Skocz do zawartości

The Legend of Zelda: Breath of the Wild


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Stwierdziłem, że jednak kto jak kto, ale użytkownik @zdrowywariat nie może się mylić i dałem mesjaszowi drugą szansę, tym razem na PC (oryginałka nabyta razem ze Switchem lata temu, okazało się, się że żaden ze mnie handheldowiec i oddane po rodzinie). Moje wcześniejsze wrażenia z gierki, które były w tym temacie, co było widać po odzewie, nieco kontrowersyjne, to właśnie wspominki z tamtego czasu.

Miałem coś więcej napisać dopiero jak skończę, ale już po paru pierwszych godzinach trochę się z Zeldą muszę przeprosić. Tak jak tu wielu pisało, no gierka ma to coś, czego widocznie kiedyś nie wychwyciłem, może przez przenośnie granie, którego fanem nie jestem, huj wie, dawno to było. Klimacik przemierzania świata dla samego tylko przemierzania bez motywacji fabularnych, miła odmiana od innych gier. Muzyczka, cykl dobowy, wiaterek, pogoda, no jest dobrze.

Wszystko nawet na początku jest jednak o wiele bardziej złożone niż to zapamiętałem, walka bawi, podchodzisz do obozu i już się zastanawiasz jak tu by ich wykończyć tym razem. Póki co nic nie omijam, czyszczę wszystko. Wiadomo, można latać w kółko i spamować bombki, ale co to za fun ;)

W mityczne już japko strzeliłem z łuku, tak jak zdrowy głosił, spadło, także propsy. Nawet coś tam sobie gotuję w garze, gdzie w innych grach crafting niezbyt mnie kręci.

Póki co jest świetnie, czy zmienię zdanie ze "świetnego indyka" na mesjasza i zamelduję się w psychiatryku zdrowych - raczej nie, ale z dosyć obraźliwego "świetnego indyka" na genialną grę - raczej tak.

 

Standardowo, w moim wykonaniu, kilka skrinów

 

omcfy31.jpg

 

YP5zC9f.jpg

 

HVa4Yjb.jpg

 

gQ4gJke.jpg

 

0MDXsKF.jpg

 

kad2gzp.jpg

 

eQIDZxQ.jpg

 

SKuJZdI.jpg

  • Plusik 5
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Wczoraj włączyłem, żeby sobie przypomnieć przed wielką premierą majową… znikłem na 7 godzin.

Po raz pierwszy nałożyłem maskę koroka :) gra przybrała nowych kolorów te liściaste liliputy są wszędzie… teraz jest co robić bez końca (mam ich ledwie 120)… a i czy mi sie wydaje, czy każdy listek jest wyjątkowy? Wszystkie się różnią kolorem albo kształtem.

Co chwilę napotykam rząd trzech drzewek i tam się wiatraczek koroka uaktywnia, kurde nie mam pojęcia co z tym zrobić, ale nie piszta jakby co

Do tego znalazłem strój… koszulkę z logo nintendo switch :D 

Skończyło się dawno paliwo do motoru.

Zwiedzam pieszo.

Wizyta w Fort Hateno po ostatniej misji w AoC to nowe doswiadczenie.

Paralotniowanie jest genialne, szczególnie jak się link unosi tuż nad polanką i nie spada tylko leci i leci.

a h*j tam dzisiaj też znikam w Hyrule

Odnośnik do komentarza

5D04CBB2-DD33-4AD3-874D-ED9246CB6724.thumb.jpeg.05f4dfced5dc70373981a4dda6966b99.jpeg

 

Bitka w BotW jak to bitka, wróg rzuca kamieniami ja strzelam strzałami i tak życie płynie…

 

82DD96E4-FA6A-4024-BF13-8EA4CCC23BF3.thumb.jpeg.f760d0d9ba7837939efd32aea44ef52d.jpeg
 

Lecący we mnie kamień odbijam strzałą…

 

i wróg dostaje swoim własnym kamieniem prosto w pusty łeb :D 

 

dziękuję, do widzenia.

 

ps jaki macie rekord w szybowaniu na odległość z Ridgeland Tower?

właśnie poprawiłem na 780m.

 

Odnośnik do komentarza

Przybywam w pokoju. Pytanie na serio:

 

Jak to w końcu jest z tym gyro w BotW? Jest wymagane, czy opcjonalne? Czy wiadomo, w którym momencie? Bo normalnie na Switchu gram Split Padem - joyconów nie zdzierżę - i ciekawi mnie czy będe musiał żonglować, czy jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, Suavek said:

Przybywam w pokoju. Pytanie na serio:

 

Jak to w końcu jest z tym gyro w BotW? Jest wymagane, czy opcjonalne? Czy wiadomo, w którym momencie? Bo normalnie na Switchu gram Split Padem - joyconów nie zdzierżę - i ciekawi mnie czy będe musiał żonglować, czy jak to wygląda.

 

Nie jest potrzebne do niczego, całkowicie opcjonalne. Osobiście ja gyro używam do celowania z łuku, ale można gałkami. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Suavek napisał:

Ale rozumiem można te momenty rozpoznać i w razie potrzeby podłączyć pada? To nie tak, że jest w grze jakaś mechanika wykorzystująca gyro, a gracz bez niego się będzie głowił, czemu nie może przejść jakiegoś fragmentu gry?

