Skocz do zawartości

Dirt Rally


Rekomendowane odpowiedzi

 

Sporo pograłem pvp rallycrossa i jak na Codemasters to aż trudno uwierzyć, że to od nich wyszło. Mam za sobą ściganie online w F1 i tam zawsze były samochody duchy i zrywanie połączenia a w DR na ponad 6 godzin online ani jednego zgrzytu. Wszystko pięknie działa, lagów nie ma, nie zerwało ani razu. Trafi się czasem pajac który specjalnie na ostatnim zakręcie wjedzie w Ciebie na pełnej piz....ale tak to juz jest z graniem online. Warto kupić samochód którym chcemy się ścigać online bo nie płacimy wtedy za wynajem i tak jak z każdym innym lvlujemy za przejechane km.

Jaka max.ilość pojazdów na trasie w online?

 

Standardowo jeździ się po 4, jak jest więcej osób w lobby to gra dzieli na 2 grupy, i wtedy w każdym kolejnym wyścigu miesza składy. Podsumowanie z obu grup jest po uzyskanych czasach, bonusowy punkt można dostać za fastest lap i najlepszy czas całego przejazdu. Podczas wyścigu widzimy oczywiście graczy tylko z naszej grupy ale druga startuje równo z nami więc wyniki są od razu po zakończeniu wyścigu, chyba, że w tej drugiej są wolniejsi kierowcy to chwile trzeba zaczekać aż dojadą i ich wynik wyświetli się na tablicy. Fajnie jak jest więcej osób i np. 2 graczy ciągle wygrywa w swoich grupach a np. w ostatnim wyścigu gra ich sparuje razem i wtedy już walczą o pierwsze miejsce łokieć w łokieć.

Odnośnik do komentarza

jak tutaj jest skonstruowana kariera? jak dużo jest tu rallycrossu?

Masz oddzielne "kariery" rajdów, Rallycrossu i hill climbu (Pikes Peak). Przy czym są to tylko kolejne mistrzostwa, chyba bez końca. Jeśli ukończysz na podium, wchodzisz na wyższy poziom. Nie ma żadnej fabuły i nie wygląda na to, by istniał jakiś konkretny cel poza osiągnięciami. Z drugiej strony wszystkie klasy samochodów są od razu dostępne, więc jak uzbierasz na droższe, możesz zacząć się nimi ścigać kiedy chcesz. W recenzji PSX dobrze napisali, że to trochę taki grind. Jeździsz, zbierasz na nowe samochody i doskonalisz umiejętności żeby awansować wyżej. A no i im więcej jeździsz jednym modelem, tym bardziej jest on ulepszany i szybszy, oczywiście do pewnej granicy.

Odnośnik do komentarza

Dla podsycenia hajpu podeślę jeszcze filmik od siebie.

Grane na padzie, skrzynia manual, asysty off, jedynie ABS na max (jestem noob).

 

Nie sugerujcie się przejazdem - jechałem ten odcinek po raz pierwszy i nie było tam ciśnienia na jakieś wykręcanie dobrego czasu :)

 

Edytowane przez Michał102
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Niesamowite przy dzisiejszych realiach jest fakt, że nawet w najniższej lidze zwycięstwo etapu wymaga praktycznie bezbłędnej jazdy. Może nie perfekcyjnej, ale raczej nie można pozwolić sobie na reset auta. Potem nie zawsze ci sami przeciwnicy AI wygrywają kolejne odcinki i rajdy, ale nawet osiągnięcia za głupie wygranie mistrzostw określoną klasą samochodu nie będą bynajmniej proste.

 

Jakby ktoś się zastanawiał, to nie ma limitu resetów. Bonus za ich unikanie schodzi do zera, ale odcinek można powtarzać do woli.

 

I nie wiem czy każdy zwrócił uwagę, ale w menu naprawy można sprawdzić sugestię ekipy i zatwierdzić ją bumperem. Pewnie każdy dość szybko to zauważa, niemniej ja niepotrzebnie parę razy przesuwałem ręcznie te suwaki.

Odnośnik do komentarza

A jak to jest z tymi naszymi mechanikami? Nowych można zatrudniać po przejechaniu iluś tam kilometrów. Ale co dalej, jak już ich zatrudnimy? Oni tylko dodają nam jakieś parametry? Jak wykorzystać tych mechaników?

 

Ponawiam pytanie :bye:

 

 

I mam jeszcze jedno: co z Mini jakie było dodane jako DLC? Wbiłem kod, ale auta nie ma. Musiałem sobie zakupić Mini do pierwszego rajdu. Gdzie zatem jest te auto z DLC?

 

 

PS. Rajdy Finlandii jak na razie najlepsze są dla mnie. OSy można przejechać w Mini bez wciskania hamulca* :D

 

 

*mimo tego człowiek i tak wciska hamulec, bo boi się dzwona :D Trzeba sobie wybić ze łba przyzwyczajenia z innych ścigałek, gdzie hamulca używa się na każdym zakręcie ;)

 

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...