Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dodając znajomych (wysyłając zaproszenia) jest opcja udostępnienia imienia i nazwiska dlatego też tylko wybrane osoby będą widzieć nasze prawdziwe dane. 

Może córce dałeś taką możliwość? Jeśli chcesz to podaj na PW PSN ID - się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam problem z dwoma zapisami gier  w chmurze,

 

Hotline Miami oraz Salt & Sanctuary w obu przypadkach save jest na serwerze ale jak go ściągam to tak jakby go nie było 

 

o ile HM nie szkoda tak S&S to trochę smuteczek :/ moge cos z tym zrobić czy niestety pozostanie granie od początku ?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
6 godzin temu, Kazub napisał:

Czy sejwy z cyfrowek sa na ogol kompatybilne z pudelkami ? Chodzi konkretnie o sejw z monster hunter deluxe edition z polskiego store i odczytanie go przez zwykla wersje pudelkowa z regionem na polske/europe. 

tak jak ten sam region powinno byc ok

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam zapytanie dotyczące playstation store, od kilku dni wyrzuca mi informacje, że usługa jest niedostępna z powodu modernizacji.

Początkowo nie przejmowałem się tym ponieważ wiem, że od czasu do czasu takie rzeczy są normalne, jednakże trwa to już zbyt długo;/ 

Najlepsze jest to, iż sprawdzam przez stronę playstation, że wszystko z playstation store jest ok, więc moje pytanie brzmi o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Sony skasowało mi konto, za to ze odrzuciłem autoryzację subskrypcji PS Now i sglosilem sprawę do PayPal o zwrot gotówki. Nie wiem, co tam zaszło ale jestem bez konta. Ja jeee.bie. Prawie 20 lat wspierania poszło do pieca. Konto miałem od początku istnienia PS3. Jest jeszcze szansa na odzyskanie biblioteki gier?

Edytowane przez MEVEK
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Będę atakował z rana po robocie. Dla mnie to poważna sprawa. Nie robię żadnych machlojek. Jestem sumiennym klientem marki Playstation.  W życiu nic złego  nie zrobiłem  na necie czy kogos obrazilem. Po prostu zgłosiłem sprawę do paypala bo zauważyłem dziwna ta której nie pamiętam. Oni mi oddali kasę ale Sony mnie skasowało. Pamiętam że były takie przypadki. Sony zwraca kasę, ale też kasuje konta użytkowników bo takie mają przepisy. Ja takiego od PayPal ostrzeżenia nie dostalem. Nie mogę pracować, przez ten wybryk. 

Odnośnik do komentarza

Mozesz sie powolac naprawa konsumenta, ale to raczej malo da Mevek, bo oni kryja sie za wlasnym regulaminem, na ktory sie zgodziles przy reje(pipi)ji. Najgrzeczniej jak potrafisz opisz problem na social media. Nie przyznawaj sie do bledu, zwal wszystko na PayPal. Opisz, ze ich system oznaczyl ci platnosc jako platnosc wysokiego ryzyka, a ty nie myslales, ze masz subskrybcje. Nie pisz w emocjach, opisz cala sytacje, w kontekscie, ze szukasz pomocy. Sony powinno zrozumiec, w koncu to Sony.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka że to wina paypala. Cała rodzinka używamy mojego konta w konsoli. To jest dla mnie cios w plecy. Spróbuję coś wykminic ale gdzie pisać, skoro na Fejsie mają poblokowane tablice. Tylko wiadomości prywatne i support. Ale będę pisał i dzwonił. 

 

Na telefonie mogę się logować i wpisywać hasło 2 stopniowe, po jego wprowadzeniu dopiero wywala błąd i info że konto jest skasowane. Może nie wszystko stracone. Moje tony gier i contentu nie moga tak iść w błoto. Nie godzę się na to.

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Duzo jest osob, ktore stracili trofea i cale konto. W wiekszosci przypadkow nic sie nie da zrobic, ale sa wyjatki gdzie oferuja zalozenie nowego konta i przywrocenie gier, niestety pucharków sie nie odzyska.

 

Znam jednak JEDEN przypadek z USA gdzie po skasowaniu konta RoughDawg4 (koles numer 1 w platynkach na swiecie) jakos mu to przywrocili jak zrobil burze...no ale pewnie dla kogos z PL, kto jest szarym graczem w oczach Sony raczej tego nie zrobia. Najlepiej wywalic to na facebook i twitter. daj tez na forumku linka do twetta zeby ludziki mogly puscic dalej. Jak sprawa nabierze tępa beda musieli cos zareagowac.

Odnośnik do komentarza

 

 

Pisze, że można odzyskać konto, tylko muszę się do nich  osobiście pofatygowac. 

Czytajcie maila:

 

This email confirms that you have cancelled your billing agreement with Sony Interactive Entertainment. No further payments will be made from your PayPal account to this merchant. If you have any further questions about the agreement, or wish to reinstate it, please contact Sony Interactive Entertainment directly.

Sincerely,

PayPal 

Odnośnik do komentarza

No kwas, że zareklamowałeś płatność Sony do PayPala :/. PayPal z miejsca takie reklamacje rozpatruje na korzyść użytkownika, ale jak widać korzyść jest chwilowa, bo Sony zaraz banika daje. Pewnie miałeś włączone autoodnawianie się PS+? Nie pisz do PayPala, oni są tylko pośrednikiem płatności. To co tam masz w odpowiedzi od nich to jest tylko info o tym, że płatność może być wznowiona jak Ci się znowu zachce płacić za PS+. Oni nie mają pojęcia o Twoim koncie Sony i nie mogą nic zrobić, to właśnie do Sony musisz uderzać. Rób tak jak Maus napisał, uderzaj wszelkimi kanałami do nich i tłumacz, że to nie Twoja wina i nigdy Sony nie chciałeś oszukać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...