Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupy pod znakiem staroci i pierdół. eShop umarł, ale (3)DS jeszcze u mnie żywy.

 

1111.thumb.jpg.669eef217b462d62c2d8b20764a4a416.jpg

 

Dead or Alive Dimensions kompletnie nie planowałem, ale przed zamknięciem eShopu pobrałem demko i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, jak ta gra wygląda i działa (~60fps). Po lekturze kilku recenzji stwierdziłem, że się zaopatrzę do niezobowiązującej zabawy, tym bardziej, że to ponoć jakiś recap kilku pierwszych odsłon serii. Kombinacje ciosów nie są jakieś skomplikowane w przeciwieństwie do Tekkena czy SF, więc tym bardziej konsolki chyba nie zmaltretuję. No ale niestety musiałem obniżyć standardy i zadowolić się wersją niemiecką. Już pół biedy znienawidzony przeze mnie język na okładce, ale tych przerośniętych znaczków USK nie cierpię. Gra na szczęście po angielsku i ogromny plus za możliwość wyboru japońskich głosów.

 

Rhythm Paradise również niestety z fhansuską okładką, ale sama gra po angielsku, nówka w folii za 30zł, to się skusiłem, pomimo tego, że mam już wersję japońską oraz Megamix na 3DS. Fajna seria do zabicia czasu.

 

Lego Battles Warcraft - w pewnym sensie hidden gem. Gra to nic innego, jak klon Warcrafta w stylu lego. Sterowanie, założenia rozgrywki, a nawet budynki i jednostki zaczerpnięte z klasyka Blizzarda. Gra nie jest żadnym hitem, ale jest naprawdę fajnie wykonana i przemyślana, szczególnie jak na platformę docelową. Sześć grywalnych frakcji z różnych "epok" (średniowiecze, piraci, kosmos), bohaterowie, sekrety, znajdźki, kampania, free battle, a nawet multiplayer. Gra ciekawostka także z tego względu, że to chyba jeden z nielicznych prawdziwych RTS na konsole przenośne - w dodatku na platformę, która się do tego nadaje. Sterowanie to miks stylusa i przycisków i sprawdza się to wyjątkowo dobrze. Zaraz po zakupie ukończyłem kilka misji i niewykluczone, że będę grał częściej, bo fajnie się gra.

 

Metal Gear Survive... *cough*, no cóż... :notbad: Mogłem dać dychę za wysyłkę innego zakupu, a mogłem dać dwie dychy i mieć grę w pudełku... I tak wyszło. ;) Niemniej jednak pisałem kilkukrotnie, że gra tragiczna nie jest. Zmęczyłem ją na PC więc nie sądzę, żebym chciał ją powtarzać na konsoli, ale kto wie? Może najdzie mnie kiedyś jeszcze ochota. Aczkolwiek prędzej Konami wyłączy serwery, które i tak chyba działają już dłużej, niż wiele osób przypuszczało.

  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza
W dniu 7.04.2023 o 13:42, aux napisał:

@Wredny pytałeś kiedyś czemu biore gierki na PS4. Odpowiedź jest prosta, nie mam PS5 i cały czas gram na PS4 gdzie mam jakieś 100 zaległych gierek ;)

 

20230407_125118.jpg

 

Ale wiesz, że PS5 jest kompatybilnie wsteczne z "czwórką"? :philosoraptor:

I właśnie na niej mógłbyś już nadrabiać te zaległości (często podbite technicznie, z szybszymi loadingami), że już o kupowaniu współczesnych produkcji nie wspomnę - przynajmniej tu mógłbyś się powstrzymać, skoro z jakichś względów (nie wnikam) nadal nie możesz sobie pozwolić na PS5.

Odnośnik do komentarza

IMG20230413234249.thumb.jpg.253b72b49c0ee2b2885a19b1dc02c0e0.jpg

 

IMG20230413234647.thumb.jpg.49cb9e48eac95da77d9e44a4747f10f6.jpg

 

Chyba mnie poebauo. Miałem kupić tylko stateczek (za który zresztą musiałem trochę przepłacić, bo nie załapałem się na cebulacką cenę i ogólnie dostępność jest bardzo słaba), a wyszło, że dokupiłem przy okazji drugiego znicza. Niektórzy w KWŚ kupują czerwone Ferrari albo inne Porsze i zarywają nastoletnie lolitki, a ja kupiłem gierkę dla dzieci. Na dodatek drugo tako samo. No prawie, ale wiadomo ocb. Mam nadzieję, że wschody i zachody słońca przy połowach uzasadnią mój wybryk :reggie:

 

Do tego zabezpieczenie, żeby można było odpowiedzialnie smyrać ów nabytek i nie narażać na niespodziewane zrządzenia losu :wujaszek:

 

No i na koniec Kazuya, który dołącza do Sefirota i wspólnie strzec będą nowej zdobyczy.

 

A tak serio, to nie wiem po co mi drugi Switch, ale w sumie raz się żyje. Do tego, ekranu OLED w żadnej postaci jeszcze nie posiadam/łem, więc czas jest chyba najwyższy zapoznać się z "nowinką technologiczną" :bella:

  • Plusik 7
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...