Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


basbot11

Rekomendowane odpowiedzi

:D@blantman 

 

@SetoPL

generalnie zależy co kto lubi. Lego Worlds nie mają za bardzo fabuły, biegasz po światach, wykonujesz zadania, zbierasz złote klocki, elementy do budowania, taki creator. parę dni temu zrobiłem Lego Movie 2 - jest w podobnej konwencji ale tam masz światy i postaci z filmu, zadania główne i poboczne do wykonania, fabularnie jest bardzo ok. na początku nieco drętwo ale po kilku zadaniach samouczkach kiedy odzyskujesz wolność w działaniu jest naprawdę spoko i się wciągnąłem. reszta odsłon jest raczej na jedno kopyto - hub, do wyboru mapy/levele, zadania do wykonania i w opór zbieractwa. Lego Ninjago zrobiłem przed movie 2 i mimo że uniwersum mnie nigdy nie interesowało to z przyjemnością ograłem (tym bardziej że darmoszka z gamepassa :cebula:) wcześniej zrobiłem City Undercover i też zabawa była przednia, takie trochę klockowe GTA. 

 

tak jak wyżej napisałem reszta zależy co kto ludzi, czy lubi uniwersum Harrego Pottera, czy Marvela, czy DC itd. poza Worlds i Movie 2 wszystkie części mają podobną budowę. z kompletnych odsłon to warto spojrzeć na Jurassic World (3 części Spielberga plus ta nowsza czwarta) albo Harry Potter (wszystkie filmy).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, SetoPL napisał:

Dzięki wszystkim za poradę. Rzucę okiem na Way Out, LEGO i moze Spyro

To o ucieczce z więzienia? W coopie z dobrym kompanem bardzo spoko gierka. Liniowa ale fabularnie i oprawą daje radę. Nie jest za długa więc w sam raz do ogrania w weekend. Do tego jest w ea access.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Colin napisał:

To o ucieczce z więzienia? W coopie z dobrym kompanem bardzo spoko gierka. Liniowa ale fabularnie i oprawą daje radę. Nie jest za długa więc w sam raz do ogrania w weekend. Do tego jest w ea access

A na PS4 jest EA? Ogólnie byłem przekonany, że używkę za parędziesiąt złotych kupię. W końcu stara gra i single, a najtańsze na allegro 120 zł...

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, SetoPL napisał:

A na PS4 jest EA? Ogólnie byłem przekonany, że używkę za parędziesiąt złotych kupię. W końcu stara gra i single, a najtańsze na allegro 120 zł...

jest. co więcej way out dali na premierę eaa na ps i na tej platformie był przez jakiś czas zanim dodali na xboxie.

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.04.2020 o 14:21, LukeSpidey napisał:

Potrzebuję pomocy. Czy warto dzisiaj kupić FIFA 20 dla trybu kariery?

 

Nie interesuje mnie FUT a właśnie tryb dla jednego gracza. Zagrywałem się w FIFA 16 i FIFA 17 i mi się podobało. Wiem, że były spore problemy z karierą przy premierze tej gry a YT nie specjalnie mówi, że wszystko zostało poprawione.  

 

Kariera jak to kariera w FIFIE, do Football Managera nie ma podjazdu. Co prawda jest lepiej niż parę lat temu, ale szału nie ma. Jednak jeśli podobalo Ci się w 16 czy 17, to 20 Ci siądzie bo zrobili wiele mniejszych lub większych poprawek poprawiających carrer mode. Ja zawsze w każdej edycji pyknę sobie sezon lub dwa, ale to w zasadzie tyle.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, teddy napisał:

A jakies konkrety? To maja byc exy czy multiplatformy tez ok? Jakies nowsze gierki czy czy od bloodborne'a wzwyz?

 

Sorry.

Tak, interesują mnie EXy oraz od Bloodborne wzwyż.

Próbowałem NIER i jakoś nie dokończyłem (może dlatego, że mocno siadłem do Gearsów 4 multi i wszystko się nudziło).

 

Najlepiej z gatunku rpg/ala dark souls/ strzelanki / "nawalanki"- coś, by się działo na ekranie ;p 

Wyszło cos podobnego do Wipeouta? (ehh nostalgia) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Banny napisał:

 

Sorry.

Tak, interesują mnie EXy oraz od Bloodborne wzwyż.

Próbowałem NIER i jakoś nie dokończyłem (może dlatego, że mocno siadłem do Gearsów 4 multi i wszystko się nudziło).

 

Najlepiej z gatunku rpg/ala dark souls/ strzelanki / "nawalanki"- coś, by się działo na ekranie ;p 

Wyszło cos podobnego do Wipeouta? (ehh nostalgia) 

 

 

 

a w co grałeś? no bo jeśli chodzi o pleja 4 no to podstawa to wg. mnie Uncharted 4 oraz God of War.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Banny napisał:

 

Sorry.

Tak, interesują mnie EXy oraz od Bloodborne wzwyż.

Próbowałem NIER i jakoś nie dokończyłem (może dlatego, że mocno siadłem do Gearsów 4 multi i wszystko się nudziło).

