Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, GearsUp napisał:

Ale tak jest z każdym cennym towarem, który każdy chce mieć. Tak jest z gierkami Nintendo, które są dla elit i prawdziwych koneserów :)

Ależ to jest smętny "argument". To jest gra wideło na konsolę, nie żaden ekskluzywny towar, a kretyńska polityka cenowa producenta i sztuczne podbijanie wartości na rynku wtórnym to nie żaden elityzm, tylko exploitowanie naiwniaków, którzy właśnie w taki sposób tłumaczą sobie wywalenie pełnej kwoty za gierkę sprzed trzech lat, która na każdej innej platformie kosztowałaby 1/3 tej ceny. Ale jeśli lubisz być siorbany przez japońskie korpo to nic mi do tego, jednak nie zgodzę się z tą postawą i w zamian pokażę środkowy palec w stronę Nintendo za takie ruchy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Bzduras napisał:

Ależ to jest smętny "argument". To jest gra wideło na konsolę, nie żaden ekskluzywny towar, a kretyńska polityka cenowa producenta i sztuczne podbijanie wartości na rynku wtórnym to nie żaden elityzm, tylko exploitowanie naiwniaków, którzy właśnie w taki sposób tłumaczą sobie wywalenie pełnej kwoty za gierkę sprzed trzech lat, która na każdej innej platformie kosztowałaby 1/3 tej ceny. Ale jeśli lubisz być siorbany przez japońskie korpo to nic mi do tego, jednak nie zgodzę się z tą postawą i w zamian pokażę środkowy palec w stronę Nintendo za takie ruchy.

 

Chyba zapominasz o tym, że gry są na znacznie droższych w produkcji kartach a nie na łatwo rysowalnych płytach.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Oesu, poziom odklejenia w tej "dyskusji" i "argumenty" zaczynają lecieć w kosmos xd

 

Rozumiem, że ceny w eShopie (bo o nich mowa i promocjach tam) są wynikiem ceny cartów?

 

Czekam na steamdecka, podstawowa cena zbliżona do ceny switcha i wszystkie indyki które wymieniłeś będzie można ograć na lepszym ekranie po 3-5 usd z jakiejś promocji albo w ramach GEJmpasa którego wiele osób tutaj ma, tudzież zdobyte za free na Epicu czy innym GOGu.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, GearsUp napisał:

Chyba zapominasz o tym, że gry są na znacznie droższych w produkcji kartach a nie na łatwo rysowalnych płytach.

Zapominasz o tym, że koszty produkcji kartów znacznie spadły już spory kawałek czasu temu i nie jest to żaden święty Graal nośników. I tak jak Nemo napisał, co ma cena karta do ceny cyfrowej wersji gry? Te gigabajty pobierane z serwera też są ekskluzywne, a kosztują tyle ile kosztują bo się nie porysują w przeciwieństwie do płyty? Plażo, proszę.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, NemoKOF napisał:

Oesu, poziom odklejenia w tej "dyskusji" i "argumenty" zaczynają lecieć w kosmos xd

 

Rozumiem, że ceny w eShopie (bo o nich mowa i promocjach tam) są wynikiem ceny cartów?

 

Czekam na steamdecka, podstawowa cena zbliżona do ceny switcha i wszystkie indyki które wymieniłeś będzie można ograć na lepszym ekranie po 3-5 usd z jakiejś promocji albo w ramach GEJmpasa którego wiele osób tutaj ma, tudzież zdobyte za free na Epicu czy innym GOGu.

 

Ceny w eShopie? Polecam Deku Deals. Gierki chodzą po kilka złotówek. A gierki samego Nintendo czemu tak słabo tanieją? Jeszcze raz - każdy je kupuje nawet jak spadną minimalnie w dół więc po co Nintendo ma robić jakieś duże obniżki? 

 

 

Cytat

Czekam na steamdecka, podstawowa cena zbliżona do ceny switcha i wszystkie indyki które wymieniłeś będzie można ograć na lepszym ekranie

 

 

Ale was triggeruje ten ekran OLED :wub:

Odnośnik do komentarza

Podejście konsumenta jest za bardzo filozoficzne. 

Czy to nie jest tak, że siorbani czują się Ci, którzy czują potrzebę posiadania czegoś ale ich na to nie stać?

Chciwość jest wprost proporcjonalna do ceny gier?

