Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Kupujesz switch od osoby, która jest świadoma, że oddaje ci konto nintendo wraz z konsolą? Konto jest związane z adresem e-mail więc jeśli chciałbyś je przejąć musiałbyś mieć albo dostęp do takiej skrzynki albo możliwość zmiany w ustawieniach konta adresu na swój. Nazwę konta można zmieniać w konsoli z poziomu ustawień zalogowanego użytkownika (oficjalna nazwa do logowania to adres e-mail).

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, bugi23 napisał:

Witam, z góry przepraszam jeżeli taki temat już był i że piszę to tutaj, ale dokopać się nie mogę, może to banalne i głupie ale mam pytanie, czy kupując używanego switcha z kontem na którym są gry, da się jakoś zmienić nazwę konta, hasło itd na swoje? 

 

Chyba musisz się dogadać ze sprzedającym, że pomoże Ci przy zmianie maila, pewnie dostatnie najpierw na swój link potwierdzający, na który będzie musiał wejść, tak to widzę, choć nie mam pewności.

Odnośnik do komentarza

Od kilku dni mam 3DSa i już rozumiem jak bardzo OS Switcha jest opóźniony. Kurde ten activity log to super sprawa, friend listy, nawet głupi street pass (chociaż nie oszukujmy się, kto by targał Switcha w kieszeni spodnii). Mam nadzieję, że dojdzie activity log bo w sumie miałem na pierwszym Switchu tytuły w bibliotece posegregowane według czasu gry ale to info jest jedynie zapisane w pamięci systemu, więc po zgraniu tych gier na nową konsolę ta segregacja już nie działa. Oczywiście w activity konta normalnie jest czas jaki ogrywałem ale szkoda mi, że nie mam tego usegregowane od najdłużej granego do najkrócej.

Odnośnik do komentarza

Activity log mógłby spokojnie wjechac bo NIntendo te dane przeciez trzyma na serverach. Rozsyłali te maile z podsumowaniem w tym tygodniu. Dodatkowo na apce do kontroli rodzicielskiej jakies małe statsy są (dokładniejsze niz na Switchu). To najbardziej oczekiwana przeze mnie funkcja bo uwielbiam sprawdzac ile spędzam w danej grze.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
1 minute ago, zdrowywariat said:

Switch przekroczył 100mln, w co wierzyłem odkąd go zobaczyłem. Czy ma szansę pobić rekord PS2?

 

Czemu nie? oprócz Series S to jedyna konsola dostępna w sklepach w europie od reki, gdzie w Ameryce to nawet jedyna chyba w większości sklepach 

Edytowane przez Labtec
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Labtec napisał:

 

Czemu nie? oprócz Series S to jedyna konsola dostępna w sklepach w europie od reki, gdzie w Ameryce to nawet jedyna chyba w większości sklepach 

 

Bo jeszcze potrzebuje 60mln, to dużo, ale wierzę, bo rozchodzi się jak świeże bułeczki. I w kolejnym roku kilka hitów się pojawi, może nawet obok BOTW2 nowe Mario wskoczy.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Szczycie czego? W ostatnim roku fiskalnym sprzedało się prawie 29 mln Switchów, więc to trochę dziwne porównanie dla mnie. Na tej tabeli widzimy, że PS2 po pięciu latach miało sprzedane 87 mln sztuk - Switch po pięciu latach będzie miał 100-105 mln...

 

 

Na pewno fenomen PS2 trudno byłoby komukolwiek powtórzyć. Tam wszystko się zgrało idealnie. Hype był niesamowity, marketing uderzył perfekcyjnie w grono osób, które nie interesowały się wcześniej konsolami. No i PS2 było naprawdę dobrym playerem DVD wydanym dokładnie w momencie, gdy player DVD był bardzo pożadaną rzeczą do podłączenia od telewizora. PS2 miała też w porównaniu do innych ówczesnych konsol świetną dostępność i cenę na świecie, kiedy Nintendo wydaje się nawet dzisiaj bardziej skupione głównie na bogatszych krajach. Oczywiście było też kilka idealnych gier do przyciągnięcia szerszej publiki, na czele z GTA III, grą tak głośną, że nie wiem, czy cokolwiek kiedykolwiek jeszcze będzie tak głośne.

 

Ogólnie Nintendo raczej na tym rekordzie nie zależy, bo też kasy z tego nie ma, kasa jest głównie z tego że ludzie kupują za 60 euro ich kolejne gry. Skupienie się na stosunkowo wąskiej ofercie sprawia, że firma dość szybko wypuszcza nowe konsole. Jeśli jakimś cudem tego nie zrobi... wtedy pewnie Switch może się sprzedawać w nieskończoność, konkurencji praktycznie nie ma. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Sprzedaż konsol jeśli nie idzie za tym sprzedaż softu to nie zarabia aż tyle. Nawet jeśli zarabiają na konsoli (Nintendo zawsze zarabia) to nie jest to dużo. Więc warto porównywać gierki. A tutaj oficjalne dane (które nie uwzględniają liczb z eShopu) masakrują PS2. 10 najlepiej sprzedających się gier z obu platform:

image.thumb.png.3bb6c7a13c1d0e4d13155c6afbf23348.png

 

image.thumb.png.9166cc2d539eddf712ff5ed1a49dc7e8.png

 

Dodatkowo tytuły na PS2 to nie są w większości IP Sony, więc mają z tego marżę tylko. Wszystkie top 10 na Switcha to gierki z portfolio Nintendo, więc cały lub prawie cały zysk trafia do nich. To potężna różnica. Switch drukuje siano. Jest to też imo minus i kiedyś pisałem że tego się boje, bo sprzęt jest luż leciwy (na starcie już nie był nowoczesny) a przez ogromny sukces następcy długo nie zobaczymy. Ale nic to - biznesowo to oni są przed PS2 już od bardzo dawna.

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
W dniu 30.12.2021 o 11:00, MierzejX napisał:

Nie ma na to szans. Chyba, że planują sprzedawać Switcha kolejne 10 lat

To jest możliwe, bo gdy Nintendo wyda jakąś stacjonarną konsolę nowej generacji, to być może nadal będzie równolegle promować switcha choćby w wersji lite jako handheld jeszcze przez długie lata 

Odnośnik do komentarza

Ja myślę że już nigdy nie wydadzą mocnej konsoli wyłącznie stacjonarnej, osobnej. Ew mogą zrobić a la switch lite, czyli switch pudełeczko pod tv, bez ekranu itd w niższej cenie ale nie będą się już bawić w rozbijanie tego inną platformę. Szkoda na to siana. Ta się sprzedaje bardzo dobrze i następca też będzie hybrydą. 

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...