Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Plugawy napisał:

@pingnie miałeś kiedyś myśli w sensie "co ja robię? Po co ja to wlasciwie kupuje?" :)

Hobby jak każde inne. Jako dzieciak chciałem mieć dużą kolekcję gier, myślę, że to osiągnąłem na poziomie światowym (choć żyje w Polsce i dostępnością jest dużo gorzej niż u kolegów z np. USA).

 

Sprawia mi to frajdę, gram w te gierki na tyle na ile mam czas (czyli niewiele), i tak sobie od lat ściągam z półek sklepowych to co mnie interesuje.

  • Plusik 3
  • Lubię! 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
13 minutes ago, ping said:

Hobby jak każde inne. Jako dzieciak chciałem mieć dużą kolekcję gier, myślę, że to osiągnąłem na poziomie światowym (choć żyje w Polsce i dostępnością jest dużo gorzej niż u kolegów z np. USA).

 

Sprawia mi to frajdę, gram w te gierki na tyle na ile mam czas (czyli niewiele), i tak sobie od lat ściągam z półek sklepowych to co mnie interesuje.

 

Tylko, że sporo z tych gier jest wartych tyle ile waży. Masz jakiś algorytm tego zbierania, czy po prostu jak coś jest poniżej rynku to bierzesz bez względu na to co to jest?

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Homelander napisał:

 

Tylko, że sporo z tych gier jest wartych tyle ile waży. Masz jakiś algorytm tego zbierania, czy po prostu jak coś jest poniżej rynku to bierzesz bez względu na to co to jest?


Dla mnie wartość nie ma znaczenia. Mam pojedyncze egzemplarze warte kilkanaście złotych, z drugiej strony mam pojedyncze egzemplarze warte czterocyfrowe kwoty. Jutro może to być warte nawet 0zł, a i tak sprawia mi to frajdę. To nie jest inwestycja, ani zabezpieczanie przyszłości - na to mam inne sposoby. Come on, to hobby, do tego niezbyt kosztowne.

 

Co do algorytmu - biorę to co mnie w jakimś stopniu zainteresuje. Nie gromadzę np. corocznie wypuszczanych gier sportowych, bo w nie nie gram.

 

od siebie dodam, ze teraz jest świetny moment na wyjście z tego hobby bo ceny wyrwały w górę.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, ping napisał:

Hobby jak każde inne. 


Tylko, że różne od innych pod tym względem, że wciąż pożera miejsce. 
W moim przypadku już wiem, że w pewnym momencie skończę zbierać i będę dopieszczał tylko to co mam lub wyprzedam całość i zmienię docelową platformę. 
Nie chcę trzymać gier w piwnicy albo w garażu. Chcę je mieć na regale i móc oglądać oraz używać. A powierzchnia mieszkaniowa jest skończona. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, giger_andrus napisał:


Tylko, że różne od innych pod tym względem, że wciąż pożera miejsce. 
W moim przypadku już wiem, że w pewnym momencie skończę zbierać i będę dopieszczał tylko to co mam lub wyprzedam całość i zmienię docelową platformę. 
Nie chcę trzymać gier w piwnicy albo w garażu. Chcę je mieć na regale i móc oglądać oraz używać. A powierzchnia mieszkaniowa jest skończona. 


Inne hobby tez są miejscozerne. Lubiłem sobie pomuzykowac, teraz wstaw kilka gitar, pieców, synthow i gary - droższy sprzęt szkoda marnować w piwnicznej salce. Mam zioma co siedzi na grubo w muzie, całe 70 metrów zajebane vinylami.

 

Gry? Nie zajmują sporo miejsca. Na wolnostojący regał o wysokości 2m, szerokości 80cm (pisze z głowy) włożysz około 800 gier. Jeśli idziesz w skale, to spokojnie wygospodarujesz dedykowane pomieszczenie gdzie luźno wejdzie wystarczająca ich ilość. Ekspozycja ma jednak te wadę, ze wszystko się kurzy.

 

Ja przy kolejnym podejściu do gamerooma wiem już, ze zrobię sobie na expo tak koło tysiąca-dwóch gier, do których można niezobowiązująco wrócić (głównie arcade) plus te, do których mam jakiś młodzieńczy sentyment. Reszta za drzwiami zamykanych szaf. Szanuje wariatów takich jak metal jesus, gdzie gość wygospodarował sobie trzy pomieszczenia na te hobby, może kiedyś.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Ukukuki napisał:

Zależy jakie wydania, 20 big boxów zajmuje mi więcej miejsca niż 150 pudełek na Switcha.


to prawda, ja z tego względu świadomie omijam limitki (poza drobnymi wyjątkami) - dla mnie najważniejsza jest gra, nie cierpię nienormatywnych wymiarów. Laleczek i growych gadżetów tez nie zbieram, może kiedyś się pochwale jak to u mnie wyglada. Bardziej biblioteka niż pokój nastolatka.

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.03.2023 o 11:36, ping napisał:


Inne hobby tez są miejscozerne. Lubiłem sobie pomuzykowac, teraz wstaw kilka gitar, pieców, synthow i gary - droższy sprzęt szkoda marnować w piwnicznej salce. Mam zioma co siedzi na grubo w muzie, całe 70 metrów zajebane vinylami.

 

Gry? Nie zajmują sporo miejsca. Na wolnostojący regał o wysokości 2m, szerokości 80cm (pisze z głowy) włożysz około 800 gier. Jeśli idziesz w skale, to spokojnie wygospodarujesz dedykowane pomieszczenie gdzie luźno wejdzie wystarczająca ich ilość. Ekspozycja ma jednak te wadę, ze wszystko się kurzy.

 

Ja przy kolejnym podejściu do gamerooma wiem już, ze zrobię sobie na expo tak koło tysiąca-dwóch gier, do których można niezobowiązująco wrócić (głównie arcade) plus te, do których mam jakiś młodzieńczy sentyment. Reszta za drzwiami zamykanych szaf. Szanuje wariatów takich jak metal jesus, gdzie gość wygospodarował sobie trzy pomieszczenia na te hobby, może kiedyś.

 

To jeszcze ja szybko wtrace... 

Od dawna zastanawiam sie czy kiedys udostepnisz ta kalekcje w jakikolwiek sposob ludziom z zewnatrz- muzeum gier czy historii gier i konsol. Twoja kolekcja ma potencjal na ostre pieprzniecie. Wyobrarzaz to sobie... najwieksze w polsce a moze europie takie przedsiewziecie. 

Boze ale bym sie tam zagrywal 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...