Przecież to zwykłe zasady działania rynku. Jeśli stać Cię na coś kupujesz to, jeśli nie - nie kupujesz. To nie jest dobro konieczne do Twojego przetrwania jak żywność czy woda. Widocznie Ninny się to kalkuluje i tyle. Jeśli ich polityka cenowa odbije się na opinii konsumenta to będą musieli coś z tym zrobić. Zakładam, że są w pełni tego świadomi. Nie wiem, czy są najlepiej zarabijacą korpo ale biorąc pod uwagę to, że nie dokładają tak bardzo do konsol jak Sony i MS, a takżę liczbę użytkowników to bardzo możliwe, że tak jest.

 

Nie bronię Nintendo, też wolałbym niższe ceny i też pewnie przerzucę się na Steam Decka ale doszukiwanie się tu głębszych filozofii, że jedni "dają się dymać" jest trochę nad wyrost według mnie. No ale jak ktoś ma potrzebę tak sobie to tłumaczyć by czuć się lepiej to spoko :)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, MierzejX napisał:

Nie bronię Nintendo, też wolałbym niższe ceny i też pewnie przerzucę się na Steam Decka ale doszukiwanie się tu głębszych filozofii, że jedni "dają się dymać" jest trochę nad wyrost według mnie. No ale jak ktoś ma potrzebę tak sobie to tłumaczyć by czuć się lepiej to spoko :)

To hopsa, odbijam piłeczkę - jeśli ktoś ma potrzebę racjonalizowania sobie tego, że płaci za kilkuletnie gry niemal pełną cenę wzniosłymi zdaniami o "elitarnym i unikatowym produkcie, który każdy chce mieć" to spoko :)

Odnośnik do komentarza

@Bzduras
Ja napisałem "elitarnym i unikatowym"? Wcalę tak nie myślę :)

Kupuję gry na Switcha bo tak mi wygodniej grać. Kupuję kiedy mnie stać. Nie wywyższam się z tego powodu, nie obrażam też nikogo kogo na to nie stać.

Ta "dyskusja" zaczyna się sprowadzać do tego:
- Ty to jesteś frajer bo przepłacasz za te gry.
- Mówisz tak bo Cię nie stać frajerze.

Na to chciałem zwrócić uwagę, że za bardzo przypisujecie filozofię do zwyczajnego kapitalizmu który zawsze będzie się opierał na "wyzysku". Jak nie jednej to drugiej strony. A cenę dyktuje (głównie) popyt/podaż.
 

Odnośnik do komentarza

Nie, nie Ty - odnosiłem się do postów wyżej. I trochę też wrzucę na swoje usprawiedliwienie, że sam daję się golić Nintendo jak baran, bo zaraz oled wjeżdża do domu jako drugi Switch :gayos: Po prostu mając trzy sprzęty do gierkowania widzę różnicę w podejściu do opchnięcia klientowi gierek u wszystkich producentów i to, które prezentuje Nintendo wypada na tle innych najgorzej, co też będę im wypominać tak długo, jak długo będę grać na ich konsoli... czyli pewnie jeszcze długo.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Bzduras napisał:

To hopsa, odbijam piłeczkę - jeśli ktoś ma potrzebę racjonalizowania sobie tego, że płaci za kilkuletnie gry niemal pełną cenę wzniosłymi zdaniami o "elitarnym i unikatowym produkcie, który każdy chce mieć" to spoko :)

 

Tylko, że to nie są te same gry co na innym sprzęcie jak np w przypadku Steam Decka. Każda jest portowana z osobna przez developera, dostosowywany jest uład i rozmiar czcionek, testowane są pod kątem kompatybilności a nawet gdy coś nie gra wypuszczane są patche pod tą konkretną platformę też przez samego developera.

 

Cytat

 jeśli ktoś ma potrzebę racjonalizowania sobie tego, że płaci za kilkuletnie gry niemal pełną cenę

 

Jeszcze raz - Deku Deals is your friend.

Odnośnik do komentarza

Na lepszym niż obecnie. Nie będę zmieniał switcha, żeby dostać lepszy ekran i nic więcej 4 lata po premierze.

 

Gry Nintendo dla których naprawdę warto mieć tego switcha, bo inne wychodzą na co innego również mają, maksymalne promocje -33% a dodatkowo pomimo milionów sprzedanych sztuk, nintendo nie pokusiło się o jakieś edycje platinum czy innego typu wersji za 100pln pomimo tego, że mieli takie edycje na swoje poprzednie konsole. I z tego powodu ludzie nie są raczej zadowoleni chociaż jak widać tutaj, niektórzy są.