Nieee od razu będziesz wiedział że trzeba podłączyć pada no i nie jest to coś bez czego nie przejdziesz gry tylko akurat n chujki dały te ruchowe dungeony w tych miejscach gdzie lepiej je zrobić żeby mieć wygodne miejsce do teleportu

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

a graliście w golfa kamieniami gdzieś w okolicach Akkala

idę sobie patrzę trzy kamienie wielkie myślę e pewnie do zabicia kogoś na dole, palne w jeden

stoczył się ... i nic

to idę sobie dalej, myślę, murawa równo ścięta, brakuje tylko wózka golfowego

po lewej witam lynela, uszanowanko, uszanowanko, śmieję się pod nosem na samą myśl, że ktoś będzie chciał poflirtować z tym bykiem kamyczkami

jakieś paręset metrów dalej wśród drzew wielka dziura i miga śmigiełko koroka w czapeczce masce koroków misiów

olśniło mnie, wracam się do kamieni

BAM BAM BAM

dołek

...

bow down

kto wymyślił tę grę mam nadzieję, że do końca życia będzie topił się w luksusie

Odnośnik do komentarza

w sumie to od tygodnia jestem w Hyrule Kingdom a miałem tylko wejść i wyjść i nie zostawić śladu przypomnieć sobie co gdzie leży na mapie, przed podnoszeniem wszystkiego na mapie w magicznej grze TOTK

a odkryłem:

master sword trials (dwa poziomy już mam zaliczone)

maskę koroków misiów (to zmienia postać gry, to gra w grze)

co chwilę coś odkrywam

zauważyłem, że liliputy listki uwielbiają mosty, na samym moście Hylia znalazłem ich tyle, że złożyłbym drużynę do kabaddi

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Ken Adams napisał:

a graliście w golfa kamieniami gdzieś w okolicach Akkala

idę sobie patrzę trzy kamienie wielkie myślę e pewnie do zabicia kogoś na dole, palne w jeden

stoczył się ... i nic

to idę sobie dalej, myślę, murawa równo ścięta, brakuje tylko wózka golfowego

po lewej witam lynela, uszanowanko, uszanowanko, śmieję się pod nosem na samą myśl, że ktoś będzie chciał poflirtować z tym bykiem kamyczkami

jakieś paręset metrów dalej wśród drzew wielka dziura i miga śmigiełko koroka w czapeczce masce koroków misiów

olśniło mnie, wracam się do kamieni

BAM BAM BAM

dołek

...

bow down

kto wymyślił tę grę mam nadzieję, że do końca życia będzie topił się w luksusie

 

Tak, grałem w golfa, są jeszcze kręgle, zjazd na tarczy na czas wysoko w górach (taki dłuższy) i strzelanie do tarczy na koniu, tylko szkoda, że nawet za te bardziej pomysłowe mini gry, niż te z Korokami, jest wielkie NIC.

 

32 minuty temu, Ken Adams napisał:

w sumie to od tygodnia jestem w Hyrule Kingdom a miałem tylko wejść i wyjść i nie zostawić śladu przypomnieć sobie co gdzie leży na mapie, przed podnoszeniem wszystkiego na mapie w magicznej grze TOTK

a odkryłem:

master sword trials (dwa poziomy już mam zaliczone)

maskę koroków misiów (to zmienia postać gry, to gra w grze)

co chwilę coś odkrywam

zauważyłem, że liliputy listki uwielbiają mosty, na samym moście Hylia znalazłem ich tyle, że złożyłbym drużynę do kabaddi

 

Gdybym miał pd początku maskę Koroków to miałbym ich 900, bo zwiedziłem każdy zakątek, a tak to poprzestanę na 600. Tak, na moście Hylia trochę ich jest :)

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

To wspaniała wiadomość :D

inżynierowie z nintendo bankowo zadbają o nowy zestaw łamigłówek dla ludzików gałązek


zdrowywariat to jest poświęcenie, ale pewnie a nawet może, gdyby nie acnh niałbym podobne wyniki :) dzisiaj mam jedynie 200+ ale spoko, styknie

 

póki cieszą niech cieszą

 

86C1780D-8951-4A4B-99D9-7DA2AD7E77E5.thumb.jpeg.7e892cb50efecba340d47032b9eed72a.jpeg

 

takie zdarzenie to już instynkt

 

albo mi się wydaje, albo niektóre z nich po odnalezieniu krzyczą that’s it!

 

dobra, i tak zostały tylko trzy dni, niech ktoś pomoże z tym: bo to już kilka razy jak mijam kolejną z serii tych łamigłówek:

 

A2D5628C-C7FD-453A-A077-839A6EAD0004.thumb.jpeg.876c3178533a736c04fc7bfaa959dd54.jpeg

 

za głupi jestem na to

próbowałem zebrać wszystkie jabłka nie niszcząc drzewek

później próbowałem położyć pod danym drzewkiem tyle jabłek żeby każde drzewko miało taką samą ilość

nic z tego

 

co robić?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...