 

Najlepiej z gatunku rpg/ala dark souls/ strzelanki / "nawalanki"- coś, by się działo na ekranie ;p 

Wyszło cos podobnego do Wipeouta? (ehh nostalgia) 

 

 

Problem z polecaniem exow sony na tym forum jest taki ze za chwile wpadnie tu inkwizycja i zacznie pisac jakie to nie sa niegrywalne crapy ale sprobuje. Ja moge polecic God of War. Gierka mna pozamiatala na premiere, siadla mi zmiana klimatu, nastroju gry, charakteru kratosa no i przede wszystkim zmiany w walce czyniac ja bardziej powolna troche kopiujac z soulsow. Do tego absolutnie rewelacyjna oprawa graficzna (ma slabsze momenty) oraz ciekawy zabieg z przedstawieniem calej historii jakby na jednym ujeciu kamery. Gierka ma oczywiscie wady z czego glowna to recykling bossow i dosc niewiele naprawde spektakularnych walk jak to mialo miejsce w poprzedniej trylogii.

 

Druga to Horizon Zero Dawn. Tutaj bawilem sie po prostu dobrze, taka gierka na 8 moim zdaniem. Przesliczna oprawa, fajne walki z mecha dinozaurami, gameplay przypominal mi Tomb Raidera (łuk) no i na wyzszym poziomie trudnosci jest troche kombinowania z ciezszymi przeciwnikami za pomoca atakowania roznych czesci ciala, roznego rodzaju amunicji czy rozstawianiu pulapek przed konfliktem.

 

Dodatkowo jak wyzej wspomniano Unchartedy tez sa bardzo udane na tej generacji.

Edytowane przez teddy
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Banny napisał:

 

Sorry.

Tak, interesują mnie EXy oraz od Bloodborne wzwyż.

Próbowałem NIER i jakoś nie dokończyłem (może dlatego, że mocno siadłem do Gearsów 4 multi i wszystko się nudziło).

 

Najlepiej z gatunku rpg/ala dark souls/ strzelanki / "nawalanki"- coś, by się działo na ekranie ;p 

Wyszło cos podobnego do Wipeouta? (ehh nostalgia) 

 

 

 

Z nawalanek najlepsza Yakuza, no ale ona częściowo nie jest już ex'em. Z bijatyk masz Street Fightera V.

 

Z krótszych, ale efektownych - Ratchet and Clank (remake), tam masz strzelanie, humor, piękną grafikę i klimacik.

Z nieco dłuższych, ale też możesz sobie regulować co chcesz osiągnąć - Spiderman, najlepsza gra o pajęczaku i majstersztyk bujania się na linie, plus bardzo miodny system walki jak się go już rozwinie (w zasadzie pozwala na  niezłą zabawę z oprychami)

 

A jak chcesz coś filmowego to Detroit: Become Human, czyli opus magnum Davida Cage'a i wreszcie scenariusz bez zawodu na koniec. Podobnie Until Dawn, gdzie masz klimacik co prawda slasherowy, ale pod względami wyborów bardzo rozbudowany. I w ogóle ta gra ma coś magnetycznego, bawi się z graczem.

 

Na krótsze sesje - Wipeout: Omega Collection, Nex Machina, albo Wild Arms: Reloaded.

 

Z rpg-ów masz fajne Ni no Kuni (remaster i 2 część), a jak nie grałeś to Odin Sphere: Lefthransir jest mega miodną grą od Vanilli.

 

Serio, wybór masz tak duży, że powinieneś sobie tą PS4 na długo zatrzymać ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja jak teddy wyżej mogę polecić nowego God of Wara. Zmiana również mi przypasowała, a do tego genialny system walki.

Horizon ZD to świetne walki z maszynami i ciekawa fabuła. Sporo osób się zawiodło na ubi-motywach, więc najlepiej skupić się na głównej osi. Podobnie Spider-Man ze swoim przyjemnym systemem walki i genialnym poruszaniem się po mieście.

Uncharted 4 to świetna kontynuacja i zwieńczenie przygód Drake'a. Dodano sporo etapów bez strzelania i postawiono więcej na historie. Jak siądzie to potem Lost Legacy.

 

Co do zamienników Wipka, to warto się zastanowić nad Crash Team Racing. Gra oferuje bardzo wymagający system jazdy easy to learn-hard to master czyli podobnie jak w Wipku, ale to nie ex.

Dodatkowo Nex Machina, wg mnie najlepsza gra od Housemarque.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

@Banny Until fuckin' Dawn!

 

To tzw. "symulator chodzenia", ale gra jest niesamowicie dopracowana pod względem samego gameplayu, bo oprócz standardowego QTE i spacerów w grze poukrywana jest masa znajdziek które pozwalają odkryć co jest faktyczną przyczyną zdarzeń w grze. Czuć, że to tytuł wysokobudżetowy i trzyma mocno w napięciu, zwłaszcza jak ktoś lubi klimaty horroru.

 

BTW czy nikt tutaj nie wymienił świetnego TLOU Remastered czy mi coś umknęło? Jak grałeś w Gearsy to spodoba Ci się mięsisty system strzelania i brutalna walka, klimat czasem zahacza o horror i może zjeżyć włos na głowie.

 

a uncharted to (pipi)ać, naprawdę jak nie jesteś emocjonalnie związany z tą serią to możesz się nieprzyjemnie rozczarować strzelaniem z kapiszonów, ogólną grzecznością i głupkowatością samego bohatera

Edytowane przez Paolo de Vesir
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dziwne, że nikt nie wymienił Nioha skoro Banny polubił się z Bloodbornem :usmiech: Gierka w wielu aspektach czerpie z soulsów, ale też pewne patenty rozwija w ten sposób, że nie da się o tym powiedzieć, że to klon. Gra ma dużo lepszy system walki niż BB, system lootu wyjęty prosto z Diablo i jest też trudna i piekielnie satysfakcjonująca - no i teraz za 39zł na PS Store jest, lepszej okazji nie będziesz mieć. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...