 

6 minut temu, GearsUp napisał:

Tylko, że to nie są te same gry co na innym sprzęcie jak np w przypadku Steam Decka. Każda jest portowana z osobna przez developera, dostosowywany jest uład i rozmiar czcionek, testowane są pod kątem kompatybilności a nawet gdy coś nie gra wypuszczane są patche pod tą konkretną platformę też przez samego developera.

 

Przecież to dotyczy KAŻDEJ platformy xd O ile indyki najczęściej piszą mali twórcy najpierw na PC bo nie muszą kupować devkitów itd to później port na XBOXa, PS4/5 itd jest PORTEM. A często gęsto te gry są sporo tańsze na KAŻDEJ innej platformie. Jedyna przewaga Switcha to mobilność ale może ją niedługo stracić, zobaczymy jak tam Deck się przyjmie.

 

Tak, Steam Deck będzie miał najtańsze gry bo na PC jest po prostu konkurencja w postaci wielu źródeł. A myślę, że twoja lista indyków będzie chodzić również tam w 60fps za ułamek ceny, i to napisałem.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, NemoKOF napisał:

A często gęsto te gry są sporo tańsze na KAŻDEJ innej platformie.

 

Zazwyczaj ceny indykow (zarowno te bazowe jak i promocyjne) pokrywaja sie z cenami na PSN i Xbox, ten niesławny Switch tax raczej już od jakiegoś czasu nie jest aktualny poza pojedynczymi wypadkami dziwnymi. A to, że steamdeck będzie miał tansze gierki to oczywista oczywistość i nie wiem z czym tu dyskutować nawet xd A czy sam sprzet bedzie lepszy od Switcha? Całkiem możliwe, zobaczymy po premierze :potter: 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, NemoKOF napisał:

nintendo nie pokusiło się o jakieś edycje platinum czy innego typu wersji za 100pln pomimo tego, że mieli takie edycje na swoje poprzednie konsole. I z tego powodu ludzie nie są raczej zadowoleni chociaż jak widać tutaj, niektórzy są.

 

 

 

 

Takie edycje zwykle wychodzą pod koniec żywotności konsoli jak przy PS4 jakiś czas temu a czy to się komuś podoba czy nie to do końca żywotności najlepszej konsoli tej i byłej generacji jeszcze daleko :)

 

Cytat

Przecież to dotyczy KAŻDEJ platformy xd 

 

 

Jesteś developerem. Trudniejsze jest dla Ciebie przeportowanie gry na Xboxa gdzie masz jedno źródło obrazu czy na Switcha gdzie musisz wybalansować klatki i rozdzielczość (i całą masę innych detali jak czcionka o których pisałem) pod kątem dużego źródła jak i tego przenośnego? :)

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, NemoKOF napisał:

 Jesteś developerem i umiesz ocenić która z konwersji jest łatwiejsza/tańsza? 

 

 

Przecież to jest akurat oczywiste, że Switch jest największym wyzwaniem dla developerów.

 

https://www.npr.org/2020/11/19/936398340/its-not-easy-porting-games-to-the-nintendo-switch-but-developers-do-it-anyhow?t=1632920589198

 

Miłej lektury

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Dave Czezky napisał:

Nemo, w ktorej ty kurwa grasz druzynie?

W żadnej. Staram się być obiektywny. Uwielbiam Switcha, lubię na nim grać ale nie mam przesłoniętych oczu jak kolega. Nie będę wychwalał każdego aspektu jeśli uważam np. że jest zyebany. Największą zaletą switcha pozostaje fakt że jest po przenośny. 

 

Mój xss jest w trybie uśpienia, nie jest wyłączany i te update'y straszne robią się same w tle. Ale nie zagram na nim w podróży (skyrim w samolocie :banderas:

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, NemoKOF napisał:

Nie będę wychwalał każdego aspektu jeśli uważam np. że jest zyebany

 

Szkło zamiast plastiku to zjebany aspekt według kolegi Nemo.

 

Lepszej jakości plastik z którego będzie wykonana konsola (będzie bardziej solidny) to kolejny zjebany aspekt według kolegi Nemo.

 

To, że te elementy będą ulepszone

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 to zjebany aspekt.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...