Skocz do zawartości

Metallica


ogqozo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Po jednym przesłuchaniu moi faworyci Chasing Light, Room of Morris, Too far Gone? i Inamorata, w sumie te kawałki są lepsze od tych ujawnionych przed premierą płyty. Takie mam mocne skojarzenie z Reload, co jest plusem, bo Load i Reload mocno w serduszku.

 

12 minut temu, MichAelis napisał:

Trochę sytuacje ratuje ten 11 minutowy, ale tylko tym, że jest inny od reszty.

Czytałem recenzje chyba na Teraz Rock, ocena płyta 7/10, ale najbardziej dostało się Inamorata, że długi, nudny i brzmi jak odrzut z Load. 

Odnośnik do komentarza

Osłuchałem na spokojnie. 

 

Screaming Suicide chyba jedynie mi siadło i lux aeterna.

 

Cała reszta skończy jak Hardwired. Wszystko na jedno kopyto. 

Spit out the bone z hardwired jedynie sie utrzymało w mojej setliscie do słuchania, bo jest z pazurem i fajnie się to gra na gitarce w domu - daje kopa :music:

Odnośnik do komentarza

co to krwa jest xd

 

ktos odpalił adobe afftereffects i dodał przestery na postaciach 3d a pozniej kręcił kamerą na wszystkie strony xddddddddd

Lars drapie sie po doopie cala piosenke xddddddddd

 

 

Co ta meta to ja nawet nie.....

Nie wierze, ze oni to widzieli i stwierdzili "ale to będzie dobre" :gachigasm:

 

 

Edytowane przez oFi
Odnośnik do komentarza

Same. Tutaj to nawet trudno specjalnie powiedzieć, co ma być wyróżniającym się momentem, jakimś zaskakującym riffem czy refrenem czy cokolwiek. Myślę, że gdyby tę płytę nagrała anonimowa kapela, to nikt by specjalnie o niej nie mówił.

 

Ale cóż, jestem świadom, że mówię o kapeli, która świetność przeżywała CZTERDZIEŚCI lat temu. Kto nagrał coś lepszego po sześćdziesiątce, może podnieść rękę.

 

 

Z dzisiejszej perspektywy to fajnie mi się słucha i doceniam takie "St. Anger". Wiadomo, że płytę położyła chora psychicznie produkcja, ale jest ten cover kolesia z 2015 roku, który w pojedynkę w garażu nagrał coś znacznie lepszego, to tego słucham. A piosenki, cóż, są kontrowersyjne, ale w każdej piosence są naprawdę mocne momenty, zaskakujące riffy, zawsze skuteczne Larsowe blasty z dupy, ciekawe połączenia i przejścia, i przynajmniej jeden fajny cytat. 

 

 

A na tej płycie to tylko beka jak mówili "to jedna z naszych najważniejszych płyt, James naprawdę wali bomby prawdy o swoim życiu", a teksty to przecież taki destylat typowej mety jak zawsze. Codnemnation, assasination, massacration, indomination... Antagonize, metabolize, galvanize, and sacrifice... Jak zobaczyłem tytuł "Inamorata" to tak myślę, ciekawe o kogo chodzi. Pewnie MISERY. Wiadomo, że Meta nie ma kawałków o ludziach. Żaden dosłowny temat typu alkoholizm też nie w ich stylu. Death itd. - zbyt patetyczne. Zostaje misery, co nie? Puszczam kawałek, no tak, jego Inamorata to misery. No jak zawsze. 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Chasing Light, obecnie mój numer jeden, ten riff od 45 sekundy :fsg:. Drugie miejsce Too far Gone?, podium zamyka room of mirrors.

Ogólnie płytę przesluchalem 5 razy, no i jest coraz lepiej. Nie ma takiej kosy jak spit czy revenge, ale całościowo mocno mi podchodzi pod Reload. Największy minus, to chyba to że cała płyta, oprócz ostatniego kawałka i darkness, ma to samo tempo.

Odnośnik do komentarza

Posłuchałem sobie parę razy no i weszło. Tak jak za pierwszym odsłuchem musiałem sobie rozbijać na sesje po 2-3 utwory i wszystko zlewało się w jedną masę tak teraz legancko sobie wchodzi jako podkład do czytania czy robienia czegoś tam innego z muzyczką w tle. Nic rewelacyjnego, ale jak na dziadków to jest całkiem spoko jeśli pominie się warstwę liryczną (nadal uważam, że AI im pisało te teksty na podstawie jakiś kluczowych słów jak to ogór zauważył) i biedackie okrutnie solówki Kirka. Ten chłop to już chyba od niechcenia je robi, bo co jedna to bardziej chujowa od poprzedniej, nie wiem co tak słabo z formą u niego.

 

Crown Of Barbed Wire, Room Of Mirrors i You Must Burn najlepiej mi włażą, zwłaszcza ten ostatni - ma trochę vibe Sad But True, wolniejsze tempo dobrze robi temu kawałkowi. Ogółem takie 7/10, bez rewelacji, ale po osłuchaniu się jest okej. Hardwired bardziej mi siadło i wymagało krótszego okresu adaptacji.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.04.2023 o 15:38, oFi napisał:

 

 

Aktualnie chyba najlepszy kawalek

 

Wszedl mi za trzecim razem dopiero i teraz juz nie chce puścić :music:

Zajebisty, i ten moment od 4:45, banderasik. Ten kawałek obok Chasing i Too far Gone mają świetne refreny, mocno wpadające w ucho. Do tego Darkness, Shadows, Crown i Burn, bardzo fajne utwory. Wywaliłbym Sleepwalk i Lux, pierwszy w ogóle mi nie podszedł, a w drugim refren mnie straszne drażni, wydaje mi się, że James tam śpiewa mexikana ;)

 

Tak w ogóle, to płyta chyba lepsza od Hardwiret.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...