Skocz do zawartości

Dirt Rally


Rekomendowane odpowiedzi

Cała trudność polega na tym by utrzymać przyzwoite tempo i nigdzie nie zaliczyć rowa, a w mocniejszych samochodach nie jest to takie proste, przynajmniej dla mnie :)

 

Powyłączajcie też sobie wszystkie asysty (no, może prócz ABS - bez niego jest niezły hardcore na luźnej nawierzchni) i dajcie skrzynie na manualną. Znacznie to ułatwi kontrolę nad samochodem, wszak rajdówke trzeba "wrzucać" w zakręty, a kontrola trakcji i nie kontrolowane zmiany biegów mega w tym przeszkadzają.

 

Wczoraj upalałem do późnej nocy i nie moge wyjść z podziwu - dla mnie póki co samochodówka generacji :)

Odnośnik do komentarza

Ja na razie dałem tylko... włączenie wycieraczek na manual :D Spoko wczucie.

 

Można tez wybrać "manualny start", wtedy przed OS ruszamy samodzielnie z ręcznego.

Trzeba to zgrać w czasie odliczania by wystartować z porządnym przyśpieszeniem.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak na padzie ale kombinacja Dirt Rally (PS4) + G29  :fsg: 

 

Przydała by się tylko dodatkowa gała do szarpania jako hamulec ręczny ale to da się chyba ustawić pod 4 bieg, dziś będę próbować, wczoraj wróciłem późno i miałem tylko trochę czasu przed snem po testować, skończyło się że poszedłem spać o 2 w nocy, Cztery godziny grania. Na taką rajdów-kę czekałem. 

Odnośnik do komentarza

Ja chyba sobie sprawie jakieś lepsze kółko:p

 

Na T100 gra się świetnie, ale tęskno mi za kierownicą pokroju Fanateca, którą to kiedyś miałem.

Dirt jest tak genialny, że warto dla niego wysypać te 2k pln na kiere (wiem, świr :P)

 

Patrząc przyszłościowo to dziś Dirt, jutro Assetto Corsa, pojutrze Grant Turismo Sport 7, oczywiście że warto szarpnąć się na dobre kółko. 

Odnośnik do komentarza

da się ustawić manualną skrzynię biegów żeby zmieniać biegi góra/dół prawą gałką?

 

 

Właśnie sprawdziłem - da się :)

 

W tej grze jest w zasadzie pełna dowolność konfiguracji. Można sobie nawet ustawiać pozycję fotela jak to mamy w PCtowych simach.

Jedyne czego mi brakuje, to możliwość swobodnego ustawienia kamery TPP. W CMR 2.0 zdaje się była taka opcja o ile dobrze pamiętam. 

Odnośnik do komentarza

 

ultima od zawsze daje du.py z preorderami, zamówiłem tam 2 razy i zawsze się spóźniali

Ultima to najgorszy sklep jaki znam. Banda cwaniaków, którzy klienta mają głęboko w d...Nigdy przenigdy juz nic tam nie zamówie, a postanowienie trwa od kilku ładnych lat.

Ad rem...w kwestii zakupu Dirta jeden wielki chuy :/ Obdzwonilem wszystkie znane mi gdynskie sklepy. Nie ma gry w MM i Saturnie (podobnie jak w calym kraju).Nie maja jej sklepy takie jak Euro RTV AGD, Nintuś, GameOne i Sky Gry. Czy komuś udało się ją upolować w Trójmieście?

Gra jest w media na Grunwaldzkiej 229 edycja legendarna.

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajny bajer: http://blog.codemasters.com/dirt/04/dirt-rally-out-now/

 

telem.png

 

 

Można sobie przeanalizować telemetrie naszego przejazdu z przejazdem innej osoby. Ciekawe czy to będzie tylko dla wyzwań online, czy na przykład w Ligach tez będzie działać, albo w naszych indywidualnych przejazdach.

Odnośnik do komentarza

Bardzo mi się podobają ligi i wyzwania dniowe/tygodniowe itp. Nie ma mowy o masterowaniu trasy i jechaniu na 101%, bo może tym razem uda się przejechać zakręt jak wariat. Tutaj w szczególności z racji braku restartu trzeba walczyć ze sobą i umiejętnie dopasować tempo do możliwości samochodu i swojego skilla. Trudności dodaje fakt, że niektóre OSy trwają 10 minut. Rewelacja. :)

 

Gram te mistrzostwa i tutaj też pięknie się rozwija akcja podczas jednego z OSów  Monte Carlo. Napierdzielam połowę odcinka z przewagą 16s na pięknym suchym asfalcie, atakuję zakręty niczym Kubica, a za chwilę lipa, bo zaczyna się lód. Nagła zmiana dynamiki jazdy o 180 stopni, pilnowanie, aby nie obróciło samochodem i delikatne operowanie gazem. No coś pięknego! Oczywiście był to płacz i walka o jak najmniejszą stratę, aby dowieźć chociaż 1s przewagi do końca. Wygrałem ten odcinek chyba o 0,1s. Dobrze, że chociaż tutaj jest kilka płatnych restartów.

Odnośnik do komentarza

Wpadły mi właśnie osiągnięcia za wczorajsze wyzwania dniowe Rallycrossu i Owners Clubu. Wychodzi na to, że wpadają dopiero kiedy wyzwanie się skończy i wówczas gra dokonuje podziału graczy według osiągniętych czasów. Trochę się zdziwiłem, bo Rallycross kompletnie zepsułem zaskoczony mocniejszym niż wcześniej autem, a Ibizą mimo wcześniejszego krótkiego treningu zaliczyłem rów. Chyba innym też daleko do perfekcji.

Odnośnik do komentarza

Sporo pograłem pvp rallycrossa i jak na Codemasters to aż trudno uwierzyć, że to od nich wyszło. Mam za sobą ściganie online w F1 i tam zawsze były samochody duchy i zrywanie połączenia a w DR na ponad 6 godzin online ani jednego zgrzytu. Wszystko pięknie działa, lagów nie ma, nie zerwało ani razu. Trafi się czasem pajac który specjalnie na ostatnim zakręcie wjedzie w Ciebie na pełnej piz....ale tak to juz jest z graniem online. Warto kupić samochód którym chcemy się ścigać online bo nie płacimy wtedy za wynajem i tak jak z każdym innym lvlujemy za przejechane km.

Odnośnik do komentarza

Sporo pograłem pvp rallycrossa i jak na Codemasters to aż trudno uwierzyć, że to od nich wyszło. Mam za sobą ściganie online w F1 i tam zawsze były samochody duchy i zrywanie połączenia a w DR na ponad 6 godzin online ani jednego zgrzytu. Wszystko pięknie działa, lagów nie ma, nie zerwało ani razu. Trafi się czasem pajac który specjalnie na ostatnim zakręcie wjedzie w Ciebie na pełnej piz....ale tak to juz jest z graniem online. Warto kupić samochód którym chcemy się ścigać online bo nie płacimy wtedy za wynajem i tak jak z każdym innym lvlujemy za przejechane km.

Jaka max.ilość pojazdów na trasie w online?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...