka. Niezłe postacie. Dobre cutscenki. Daxter. Nie zmienia to faktu, że pierwsza część podobała mi się dużo bardziej. Dwójka jest okropna i zawiodłem się na niej po całości. Dodatkowo już dawno żadna gra tak strasznie mnie nie w(pipi)iała... a teraz czeka mnie trójka... Mam nadzieję że będzie lepiej, bo chyba gorzej być już nie może?

 

Ocena: 4/10.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

 

Dwójka to przecież najlepsza część tej sagi, ale ja grałem dawno temu na PS2. Może to fatalna konwersja ma wpływ na fun z gry.

Ty w ogóle przeczytałeś to, co on napisał?

Dla mnie dwójka też jest przekombinowana. Sandbox, pojazdy, backtracking itd... Jedynka za to jeden z najlepszych platformerów ever. Typowy full flavor platformer (Jak 9+/10, Jak 2 8/10)

Odnośnik do komentarza

Tak. Jedynka jest super. Śmiało można polecać każdemu. Ma jeszcze ten 'feeling' platformówek z poprzedniej generacji, czyli np. PSXa. Dwójka chciała wprowadzić coś nowego, tyle że chyba troszkę to wszystko przerosło twórców i wyszła z tego gra, która jest niedopracowana w praktycznie każdym elemencie. Nie podoba mi się i koniec. I w tym momencie nie mówię konkretnie o spartolonej konwersji na Vitę, tylko o jakości samej gry, bo pomimo tego że grałem na przenośniaku Sony to przecież ta gra i tak niczym się nie różni od innych wersji.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

No ale jest różnica między "nie podoba mi się", a "niedopracowana w praktycznie każdym elemencie", bo to drugie to już po prostu nie prawda.

Dokładnie tak. Pisałem trochę zbyt chaotycznie, ale prawda jest taka, że zarówno nie podoba mi się jak i dodatkowo jest niedopracowana - co tylko pogłębia negatywną ocenę. Szrot i tyle, do którego już nie wrócę. :P Moja opinia, która została wyniesiona świeżo po ukończeniu gry.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Się nie zgodzę z opinią jakoby Jak II był szrotem. Nie wiem jak wersja "HD" bo Jaka ograłem za czasów PS2 i tą kwestię pomijam ale k*rwa mać, jak można tak gnoić dobry tytuł. Dwójka na pewno miała bardzo wysoki poziom trudności co nieraz wprawiało we frustrację (także mnie :D) i tu się zgodzę. Jest to tytuł, który wprowadził sporo zmian względem jedynki, a które nie każdego ucieszyły (więcej strzelania niż skakania). Ale przecież ND nigdy nie lubiło odcinać kuponów od serii (przynajmniej na PS2) i starało się udoskonalać swoją serię.

 

Pod względem fabularnym jest genialnie (a pamiętaj, że to platformówka). Złożone postacie, świetne dialogi i bogata historia. Pomijając pukawki, które wzorem R&C można upgradować Jak zyskał konkretną moc dzięki "terapii" z Dark Eco. Gdy pierwszy raz zobaczyłem na PS2 jak nasz uszaty bohater zmienia się w bestię przy akompaniamencie genialnej wizualizacji (wyładowania itd.) z pięć minut szukałem szczęki po podłodze. MOC po prostu... A rozpierducha przy tym miodna. 

Samo miasto było ciekawą koncepcją. Pełne życia ulice, zmienna pogoda, ruch na ziemi i w powietrzu. Plus tereny przyległe. Wszystko bardzo ładnie zaprojektowane.

 

Ogólnie największy zarzut Jaka II Renegate to odejście od konwencji platformówki na rzecz akcji (z sporym naciskiem na strzelanie) co w dobie pogłębiającego się wtedy kryzysu na ten gatunek nie tylko na PS2 było niezbyt dobrym pomysłem. Psiaki szybko zdały sobie sprawę, że nie do końca wszystko w dwójce zagrało. Wydając Jaka 3 starali się pogodzić pierwszą i drugą część trylogii, a przy okazji rozbudować świat i moce Jaka. Plus po raz kolejny dając nam solidny kawał gameplayu i dobre zakończenie przygody (choć ujawnienie samych Prekursorów to był mocny strzał w jądra). 

 

Także ograj może całą trylogię, a kto wie może spojrzysz na dwójkę nieco innym spojrzeniem.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie są to szroty, ale rozumiem że komuś się dzisiaj nie podobają. Parę archaizmów może teraz razić, typu wyżyłowany poziom trudności. Ale dla mnie to gra kompletna, z mnóstwem contentu. Niemniej może przeze mnie przemawiać sentyment.
 

Mam też wrażenie, że ten rimejk HD bardziej szkodzi tej grze wizualnie.

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Możliwe że za Jaka 2 i ogólnie całą trylogię zabrałem się zbyt późno i stąd tak bardzo negatywne spojrzenie, ale nie zmienia to faktu że gra mi nie podeszła i tyle. W dwójkę grałem zaraz po ukończeniu jedynki i niedługo zaczynam trójkę. Nie mam nic do grafiki, historii i postaci. Największe bolączki wymieniłem kilka postów wcześniej i są to dosyć spore bolączki, bo miałem już przez nie dość tej gry.. Samo przejście zajęło mi prawie 18h, więc pod względem ilości kontentu również nie mam grze nic do zarzucenia (z wyjątkiem backtrakingu i małej ilości miejscowek). Nie będę się powtarzał, ale jedynka spodobała mi się dużo bardziej. Na dwójce się zawiodłem. Tylko tyle i aż tyle. :P

Odnośnik do komentarza

No bo widzisz, z trylogią ND jest jak z MGS-ami. W to się nie gra, to się przeżywa. Ale szanuję twój punkt widzenia. Szanuję i się z nim nie zgadzam :)

 

 

 

 

choć ujawnienie samych Prekursorów to był mocny strzał w jądra

 

TO BYŁO PERFEKCYJNE 

 

trylogia jak 10/10 jakby ktoś pytał 

 

W sensie, że w pozytywnym tego słowa znaczeniu (jeżeli w ogóle jest jakiś pozytyw w dostaniu kopa w jaja  :ninja: ). I również trylogia 10/10.

Odnośnik do komentarza

Cala dwojka na jednym wdechu poszla. Jedynym momentem, ktory doprowadzil mnie do bialej goraczki to ta SON OF A BITCH FUCKIN' walka z czterdziestoma latajacymi scierwami na hero mode. Nie potrafie sie do niczego innego przyczepic. Spodziewalem sie duzych zmian po jedynce wiec moje oczekiwania zostaly spelnione. Wystarczy odpowiednie nastawienie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...