Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


basbot11

Rekomendowane odpowiedzi

Horizon ma najniższy próg wejścia i nie jest przesadnie długi, więc polecałbym na początek. Potem Days Gone, bo dłużej się rozkręca, jest o wiele dłuższy, ale gra jest świetna. DS to symulator chodzenia w fajnym settingu, więc co kto lubi :reggie:

 

10 minut temu, number_nine napisał:

Zbliża się urlop, więc chętnie nadrobiłbym którąś z większych gier na ps4. Zastanawiam się nad Horizonem, Days Gone i Death Stranding... Ten ostatni najbardziej kusi klimatem, ale chętnie polatałbym też po jakimś ładnym świecie. Najlepiej to ograłbym wszystko, ale kiedy kurła ;( 

 

Odnośnik do komentarza

Co osoba to pewnie inna opinia. Osobiście poświęciłbym czas na Days Gone bo zarowno lubie postapo jak i zombiepocalypse, więc klimat idealny dla mnie. Gra jest mroczna, brutalna i z fajną narracją (facjatę i głos daje zawodowy aktor, więc jest bardziej filmowo). 

 

Horizon - klimat mi średnio leżał, czyli połączenie dzikusów (trochę Far Cry Primal, ale w przyszłości) i robotów. Do tego dramatycznie drętwe dialogi z NPCami, zero wczuwki w "realność" postaci. Bardziej cukierkowy ten świat. Z przeciwnikami trzeba kombinować i niszczyc słabe punkty, nie ma lania na pałę. Walka jest zatem taktyczna i dość świeża.

 

W obu ofkors marnujesz czas na side questy, zbieractwo, drzewko umiejętności, jazdę po świecie.

 

Death Stranding w ogóle mi nie podeszło, zmuszałem się przez kilka godzin i odpuściłem bo miałem dość gameplayu polegającego na wiecznym balansowaniu ciałem potykając się o kamyki. Ale tu rzecz gustu, wielu gra zachwycała i szanuję.

 

Najlepiej odpal każda na 1-2h i zobacz, która Cię chwyci za mosznę.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, kotlet_schabowy napisał:

W sumie mogę w całości podpisać się pod postem Reda. Jakbym miał polecić komuś jedną z tych trzech gierek, żeby sobie pograł w urlop, to byłoby to DG.

+1

 

Ja tylko dodam, że akurat Days Gone się według mnie dość niemrawo rozkręca i godzina to za mało, żeby się wciągnąć w klimat gry.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Origins jest fajnie skondensowane, Odyssey jest bardziej rozwleczona, ale nadrabia fabułą, klimatem i ogólną otoczką. Valhalla jest już zbyt mocno rozciągnięta i trochę nudzi, chyba, że lubisz klimaty wikingów to wtedy możesz się jeszcze bardziej wkręcić. Ogólnie większy przeskok jest między Origins - Odyssey, niż Odyssey-Valhallą. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Witam

 

Nadrabiam powoli wszystkie zaległości z PS3/PS4, teraz kolej na GoW- odświeżyłem sobie dwie pierwsze klasyczne części God of War, kończę za chwilę część II i zastanawiam się czy kolejną wybrać God of War III czy może najpierw God of War: Wstąpienie? Nie wiem, która z nich jest bardziej rozbudowana i przy której będzie więcej zabawy? bo nie grałem wcześniej w nic innego oprócz tych jeszcze z czasów PS2. Jaką kolejność polecacie, czy przy tych częściach bez znaczenia?

 

P.s. na koniec oczywiście nowa część i w przyszłości Ragnarök, ale najpierw chciałbym skończyć "klasyki"

Odnośnik do komentarza

Po GoW II polecam odsłony z PSP/Vity, zremasterowane na PS3 (Chains of Olympus i Ghost of Sparta).

 

Screenshot_20220818-004934_Allegro.thumb.jpg.81522cac9be5d0010d64cbf5d769ada2.jpg

 

Tylko że wersja pudełkowa chodzi za jakieś kosmiczne pieniądze, więc jak masz opcję to bierz cyfrę.

 

W każdym razie technicznie to podobny poziom do dwóch pierwszych, a jak zagrasz w ładniejsze GoWIII i Ascension (w tej kolejności, tak jak wychodziły) to później ciężko będzie wrócić, jak najdzie Cię ochota na pełną serię.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...